Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in talimatları doğrultusunda; Akçaabat Belediyesine ait eski Belediye Sarayının ikinci katında bulunan salon tadilat edilerek ve içindeki mefruşat dizilerek Akçaabat Muhtarlar Derneği’nin hizmetine sunuldu.

Düzenlenen açılış programına AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar ile Salih Cora, Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Akçaabat Belediye Başkan Yardımcıları Serkan Özdemir ile Ali Güngör, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Muhtarlar Konfedarasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, Akçaabat Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Hotaman, Meclis Üyeleri, Kurum ve Kuruluşların Müdürleri, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış programında düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim,

“Akçaabat Muhtarlar Derneği Süleyman Serdar Toplantı Salonunun açılış programına hepiniz hoş geldiniz.

Sözlerimin hemen başında geçen hafta rahmeti rahmana kavuşan Salacık Mahalle Muhtarımız Süleyman Serdar’a bir kez daha Allahtan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum.

2019 yılı Mahalli İdareler Genel seçimleri ile halkımız tarafından Akçaabat Belediye başkanlığı görevine halkımız şahsımı layık gördüğü gibi Mahallelerinize de siz değerli Muhtarlarımızı uygun görerek seçmişlerdir. Bu minvalde baktığımızda Muhtarlarımız Mahalleleri nezdinde benim mesai ve çalışma arkadaşlarımdır. Bütün Mahallelerimize kırsal merkez ayırt etmeksizin ihtiyaçları kapsamında ve imkânlarımız doğrultusunda hizmet götürmeye gayret ediyoruz. Tabi ki eksiklerimiz olabilir. 73 Mahallemiz var, çok fazla yol ağımız ve yüzölçümümüz var. Anında olmasa da planlamalar dâhilinde mutlaka taleplerinize cevap vermeye gayret ediyoruz. Zaten sık sık şehrimizin dinamikleri olan siz muhtarlarımızla ve sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya geliyor istişarelerimizi yapıyoruz. Muhtarlarımızın hiçbir menfaat ve karşılık beklemeden Mahallelerine hizmet götürebilmeleri için hem Belediyemize, hem Büyükşehir Belediyemize, hem karayollarına hem de ilgili diğer kurumlara giderek adeta hizmeti koparana kadar nasıl mücadele ettiklerine ben şahidim. Muhtarlarımızdan Allah razı olsun.

Değerli hazirun, bir konuya daha değinerek konuşmama son vermek istiyorum.

Biliyorsunuz yakın zamana kadar Akçaabat’ta muhtarların iki derneği vardı. Birisi Akçaabat Muhtarlar Derneği diğeri Türkiye Muhtarlar Derneği Akçaabat Şubesi. Muhtarlarımız bu iki derneğe bölünmüşlerdi. Ama hem kaymakamımızın hem de bizlerin girişimleri ile bu iki derneği Akçaabat Muhtarlar Derneği çatısı altında birleştirdik. Birlikten kuvvet doğar düsturu ile de bu birleşme Akçaabat’ımızın birliğini beraberliğini ve gücünü daha da arttırmış oldu. Belediye olarak bizler de birazdan açılışını yapacak olduğumuz bu salonu Akçaabat Muhtarlar Derneğimizin hizmetine sunuyoruz. Ayrıca Türkiye Muhtarlar Derneği Akçaabat Şubesini kapatarak bu birleşmeye katkı sağlayan ve ilçemize geçmiş dönemlerde önemli hizmetleri olan Eyüp Gedikli ağabeyime de huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Editör: Köksal Ustaoğlu