Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Ocak Ayı Meclis toplantısının üçüncü birleşiminde Sahil Park Yenileme projesinin detaylarını anlattı.

MODERN VE DAHA FONKSİYONEL BİR SAHİL OLACAK

Ocak Ayı Meclis Toplantısında Sahil Park Yenileme İşi ile ilgili detayları anlatan Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “ Proje dahilinde yüklenici firma tarafından sahil parkta hızla devam ettirilen çalışmalar kapsamında sahildeki aydınlatma ve sulama sistemi modern teknolojiyle birleştirilerek yeniden yapılıyor. Etap etap devam eden çalışmalar kapsamında ilk olarak mevcut marina kısmının olduğu yere kadar olan park kısmında iyileştirme ve yenileme çalışmaları yapılacak. Projenin devamında sert zeminlerde iyileştirmeler ve otopark alanlarında da düzenlemeler yapılacak.  Tüm bu çalışmalara ek olarak projede belirlendiği üzere sahil parkta yürüyüş ve bisiklet yolları inşa edilecek. Akçaabatlıların sahil parkta denizle buluşabilmesi, denize karşı oturup vakit geçirebilmeleri için uygun mekanlar dizayn edilecek. Yine sahil parka Akçaabat’ımızı simgeleyen yöresel figürler koyularak hemşehrilerimiz için görseli güzel çeşitli hatıralar oluşturabilecekleri alanlar düzenlenecek. Yeşille mavinin kucaklaşma noktası olan sahil parkta dokuya uygun, mimariyi bozmayan ve ihtiyaca yönelik kafeteryalar yapılacak. Akçaabat Sahil Park’ın yenilenmesi tamamlandığında daha modern ve fonksiyonel hale gelecek.”

YAZ-KIŞ KULLANILABİLEN BİR SAHİL OLUŞTURACAĞIZ

Başkan ekim sözlerine şöyle devam etti; “ Sahil parkın yenilenmesiyle birlikte Akçaabat’ın simgesi haline gelen ve bölgede örnek teşkil eden Akçaabat sahil parkımızı daha işlevsel hale getirmiş olacağız. Mevcut çay bahçelerimi dokuya uygun şekilde yenileyeceğiz. Buralarda kapalı alanlar oluşturup çay bahçelerinin kışın da açık kalmalarını sağlayacağız. Önümüzdeki günlerde sahil parka doğalgaz hattı çekilecek. Ayrıca TİSKİ buranın kanalizasyon hattını yeniliyor. Sahil parkta belirli noktalara tek tip yöresel ürün satış büfeleri yerleştireceğiz. Sahilimiz yaz-kış canlı ve hemşehrilerimizin hizmetinde olacak.  Hedefimiz 2023 yılı haziran sonuna kadar burayı tamamlamaktır. 4 mevsim 12 ay sahil parkımız işlevsel bir hal kazanmış olacak.”

Editör: Köksal Ustaoğlu