CHP Genel Merkezi’nde seçime yönelik alınan yeni kararda belediye meclis üyeleri ve belediye başkanlarının milletvekilli aday adayı olmamaları konusunda yazı gönderildiği bilgisine ulaşıldı. CHP Genel Merkezi’nin almış olduğu karar sonrası milletvekilliği aday adaylığı düşünen Akçaabatlı CHP İstanbul Kartal Belediyesi Meclis Üyesi İlker Bakioğlu başvuruda bulunamayacak.

Konu ile ilgili ilker Bakioğlu kamuoyunu bilgilendirme açıklaması yaptı;

"1992 yılında gençlik kollarından başlayarak uzun zamandır sürdürdüğüm siyasi çalışmalarımı,  14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan 13. Cumhurbaşkanlığı ve TBMM 28. Dönem Milletvekilliği seçiminde milletvekili aday adayı olarak hizmet etmek niyetindeydim.

Ancak gelinen süreçte, Genel Merkezimizden gelen “Belediye Başkanları ve Belediye Meclis Üyeleri, görevlerinde devam etsinler” şeklindeki tavsiye kararı, parti büyüklerim ve yol arkadaşlarım ile yaptığım değerlendirme sonucunda; siyasi hedef ve taleplerimi sonraki seçimlerde kullanmak üzere, milletvekilliği aday adaylığı hakkımdan feragat ederek, Kartal Belediye Meclis Üyesi olarak görevime devam etme kararı almış bulunmaktayım.

Ülkemize, milletimize ve partimize hizmet etmek noktasında, geçmişte yaptığım çalışmalara ara vermeden aynı şevk ve aynı kararlılıkla çalışmalarıma devam edeceğim.

Trabzon'da ki siyasi çalışmalarım süreci içerisinde bana destek veren CHP Trabzon il ve ilçe örgütü ve de tüm partili dostlarım ile onur duyduğumu ifade etmek isterim.

Geçmişte ve bu süreçte desteğini esirgemeyen, yarın da aynı desteği vereceklerini bildiğim parti büyüklerime ve yol arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Cumhuriyet Halk Partisi, devrimlerin Partisidir ve benim için en önemli olan partimin başarısıdır.

Kamuoyuna saygılarımla

İlker Bakioğlu

Kartal Belediye Meclis Üyesi

Editör: Köksal Ustaoğlu