Akçaabat istiklal Caddesinde Akçaabat Belediyesi tarafından yapılan sokak sağlıklaştırma çalışmaları sonucu işyerlerine cephe ve tabela düzenlemesi yapılmış ve cadde boydan boya trafiğe kapatılmıştı.

Fakat Akçaabat İstiklal Caddesinde Öyle Bir İşyeri Var Ki! İşyerinden Ziyade İşyerinin Tabelası Vatandaşların İlgisini Çekiyor.İşyeri Sahibi Hayrullah Ayvaz 55 Yıllık Tabelasını Takdırdığı Günden İtibaren Ne Yeniledi Nede Yerinden Oynattı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE BAYRAM COŞKUSU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE BAYRAM COŞKUSU

Hayrullah Ayvaz’a ait işyeri 1970 yılından bu zamana kadar aynı yerde hizmet veriyor. İşyerinin hemen girişinde yer alan ve saç levha üzerine el sanatı kullanılarak yazılmış işyeri ismi tabelası 55 yıl önce asıldığı aynı yerde durması ilgi çekiyor.

Akçaabatlı esnaf Hayrullah Ayvaz, Akçaabatlı Reklamcı Ali Kemal Yavruoğlu’na 55 yıl önce yaptırıp astırdığı işyerinin tabelası o günden bu zamana kadar yerinden oynatılmadan durduğunu belitti.

Hayrullah Ayvaz, pas tutmuş yazılarının solduğu tabelayı şuana kadar yenilemeyi dahi düşünmedi. Hatta Meşhur olan tabelanın üzerinde yazılı olan ”Ayvaz Ticaret Çeşit Yuvası Toptan Perakende Hayrullah Ayvaz” yazılı tabelanın önüne fotoğraf çekilmeye gelen çok sayıda vatandaşın olduğunu söyledi.

Editör: Köksal Ustaoğlu