Deprem bölgelerine yardım ulaştırmak için Akçaabat Kaymakamlığı, Akçaabat Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının işbirliğinde Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi’nin yanı sıra Söğütlü Ulu Camii’nde ve Yıldızlı TOKİ İlkokulu’nda da yardım toplama merkezi oluşturuldu.

Yardım toplama merkezlerinin ikinci bir duyuruya kadar açık olacağı bildirildi. Akçaabat halkı, yardım toplama alanlarına akın etti. Hem acil ihtiyaç listesindeki yardımlar toplanıyor hem de yardım toplama merkezlerinde herkes var gücüyle getirilen malzemeleri tasnif ederek tırlara ve kamyonlara yüklüyor.

15 TIR 4 MİNİBÜS AKÇAABAT’TAN ÇIKIŞ YAPTI

Tüm ülkede olduğu gibi Akçaabat’ın da tek yürek oldu; deprem bölgesine yardım ulaştırmak için çalışıyor. Yardımlar, Afad koordinasyonuyla deprem bölgelerine ulaştırılıyor. Yapılan açıklamaya göre deprem bölgesine şu ana kadar Akçaabat’tan 15 dolu tır ve 4 minibüs gönderildi.

Akçaabat halkı deprem bölgesindeki depremzedelere Afad Koordinasyonunda ulaştırılmak üzere acil ihtiyaç malzemeleri getirmeye devam ediyor.

TEŞEKKÜRLER AKÇAAABAT

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.4 büyüklüğündeki deprem dört bölge ve birçok ili etkiledi. Deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere yardımlar toplanıyor; tırlar ve görevli personeller gönderiliyor. Akçaabat halkının depremzedeler için gösterdiği duyarlılık ve hassasiyet için teşekkür eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Tek yürek olduk; bir olduk; beraber olduk. Akçaabat, adına yakışır duyarlılığı gösterdi; göstermeye devam ediyor. Herkes yardıma koşuyor; ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyor. Akçaabatlılar, kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, çocuğuyla herkes yardıma koşuyor. Yardım toplama merkezlerimiz deprem bölgelerine gönderilecek acil ihtiyaç malzemeleriyle dolup taşıyor. Destek veren, yardım eden ve Kızılay’a kan bağışlayan tüm hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum. El ele vererek depremzede vatandaşlarımızın yaralarını saracağız. Yardım toplama merkezlerimiz ikinci bir duyuruya kadar açık olacak. Deprem bölgesine gönderdiğimiz personellerimizin ve tırlarımızın yolu açık olsun. Rabbim utandırmasın. Rabbim; deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yardımcısı olsun. Dualarımız onlarla.” Şeklinde konuştu.

Editör: Köksal Ustaoğlu