Akçaabat Belediyesi tarafından Akçaabat Sahil Park Yenileme Projesi Yapım işi 31 Ağustos 2022’de ihale edildi ve müteahhit firmaya yer teslimi yapılmıştı.

Akçaabat Sahil Park Yenileme Projesi için müteahhit firma tarafından sahile şantiye kurulumu yapıldı ve çalışmalara başlandı.

Proje kapsamında Akçaabat Sahil Park’ta aydınlatma düzenlemeleri, sulamam sistemi iyileştirilmeleri ve sert zeminlerde revizyon çalışmalarına başlandı. Etap etap devam eden çalışmalar kapsamında ilk olarak mevcut marina kısmının olduğu yere kadar olan park kısmında iyileştirme ve yenileme çalışmaları yapılacak. Bu çalışmalara ek olarak projeye belirlendiği üzere sahil parkta yürüyüş ve bisiklet yolları inşa edilecek. Akçaabat Sahil Park’ın yenilenmesi tamamlandığında daha modern ve fonksiyonel hale gelecek.

Konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Uzun yıllar önce yapılan ve Akçaabat’ın ve Akçaabatlıların gözdesi olan Akçaabat Sahili’ni vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına uygun hale getirmek için kolları sıvadık ve çalışmalarımıza başladık. Bilindiği gibi Akçaabat Sahil Park, geçmiş dönem Belediye Başkanımız Şefik Türkmen zamanında yapılmış Akçaabat’ın görünen yüzü ve en değerli simgelerindendir. Akçaabat Sahili Akçaabatlıların nefes alabildikleri, dinlenebildikleri, sosyalleşebildikleri, yürüyüş ve spor yapabildikleri ağaçlarla ve oturma alanlarıyla bezenmiş geniş bir alana sahiptir. Uzun yıllardır vatandaşlarımızın kullanımında olan sahil parkın günümüz şartlarına ve vatandaşların ihtiyaçlarına göre yenilenmesi gerekiyordu. Bu nedenle Akçaabat Sahili Yenileme Projesi Yapım İşi İhalesini gerçekleştirildik. Burada yapılacak yenileme ve iyileştirme çalışmalarıyla sahil park daha modern, fonksiyonel ve kullanışlı hale gelecek. Hazırlanan projeye göre sahildeki aydınlatma ve sulama sistemi modern teknolojiyle birleştirilerek yeniden yapılacak. Sert zeminlerde iyileştirmeler olacak; otopark alanlarında düzenlemeler yapılacak. Bütün bunlara ek olarak hemşehrilerimizi memnun edecek yürüyüş ve bisiklet yolları da sahilimizde yerini alacak. Akçaabat’ımızdaki yaşam kalitesini arttırmak ve Akçaabat için el ele çalışacağız. Akçaabat’ımız da Akçaabatlı hemşehrilerimiz de her şeyin en iyisine en güzeline layıktır. Güzellik; Akçaabat’ımızın genlerinde vardır. ” Dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu