Türkiye’nin ulusal bayrak taşıyıcı firması Türk Hava Yolları, yeni sefere aldığı uçaklara Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinin adlarını vermeye devam ediyor.

Türk Hava Yolları’nın, Avrupa’nın ve dünyanın en büyük uçak üreticisi firmaları arasında yer alan Airbus’tan aldığı yeni uçağa, Akçaabat’a olan sevdasıyla bilinen Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in üstün gayreti üzerine ‘AKÇAABAT’ adı verildi.

ÜSTÜNSALİH’İN AKÇAABAT SEVDASI

Aslen Akçaabatlı olan Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, her fırsatta Akçaabat2a olan sevgisini ve ilgisini gözler önüne seriyor. Daha önce de Akçaabat Belediyesi tarafından yapılan birçok projeye destek verdiği biliniyor. Vakıfbank Genel Müdürü Üstünsalih, Akçaabat Belediyesi’nce projelendirilen Akçaabat Bellek Müzesi’nin restorasyonu ve yapımı için Vakıfbank kaynaklarından ödenek sağlamıştı. Yine Akçaabat Merkez İlköğretim Okulu’nun bulunduğu yerden taşınarak arsası Akçaabat Belediyesi tarafından tahsis edilen yere okul binasının yapılmasında mali destek sağlamıştı. Bunalar ek olarak yine Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in vesilesiyle Akçaabat için büyük bir öneme sahip Spor Lisesi Kompleksi, sentetik sahaların yapımı ve Sebatspor Binasının restorasyonu için Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, maddi destekte bulunmuştu.

BAŞKAN EKİM, ÜSTÜNSALİH’E TEŞEKKÜR ETTİ

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat’a yapılan yatırımlara destek olan ve Akçaabat’ın adının markalaşması için gayret gösteren Hayırsever İş İnsanı Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’e teşekkür etti. Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Akçaabatlı hemşehrimiz, Akçaabat sevdalısı hayırsever iş insanımız Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üsütünsalih, önemli projelerimizde hep yanımızda oldu; bize maddi ve manevi destek verdi. Onun gönlünde Akçaabat’ın yeri çok başka ve Akçaabat için elinden geleni yapma gayretinde. Akçaabatlı hemşehrimiz Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’e Akçaabat için yaptıklarından ötürü şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu