Koro Şefi Muharrem Gaydan yönetimindeki Akçaabat Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun Konseri vatandaşlardan tam not aldı. Türk Halk Müziği’nin seçkin eserlerinin seslendirildiği konserde, şarkılara seyirciler de eşlik etti

Akçaabat’ta simge haline gelen Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde halka açık bir konser veren Türk Halk Müziği Korosu Konserine; Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez ve Gülden Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve Yasemin Ekim, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konserin ardından duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Kültür Sanat ve Turizm Şehri Akçaabat’ımızda keyif dolu güzel bir gece geçirdik. Kulaklarımızın pası silindi diyebiliriz. Konsere büyük ilgi gösteren tüm hemşehrilerime ve muhteşem performanslarıyla konserimize renk katan tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Belediye olarak kültürel ve sanatsal hizmetlerimizle vatandaşlarımızla iç içe olmaya, ilçemizin kültürel ve sanatsal vizyonuna katkı sunmaya devam ediyoruz. Hemşehrilerimizin gösterdiği ilgi bizleri mutlu etti. Bu etkinliklerle sizleri buluşturmaya devam edeceğiz. 2001 Yılında kurulan Akçaabat Belediyesi Türk Halk Müziği Koromuz, yıllardır çalışmalarını ve konserlerini sürdürüyor. Koronun kurulduğu günden bu yana emek veren destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez ise konsere yoğun ilgi gösteren vatandaşların şarkılara eşlik ederek keyifli bir akşam geçirdiğini dile getirerek sanata verdiği desteklerden dolayı Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’e teşekkür etti.

AKÇAABAT HERKESİN VARIŞ NOKTASI OLACAK AKÇAABAT HERKESİN VARIŞ NOKTASI OLACAK

Konuşmanın ardından Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez ve Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, THM Koro Şefi Muharrem Gaydan’a ve gecenin sunucusu Sabiha Türkmen’e çiçek takdim ettiler. Gece hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Editör: Köksal Ustaoğlu