Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde sahnelenen tiyatro oyununa Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, eşi Yasemin Ekim Hanımefendi, ve çok sayıda minik tiyatro sever katıldı.

Salonu hınca hınç dolduran minik tiyatro severler, ‘Karagöz ve Hacivat’ adlı çocuk tiyatro oyununu ilgiyle takip ettiler ve keyifli anlar yaşadılar.

Tiyatro oyunu sonunda duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, tiyatro oyuncularına teşekkür ederek “Akçaabat’ımızda yediden yetmişe herkesin ilgisini cezbedebilecek olan birbirinden farklı kültür ve sanat etkinlikleri düzenliyoruz. Rutin aralıklarla düzenlediğimiz etkinliklerimiz, hemşehrilerimiz tarafından yoğun ilgi görüyor. Bu etkinlikler içerisinde en çok önem verdiğimiz ise çocuk tiyatrolarıdır. Miniklerimizin küçük yaşta tiyatroyla tanışması, kendi iç dünyalarına yolculuk yapabilmelerine olanak sağlıyor. Böylece algısı yüksek, kendini doğru ifade edebilen, özgüven ve farkındalık sahibi bireyler olarak yetişiyorlar. Her tiyatro oyununun olduğu gibi ‘Karagöz ve Hacivat’ adlı tiyatro oyununun da çocuklara güzel bir mesajı vardı. Nezaket kurallarını ve herkese karşı saygı kuralları çerçevesinde yaklaşmanın kazanımlarını tiyatro marifetiyle gördük. Minik tiyatro severlerimiz, bir yandan bol kahkahalı, eğlenceli anlar yaşarken bir yandan da eğitici mesajlarla öğrendiler. Başarılı performansları için tiyatro ekibimize, tiyatroyu ilgi ve beğeniyle izleyen çocuklarımıza ve onları sanata yönlendiren ailelerine de gönülden teşekkür ediyorum. Kültür sanat etkinliklerimiz tüm hızıyla devam edecek. Kültür ve sanat etkinliklerimize sizlerin ilgi ve alakası bizlere azim ve güç veriyor.” Dedi.

TRABZON’DA TARİHLE MÜZİK BULUŞTU TRABZON’DA TARİHLE MÜZİK BULUŞTU

Editör: Köksal Ustaoğlu