Yoğun bir katılımın olduğu aday adaylık başvuru evraklarını Kartal İlçe Başkanı Mert Polat’a teslim eden İlker Bakioğlu, daha sonra partililere hitap etti.

Konuşmasında kendisini yalnız bırakmayan partili dostlarına minnetlerini sunarak başlarken, heyecanın yüksek olduğunu ifade etti.

MEYDANDA NE DEDİYSEK YERİNE GETİRECEĞİZ MEYDANDA NE DEDİYSEK YERİNE GETİRECEĞİZ

CHP’yi Atatürk’ün evi diye tanımlayan Bakioğlu,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engellileri de anarak, “Yuvamızı kurduğumuz, işimizi ve aşımızı bulduğumuz, acısı ile sevincini birlikte yaşadığımız ve 5 yıldır Belediye Meclis üyesi olarak hizmet verdiğimiz, Halkına minnet borçlu olduğumuz Kartal’a daha iyi hizmetler sunmak üzere aday olduğunu” ifade eden İlker Bakioğlu, Kartal’ın taşıdığı kültürel ve tarihi dokusuyla ülkenin her bölgesinden barındırdığı insanıyla, emek mücadelesindeki önderliği ile öne çıkan önemli bir kent olduğuna vurgu yaptı.

Kendilerine bırakılmış olan bu mirasa özenle sahip çıkacaklarını belirten Bakioğlu, değerini de kararlılıkla yükseklere taşıyacağını belirterek, 1992 yılında CHP Gençlik kollarında başladığı siyaset yolculuğunda büyüklerinden aldığı ahlak ve siyasi kültür öğretileri ışığında partilerini Kartal’da en iyi şekilde temsil etmek üzere çalışacağını da sözlerine ekledi.

Kendilerine güvenenlerin başını öne eğmeden ve kimseyi ötekileştirmeden bir değişimi yaşatmak adına başvurusunu gerçekleştirdiğini söyleyen İlker Bakioğlu, “Sen, ben yok. Biz varız. Hep birlikte Kartalız” diyerek hep birlikte çalışmayı hedefleyerek yola çıktığını da ifade etti.

İlker Bakioğlu Kimdir?

1972 Trabzon Akçaabat doğumlu olan İlker Bakioğlu, ilk, orta ve lise tahsilini Kartal’da yaptıktan sonra Yüksek öğrenimini ise İzmir 9 Eylül Üniversitesi Turizm bölümü mezunu olarak tamamladı.

2015 yılında yapılan Milletvekilliği seçiminde Trabzon’dan yarışa katılmış ancak muvaffak olamamıştı.

2019 yerel seçimlerinde ise Kartal’da Belediye Meclis üyesi adayı olarak kazanmıştı. Halen bu görevini sürdürmektedir.

Evli olan İlker Bakioğlu İngilizce biliyor.

Editör: Köksal Ustaoğlu