Düzenlenen programa; Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Siyasi partilerin ilçe temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Çocuk Psikiyatrisi Doktorları, Alp Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Adem Çelik ve eğitmen kadrosu, Alp Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ve veliler katıldı.

Programda duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, asıl engelin sevgisizlik olduğunu vurgulayarak “ Özel gereksinimli bireylerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak, geleceğe umutla ve sevgiyle bakabilmelerini sağlayacak koşulların oluşturulması hepimizin görevidir. Bu kardeşlerimizi toplumsal yaşama ve özellikle de istihdama kazandıracak projelere büyük değer veriyoruz. Onların desteklenmeleri halinde neleri başarabildiklerini görüyoruz ve onların mutlu bireyler olarak hayata sarılmalarından dolayı bizler de büyük mutluluk duyuyoruz. Bu bilinçle sporda, bilimde, kültürel ve sosyal alanda ortaya koydukları ulusal ve uluslararası başarılarıyla gurur duyduğumuz özel bireylerin her zaman yanlarındayız. Onların toplumsal hayata katılımlarının yanı sıra, meslek edinip üretken hale gelmesi, sağlık, eğitim ve ulaşım hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için projeler ve çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Unutmamalıyız ki, hepimiz birer engelli adayıyız. Önemli olan gönüllerde engel olmasın.  En büyük engel, sevgi eksikliğidir. Yüreğimizden sevgiyi asla eksik etmeyelim. Bir gün değil, her gün yanınızdayız. Bu programı düzenleyen Alp Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne, eğitmen kadrosuna ve göz bebeğimiz en kıymetlilerimiz olan  Alp Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin birbirinden değerli özel öğrencilerine yürekten teşekkür ediyorum.” Dedi.

Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez ise engelli bireylerin yaşama sevincini diri tutabilecek her türlü çalışmanın çok önemli olduğunu belirterek “Engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri azimle, kararlılıkla ve inançla aşan engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından Alp Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri şiirler okudular, şarkılar söylediler ve koreografiler eşliğinde oyunlar oynadılar. Engelli bireylerin özenle hazırladıkları program katılımcılardan tam not aldı.

Editör: Köksal Ustaoğlu