Programa; Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AK Parti Akçaabat Kadın Kolları Başkanı Satu Şahin, AK Parti Akçaabat İlçe Yönetiminde Muhammet Ali Yılmaz, Ergün Şanlı ve Doğa Sivrikaya, Akçaabat Belediyesi Daire Amirleri, Akçaabat’ta bulunan rehabilitasyon merkezi müdürleri ve öğretmenleri, özel gereksinimli bireyler ve anneleri, Akçaabat’taki depremzede anneler ve kadınlar katıldı.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlenen programa katılanlarla yakından ilgilenerek sohbet etti. Başkan Ekim, programa katılanların 8 Mart Dünya Kadılar Gününü kutlayarak “Kadınlar, baş tacımızdır. Toplumun her kesiminde yer alan sanattan spora, çalışma hayatından siyasete, bilimden edebiyata, her sahada başarı gösteren kadınlarımız takdire şayandır.  Hayatımızın her anında, her konuda ve her zaman desteklerini gördüğümüz, varlıklarıyla onurlandığımız, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlarım. Düzenlediğimiz bu organizasyonla birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, hem ilçemize gelen depremzede annelerimiz ve evlatlarıyla hem de ilçemizde bulunan özel gereksinimli kardeşlerimiz ve anneleriyle bir araya geldik. Hep birlikte güzel vakit geçirip sohbet ettik. Kimisinin derdini kimisinin yükünü kimisinin sevincini birlikte paylaşma fırsatı bulduk. Günün anısına her birine seralarımızda kendi ürettiğimiz çiçekleri hediye ettik. Organizasyonumuza katılan tüm kadınlara ve annelere teşekkür ediyorum. Başta annem ve eşim olmak üzere bir kez daha tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.” Dedi.

Program sonunda, Akçaabat Belediyesi Bitki Üretim Seralarında üretilen çiçekler hediye edilerek günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Editör: Köksal Ustaoğlu