Araştırmacı-Yazar Osman Baş’ın kaleme aldığı ‘Mazideki Akçaabat’ adlı kitap, Akçaabat Belediyesi kültür yayınları arasında yerini aldı. Kitapta Akçaabat’ın yerel tarihi, kültürü, yaşama biçimi ve geçmişle gelecek arasında köprü oluşturacak tarihi olaylar anlatıldı.

TRABZON ÜNİVERSİTESİ’NDEN DEPREMZEDELER YARARINA BİRLİKTELİK KONSERİ TRABZON ÜNİVERSİTESİ’NDEN DEPREMZEDELER YARARINA BİRLİKTELİK KONSERİ

Nisan Ayı Meclis Toplantı ’sının ilk oturumda Belediye Meclis Üyelerine Osman Baş’ın yazdığı ‘Mazideki Akçaabat’ kitabını hediye eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Osman Baş, şehrimizden yetişen önemli şahsiyetlerden biridir. Kendisi, kalemiyle ve kelamıyla Akçaabat’ımızın yerel tarihine ışık tutmuştur. Kaleme aldığı Mazideki Akçaabat adlı eserde şehrimizin tarihsel süreçleri ve kültürümüz anlatılarak bunlar kent hafızasında diri tutulmuştur.

Akçaabat Belediyesi olarak, geçmişten bugüne kadar Akçaabat’ın tarihine ve sosyokültürel yapısına ışık tutan birçok çalışmayı destekleyerek hayata geçirdik. Hem hemşehrilerimiz hem de ilçemizi tanımak isteyenler için yol gösterici olabilecek nitelikte belediyemize ait onlarca kültür yayınları eserleri oluşturduk. Değerli Osman Baş Hocamızın kaleme aldığı Mazideki Akçaabat adlı kitap da Akçaabat Belediyesi kültür yayınları çatısı altında yerini aldı.  Bu kitabın hazırlanmasında ve Belediyemiz Kültür Yayınlarına kazandırılmasında başta Osman Baş olmak üzere ve Akçaabat Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu üyelerine ve  emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.