“ Her üreticimizin yanında olmak için gayretlerimizi sürdürüyoruz.  Hem bitkisel üretim hem de hayvansal üretim yapan çiftçilerimizin sorunlarını dinliyor ve onlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bu hafta da arı üreticilerimize faydalı olabilmek için  Akçaabat Ziraat Odası Başkanlığı , Akçaabat Bal Üreticileri Birliği Başkanlığı ve Trabzon Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanlığınca arı yetiştiriciliği yapan üreticilerimize yönelik Akçaabat Ziraat Odası Eğitim Salonunda  eğitim düzenledik.

Eğitim, Trabzon Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde  görevli konusunda uzman  ziraat mühendisi Hüseyin Rami TÜRKER ve tekniker Muzaffer KARABAYIR  tarafından verildi.  Arı yetiştiriciliği, arı hastalıkları  kısacası  arı ile ilgili her soruya cevap bulundu. Üreticilerimiz bu eğitme yoğun ilgi gösterdi. Eğitimin çok faydalı olduğu yönünde olumlu görüşler aldık.  Bu tür faaliyetlerimiz her zaman devam edecektir. Amacımız kırsal alanda yaşayan çiftçimizin gelir seviyesini artırmak ve onun doğduğu yerde yaşamasını sağlamak. Kırsal alandan kentlere göçü önlemektir.  Daha öncede Akçaabat Bal Üreticileri Birliği Başkanı İsmail ŞAR başkanımla arı üreticilerimizin bal verimini artırmak için bol polen oluşturan pavlonya, sofora, sumak , biberiye gibi bitkilerin dikim alanını yaygınlaştırmak için fidan dağıtımında da bulunduk. Yine bu eğitim vesilesiyle üreticilerimize yaralı olmaya çalıştık.

Eğitime katılan Trabzon Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Yusuf AKSOY, Trabzon Arı Yetiştiriciliği Birliği Sekreteri Ömer KUVVET,  Akçaabat Bal Üreticileri Birliği Başkanı İsmail ŞAR, Akçaabat Ziraat Odası Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri Aydın MEMİŞ , İsa LÜLECİ , eğitim veren hocalarımız ziraat mühendisi Hüseyin Rami TÜRKER ,  tekniker Muzaffer KARABAYIR ve tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

Korfez Logo Page 0001

PROF. DR. NAZİFE GÜNGÖR: “ONLAR BİZİM KONUKLARIMIZ” PROF. DR. NAZİFE GÜNGÖR: “ONLAR BİZİM KONUKLARIMIZ”

Editör: Köksal Ustaoğlu