Ahmet Mercan’ın yazıp Volkan Derman’ın yönettiği ve İnegöl Belediyesi Şehir Tiyatrosunun sahnelediği ‘En Büyük Haber’ adlı tiyatro oyunu beğeniyle izlendi.

İZLEYİCİDEN TAM NOT ALDI

Akçaabatlı tiyatro severlerden tam not alan “En Büyük Haber” adlı tiyatro oyunu, izleyiciler tarafından pür dikkat izlendi. Kimi zaman güldüren kimi zaman da düşündüren oyun, büyük beğeni topladı.

Oyunda, iflas etmiş bir fabrikatör olan Muhsin’in hikayesi izleyiciye aktarılıyor. Haciz ve davaların etkisinden uzaklaştırmak için kızı ve karısını memlekete yollayan Muhsin, kendisi de fakir bir semtte tek oda bir ofis tutup işlerine devam etmeye çalışır. Arkadaş bildikleri kişiler işleri bozulunca ondan uzaklaşır ve onu bir başına bırakırlar. Fabrika müdürü İlyas ve çaycı Hayri ise her şeye rağmen Muhsin’i yalnız bırakmazlar. Muhsin derin bunalımdan intihar ederek kurtulmayı planlar, tüm denemelere rağmen başaramaz. Bir gün Muhsin’in köylüsü olduklarını iddia eden Sefer ve Rasim ofisi ziyaret ederler. Ve Rasim ile Sefer gece ofiste bulunan kasayı soymak için harekete geçerler. Kahramanların içinde bulunduğu durum çarpıcı bir dille anlatılır.

Tiyatro günleri ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Bu yıl 11.’sini düzenlediğimiz Erol Günaydın Tiyatro Günleri, tiyatro sever hemşehrilerimiz tarafından yoğun bir ilgiyle takip ediliyor. Kültür ve sanat şehri Akçaabat’ımızda kültürel etkinliklerimize devam ediyoruz. İnegöl Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibi ‘En Büyük Haber’ isimli tiyatro gösterisini son derece özel ve hassasiyetle hazırladılar. Kendilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Korfez Logo Page 0001

Editör: Köksal Ustaoğlu