HIDIRNEBİ ŞENLİĞİNDE KUŞ UÇURTMADILAR HIDIRNEBİ ŞENLİĞİNDE KUŞ UÇURTMADILAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen’e Akçaabat ziyaretinde Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in yanı sıra AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ve AK Parti Akçaabat İlçe Teşkilatı eşlik etti.

Temeli atılan ve inşaatı hızla devam eden Güney Çevre Yolu’nun şantiye sahasını ziyaret eden heyet, burada iş takvimi, planlama ve süreçlerle ilgili bilgi aldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen’e Akçaabat ziyaretinde Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve beraberindeki heyetin Güney Çevre Yolu Şantiyesinde yaptığı incelemeler neticesinde; Güney Çevre Yolu’nun Akçaabat Geçişi 16,5 km olacak ve 12 km’sinin geçişi 7 tünelle sağlanacağı, yolun kalan kısmı ise viyadüklerle ve açık şekilde devam edeceği, Güney Çevre Yolunun Akçaabat geçişi ile ilgili Düzköy Vadisi- Kavaklı- Sera Vadisinden Akçaabat’a dikey bağlantı yolları planlandığı ve inşaat çalışmalarının hızla devam ettiği söylendi.

KARAYOLLARI ŞANTİYESİNDE BRİFİNG

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen’e Akçaabat ziyaretinde Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve beraberindeki heyet, Güney Çevre Yolu incelemelerinin ardından Düzköy Vadisi’nde bulunan Karayolları Şantiyesine rotayı çevirdi.

Heyet, Akçaabat genelinde yapılan karayolu çalışmaları hakkında, genel hatlarıyla Pulathane Bulvarı, bulvarın Harmancık-Osmanbaba-Yıldızlı TOKİ kavşağı ve inşaatı devam eden Akçaabat-Düzköy yolunun durumu ile ilgili genel brifing aldı.

KÜLTÜR MERKEZİ VE YÜZME HAVUZUNDA SON DURUM

Akçaabat’ta biz dizi projeyi yerinde inceleyerek bilgi alan heyetin son durağı ise Akçaabat Belediyesi tarafından yapımı devam eden Söğütlü Kültür Merkezi ve Yaylacık Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu oldu. Heyet, buradaki projelerin geldiği aşamayı ve inşaatları inceledi. Hem Söğütlü Kültür Merkezi’nin hem de Yaylacık Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatının hızla devam ettiğini ve bu şekilde devam ettiği takdirde kısa zamanda Akçaabatlıların hizmetine açılacağını dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, “Akçaabat’ta şehir kültürüne yakışır ve şehrin değerine değer katacak birçok iş, dört bir koldan yapılıyor. Bu işlerin her biri devasa çalışmalar. Bu hızla devam ettiği takdirde çok yakında Akçaabatlı hemşehrilerimizin hizmetine açılacak ve hemşehrilerimiz her bir projeden yüksek seviyede istifade edebilecek.” Dedi.

BAŞKAN EKİM TEŞEKKÜR ETTİ

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim,  irili ufaklı şehirde yapılan tüm çalışmalar için koşuşturduklarını dile getirerek “Gece gündüz demeden Akçaabat’ımız ve Akçaabatlılarımız için var gücümüzle çalışıyoruz. Şehrimizde yapılan yatırımlara, projelere ve ulaşım konusundaki işlere destek veren başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bakanlarımıza ve önceki dönem bakanlarımıza, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Şen’e, Trabzon milletvekillerimize ve önceki dönem milletvekilllerimize, Trabzon Valiliğimize, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatımıza, hayırsever iş insanlarımıza, paydaş kamu kurum ve kuruluşlarımıza, emek veren herkese şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyor; şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu