Haber Sitemizin Edindiği Bilgilere Göre Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesinin Yeni Başhekimi Trabzon İl Sağlık Müdürlüğünde Sağlık Hizmetleri Başkanı Olarak Görev Yapan Opr. Dr. Yavuz Çakıroğlu.

Uzmanlık Alanı Kalp Damar Cerrahisi Olan Opr. Dr. Yavuz Çakıroğlu 1 Kasım 2022 Salı Günü Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi Başhekimliği Görevine Başlayacak.

Bu Arada Opr. Dr. Yavuz Çakıroğlu, Asaleten Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesine Atanacak Yeni Başhekim Görevine Başlayana Kadar Hem Trabzon İl Sağlık Müdürlüğünde Sağlık Hizmetleri Başkanı Olarak Görevini Sürdürecek Hem de Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi Başhekimliği Görevini Sürdürecek.

Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesinin Yeni Başhekimi Kalp Ve Damar Cerrahisi Op. Dr. Yavuz Çakıroğlu Kimdir?

1973 Yılında Trabzon İli Of İlçesinde Dünyaya Geldi.

İlk Ve Orta Okulu Of ‘ ta Liseyi İse Trabzon Affan Kitapçı Oğlu Lisesinde Tamamladı.

1990-1996 Yılları Arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp Eğitimini Aldı.

1997 Yılında Gümüşhane İli Kelkit Devlet Hastanesi’nde Göreve Başladı Ve Sırası İle Trabzon Köprübaşı MSO, Trabzon Sürmene Devlet Hastanesi, Trabzon Merkez Boztepe Sağlık Ocağı Ve Trabzon Numune Hastanesi’nde Pratisyen Hekim Olarak Görev Yaptı.

2001-2002 Yılları Arasında Askerlik Görevini Yaptı.

2006 Yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi,  Kalp Ve Damar Cerrahisi ABD’ Da İhtisasa Başladı Ve 2011 Yılında İhtisasımı Tamamlayarak 2012 Yılı Ocak Ayında Iğdır Devlet Hastanesi’ne kalp Ve Damar Cerrahisi Uzmanı Olarak Atandı.

Iğdır Devlet Hastanesinde Başhekim Yardımcısı Olarak Görev Yaptı.

2013 Yılı Ağustos Ayında Gümüşhane Devlet Hastanesi’ne Yönetici/Başhekim Olarak Göreve Başladı.

2015 Yılında Gümüşhane Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Olarak Göreve Devam Etti.

2017 Yılında Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü İlaç Tıbbi Cihaz, Acil Sağlık Hizmetleri Ve Sağlık Hizmetleri Başkanı Olarak Göreve Başladı.

Evli Ve 2 Kız Çocuk Babasıdır.

İngilizce Bilmektedir.

Editör: Köksal Ustaoğlu