KAYSERİ DEVLET TİYATROSU ‘KRAL ÜŞÜMESİ’ADLI OYUNLA AKÇAABAT’TA KAYSERİ DEVLET TİYATROSU ‘KRAL ÜŞÜMESİ’ADLI OYUNLA AKÇAABAT’TA

Akçaabat Erol Günaydın Sanat Merkezinde sahnelenen oyuna onlarca minik tiyatrosever katıldı. Salonu hınca hınç dolduran minik tiyatroseverler, hem eğlendiler hem de öğrendiler. 

Profesyonelce oynanan ve içeriğinde eğitici öğelere yer verilen ‘Kral ve Mutsuz Prenses’ adlı çocuk oyununda sadece çocuklar için değil ebeveynler için de güzel mesajlar yer aldı. 

Çocukların ebeveynlerinden ilgi, şefkat, sevgi ve anlayış istediğinin mesajını veren ‘Kral ve Mutsuz Prenses’ adlı çocuk oyununda anne-baba ilgisi ve sevgisinin tüm oyun ve oyuncaklardan daha yüce olduğu vurgulandı. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştirirken, onların hayatlarının her alanında özgüvenli bireyler olmasını arzu ediyorsak bunun temelinin bebeklik ve çocukluk çağlarında ilgi, sevgi ve şefkatle ebeveynler tarafından atılması gerektiğinin üstünde duruldu. 

Tek perde olarak Trabzon Oda Tiyatrosu tarafından oynanan ‘Kral ve Mutsuz Prenses’ adlı çocuk oyunu, minik tiyatro severlerden tam not aldı.

Editör: Köksal Ustaoğlu