Deprem bölgelerine gönderilen 8 teknik personel ve 19 beden işçisi, 5 operatör, 3 temizlik görevlisi arama kurtarma çalışmalarına destek oluyor. Bugüne kadar hayatını kaybeden 26 vatandaşımızı ve yaşamını devam ettiren 6 vatandaşımızı enkaz altından çıkardı. Ayrıca Akçaabat’tan deprem bölgelerine 3 ekskavatör, 1 kamyon, 2 kazıyıcı-yükleyici, 1 çöp kamyonu ve 1 pikap; Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Osmaniye ve Hatay illerine 141 adet acil ihtiyaçlarla dolu tır, kamyon, kamyonet, minibüs ve pikap gibi araçlar gönderildi.

TÜM İMKÂNLARIMIZI SEFERBER ETTİK

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, deprem bölgelerindeki depremzede yurttaşların yaralarını satabilmek için tüm imkânları seferber ettiğini söyledi. Deprem bölgelerine yönlendirilen ekiplerle her an iletişim halinde olduğunu da vurgulayan Başkan Ekim, “Bölgedeki ekiplerimizle iletişim halindeyiz. Onlardan aldığımız bilgiler ışığında gereken malzemeleri Akçaabatlı hemşehrilerimin de desteğiyle tedarik edip gönderiyoruz. Ekiplerimiz, deprem bölgelerinde zorlu bir çalışmanın içerisindeler. Yüreklerimiz ağzımızda onlardan haber bekliyoruz. Rabbime şükürler olsun ki bu zamana kadar 6 depremzede yurttaşımıza nefes olabildiler. Enkaz altında, göçük altında kalan yurttaşlarımızı canla başla kurtarmaya çalışıyorlar.” Dedi.

DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, konuşmasına şöyle devam etti: “Deprem bölgelerindeki ekiplerimiz gece gündüz canla başla hayat kurtarmaya çalışıyorlar. Deprem bölgelerinde Akçaabatlı gönüllülerle çorba ve sıcak yemek standı kurduk. Bölgeye şehrimizden giden Offroad ekibi ile depremden etkilenen illerdeki kırsal mahallelere acil ihtiyaç malzemeleriyle yüklü araçlardan ihtiyaç sevkiyatı gerçekleştiriyoruz; ulaşılmadık yer bırakmamaya çalışıyoruz. Akçaabatlı hemşehrilerimin ve gönüllü vatandaşlarımızın destekleriyle imkanlarımız ölçüsünde depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Rabbim, ülkemizin, depremzede vatandaşlarımızın ve onlar içim çalışan arama kurtarma ekiplerimizin yardımcımız olsun.”

Editör: Köksal Ustaoğlu