Ayyar Hamza’ adlı tiyatro oyununa; önceki dönem AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Muhammet Ali Yılmaz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Satu Şahin, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, önceki dönem Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ve çok sayıda sanat sever vatandaş katıldı.

Ali Bey’in yazdığı ve Osman Gümrükçü’nün yönettiği ‘Ayyar Hamza’ adlı tiyatro oyununun kadrosunda Bülent Mumcu, İlhan Özdemir, Ömer Gedikli, Medet Cihanoğlu, Şevki Tamtürk, Yusuf Altın, Zehra Alper, Sadık Şahin Çarkçı, Rabia Balsüzen ve Sümeyye Aslan yer alıyor.

Salonu hınca hınç dolduran tiyatro severler tarafından ilgiyle izlenen oyunda; sevdikleri hanımlarla evlenmek isteyen genç adamların, zenginliklerine zenginlik katmak amacıyla oğullarını kendi istedikleri kızlarla evlendirmeye kalkışan babalarına Ayyar Hamza’nın yardımıyla türlü oyunlar oynamaları ve sonunda muratlarına ermeleri anlatılıyor.

Güldürü öğelerinin sıkça yer aldığı ‘Ayyar Hamza’ adlı tiyatro oyununun sonunda, Akçaabat Belediye Tiyatrosunu tebrik eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Belediye tiyatromuz, her yıl en az bir oyunla seyirci karşısına çıkıyor. Tiyatro ekibimiz her oyuna büyük bir özen ve titizlikle hazırlanıyor. Sergiledikleri başarılı performans için ekibimizi tebrik ediyorum. Kültür ve sanat şehri olan Akçaabat’ımızda tiyatro bizim vazgeçilmezlerimizdendir. Akçaabatlı hemşehrilermiz de tiyatro oyunlarımızı beğeni ile takip ediyorlar. Akçaabat’ta tiyatronun mimarı önceki dönem Belediye Başkanımız Şefik Türkmen’dir. Bizler de kendisinden devraldığımız bayrağı daha da ileriye taşımaya çalışıyoruz. Hem önceki dönem Belediye Başkanımız Şefik Türkmen’e hem tiyatro ekibimize hem tiyatro sever vatandaşlarımıza hem de emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Duygu ve düşüncelerini dile getiren önceki dönem Belediye Başkanı Şefik Türkmen ve önceki dönem AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, keyifli bir oyun izlediklerini belirterek Akçaabat Belediyesi Tiyatro Ekibine ve izleyicilere teşekkür ettiler.

Oyun sonunda Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat Belediye Tiyatrosu ekibine çiçek takdiminde bulundu.

körfez logo_page-0001

Editör: Köksal Ustaoğlu