Bu yıl ikincisi yapılan Tam Bana Göre Gençlik Festivali’ne ‘Futbol Turnuvası Organizatör Belediye’ unvanıyla katılan Akçaabat Belediyesi, festivalde herkesin ilgisini çekecek beğenisini kazanacak stant açacak.

Tam Bana Göre Gençlik Festivali’nin açılışı 5 Ekim Çarşamba Günü Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın konuşmalarıyla yapılacak. Açılış konuşmasından önce festival alanındaki sahnede ünü dünyaya yayılan ve dünya şampiyonu Akçaabat Horonu sahnelenecek.

Akçaabat Belediyesi olarak birçok alanda çalışma yapıyor; geleceğe yön verecek olan çocuklarımıza ve gençlerimize çok önem veriyoruz diyen Akçaabat belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Tam Bana Göre Gençlik Festivali için düşüncelerini şu ifadelerle dile getirdi; “

Gençlerin ve çocukların doyasıya eğlenebileceği festivale nüfusu 100 bin olan il, ilçe veya büyükşehir belediyeleri katılabiliyor. Trabzon’dan ise sadece Akçaabat Belediyesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi bu festivalde yerini alacak. Gençlerimizin ve çocuklarımızın doyasıya eğlenmeleri, öğrenmeleri ve yeni deneyimler edinmeleri için yola çıktık. Tüm platformlarda Akçaabat’ı her yönüyle ulusal ve uluslararası alanda tanıtmayı hedefliyoruz. Tam Bana Göre Gençlik Festivali’nde, spordan eğlenceye, yöresel lezzetlerden folklora kadar her şey var. Bu festival Türkiye’nin en büyük gençlik festivali. Özenle hazırlandığımız ve büyük coşkuya sahne olacak Tam Bana Göre Gençlik Festivali’ne, Akçaabat Belediyesi standına herkesi davet ediyorum.” 

Editör: Köksal Ustaoğlu