Kültür Araştırma Kurulu toplantısına; Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, kurul üyeleri Osman Baş, Mehmet Salih Köse, Ahmet Yalçın Çilingiroğlu, Mustafa Yazıcı, İsmail Topal, Sebahattin Şentürk, Kadir Topal, Yılmaz Topal, Mustafa İnal, Turhan Bektaşoğlu ve H. Sami Kara katıldı.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim başkanlığında toplanan Kültür Araştırma Kurulu’nda kurul üyelerince genel değerlendirmeler yapıldı; görüş ve öneriler dile getirildi.

Ramazan Ayı dolayısıyla iftar programında bir araya gelen Akçaabat Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu, toplantısında Kültür Araştırma Kurulu Üyesi Osman Baş’ın Mazideki Akçaabat adlı kitabı kurul üyelerine hediye edildi.

Toplantıda Akçaabat genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “ Akçaabat’ta her alandaki çalışmalarımız hızla devam ediyor. Hayata geçirmeye çalıştığımız Akçaabat Kültür Merkezi, Spor Lisesi ve sahaların yapımı, Katlı otopark ve Kadınlar Pazarı, AKÇAHASAT Tesisi, Pulathane Bulvarı’nın bağlantı ve kavşak noktalarının yapımı, doğalgaz çalışmaları gibi vizyon projelerimiz hızla ilerliyor. Akçaabat’ımız marka şehir olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Akçaabat’ımızı her alanda her konuda geliştirmeye özen gösteriyoruz. Şehrimizi dizayn ederken şehrin kültür ve sanat hayatını da canlı tutacak etkinlikler planlıyor; organize ediyoruz. Kültür, sanat ve spor alanında yaptığımız etkinliklerle adımızdan sıkça söz ettiriyor; ilklere imza atıyoruz. Aynı zamanda diğer il ve ilçelere de örnek teşkil ediyoruz. Akçaabat Belediyesi olarak öncü olmak, öncülük etmek bizi ziyadesiyle gururlandırıyor. Tarihten beri birçok medeniyeti bünyesinde barındıran şehrimiz hem kültürel hem de sanatsal açıdan oldukça zengindir. Medeniyetlerden beri süre gelen kültür ve sanatsal çeşitlilikleri, bu alanda önemli birikimlere sahip birbirinden değerli kurul üyelerimizle birlikte değerlendiriyor; Akçaabat için en güzel olanı yapmaya çalışıyoruz. Kültür Araştırma Kurulu üyelerimizle önemli işlere imza atıyoruz. Son olarak Kültür Araştırma Kurulu Üyelerimizden Osman Baş’ın yazdığı ve kültür kurulumuza önemli katkılar sunduğu ‘Mazideki Akçaabat’ adlı kitabı Akçaabat belediyesi kültür yayınları arasında yerini aldı. İlçemize hayırlı olsun. Şehrimiz için büyük olan hedeflerimizi birbirinden kıymetli kurul üyelerimizle gerçekleştirmek için çalışmalarımıza durmadan devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Editör: Köksal Ustaoğlu