Akçaabat Kaymakamlığı, Akçaabat Belediyesi ve Trabzon Üniversitesi işbirliğinde Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çok Sesli Korosu tarafından “Kahramanlık Türküleri ve Marşlarından” oluşan anlatımlı bir program düzenlendi.

Trabzon Üniversitesi Mahmut Goloğlu Kültür Merkezinde düzenlenen törene Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Atilla Çimer, Akçaabat İlçe Emniyet Müdürü Ali Yavuz, Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse ve sanatsever vatandaşlar katıldı.

Milli Mücadele yıllarınındın Cemiyetin İlanına ve günümüze kadar yaşananları kronolojik olarak anlatıldığı ve konulara özgü kahramanlık türkülerinin seslendirildiği program katılımcılardan tam not aldı.

Program sonunda düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim “ Trabzon Üniversitemizle birlikte Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. yılı vesilesiyle düzenlediğimiz Kahramanlık Türküleri ve Marşlarından oluşan anlatımlı konserimize hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Sözlerimin hemen başında İsrail’in Filistin’e karşı düzenlediği insanlık dışı zalim saldırıyı bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında bir kez daha ifade etmek isterim ki “ Bölgede kalıcı barış, 1967 yılındaki sınırlarında Başkenti Kudüs olan Bağımsız bir Filistin Devletinin kurulması ve bunu tüm dünyanın kabul etmesiyle ancak sağlanabilecektir. Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluşlunun 100. yılında Filistinli Müslüman Kardeşlerimizin yanındayız ve bu insanlık dışı zulüm bitip bölgede barış sağlanana kadar Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Milli Mücadele yıllarından Cumhuriyetin kuruluşuna ve günümüze kadar yaşananlar ve konulara özgü kahramanlık eserleri muhteşem performanslarla bizlere sunuldu. Geçmişimiz günümüze kadar kronolojik olarak zihinlerimizde tazelenmiş oldu. Türkiye yüzyılını birlikte inşa ederken tarihimizde yaşananları asla unutmayacak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için bize düşen görevleri layıkıyla yerine getireceğiz.

TASARRUF ADI ALTINDA EMEKÇİLERİN BOĞAZI SIKILACAK! TASARRUF ADI ALTINDA EMEKÇİLERİN BOĞAZI SIKILACAK!

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı kutlama programları vesilesiyle bizlere bu anlamlı programı hazırlayan ve sunan Belediyemiz Kültür Müdürlüğüne, Trabzon Üniversitemize, Rektörümüze, Üniversitemiz Konservatuvarı çok Sesli Korosu Ekibine, hocalarına ve emek harcayan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Cumhuriyeti bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarına, bugünlere huzur ve güvenli bir şekilde ulaşmamız için, vatanımızın bütünlüğü için mücadele eden kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Şehit olanlara Allahtan rahmet ailelerine sabırlar diliyorum. Hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum.” Dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu