Akçaabat’ın ilçe merkezinde yaşanan ulaşım sıkıntısına alternatif oluşturacak sokaklardan biri olan Helim Topal Sokak, Akçaabat Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarla hizmete açılıyor.

Akçaabat’ın en önemli caddesi İnönü Caddesi’ne paralel olarak gelişen, 12 metre genişliği olan Helim Topal Sokak yıllardır iki tarafı da trafiğe kapalıydı.

Akçaabat’ın önemli sorunu ve aynı zamanda önemli projelerinden biri olan Dürbinar Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Helim Topal Sokak’ta, yol açma çalışmaları başladı.

Yol açma çalışmalarında Akçaabat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü  ekipleriyle beraber hazır bulunan Belediye Başkanı Şefik Türkmen bu önemli çalışma ile ilgili olarak şunları söyledi: “  Dürbinar Mahallesi Helim Topal Sokak, şehir merkezindeki İnönü Caddesi ölçeğinde, iki tarafı kapalı trafiğin işlemediği bir sokaktı.Yapılan İmar uygulamaları ve kamulaştırma neticesinde yolumuzu açıyoruz.

HELİM TOPAL SOKAK AÇILIYOR (1)

HELİM TOPAL SOKAK AÇILIYOR (2)

HELİM TOPAL SOKAK AÇILIYOR (3)

HELİM TOPAL SOKAK AÇILIYOR (4)Dürbinar Mahallesi Mezarlık Cami’sinin olduğu yerden başlayan bu yol, mezarlığın içerisinden geçiyor. Burayı daha önce açmıştık. Buradan Kireçhane Mevkii’ne kadar uzanan bu yolumuz Akçaabatın ulaşımı için, ayrıca ticari alanların gelişmesi ve ortaya çıkması için çok önemli. Akçaabat trafiğini çok rahatlatacak. Çünkü Mezarlık Camisi’nin oradan sokağa giren insanlar Kireçhane’den çıkacak. Akçaabat’ın önemli bir sorunuydu, önemli bir projesiydi. Böylece halledilmiş oldu. Akçaabatımıza, halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

Haber:Akçaabat Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü

http://www.youtube.com/watch?v=i4VfvjdeUIY&feature=youtu.be