Festival alanını hınca hınç dolduran minik tiyatro severler ‘Düş Masalları’ adlı çocuk oyununa büyük ilgi ve katılım gösterdi. Samsun Büyükşehir Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen oyun, çocukların hayal dünyalarını geliştirmeyi ve masallarla tanışmayı amaçlıyor. Oyunun konusu, bir çocuğun rüyalarında geçen farklı masallardan oluşmaktadır. Bu masallar arasında ünlü masal karakterleri ve kahramanlar bulunmaktadır ve bu kahramanlar çocuğun rüyalarına girerek ona maceralar yaşatır ve farklı dünyaları keşfetmesini sağlar. Her sahnede kitap okumanın önemine vurgu yapılan oyunda, kitapların kişiyi geliştirdiği, ufkunu açtığı ve farklı dünyaların kapılarını araladığı mesajını verdi.

Düş Masalları’ adlı çocuk oyunu, çocukların eşsiz hayal dünyalarını canlandırarak onlarla etkileşimli bir performans sunmaktadır. Sahnedeki oyuncular, kostümleri ve müzikleriyle çocuklara gerçek bir masal atmosferi yaşattılar. Çocuklar ve aileleri tarafından yoğun ilgiyle izlenen oyun, çocukların hayal güçlerini geliştirmelerine ve masallarla tanışmalarına katkı sağladı.

Oyun sonunda Samsun Büyükşehir Belediye Tiyatrosu Tiyatro Ekibine plaket takdim eden Akçaabat Belediyesi Başkan Vekili Cevdet Bayraktar, tiyatro ekibine teşekkür ederek “Bu tür etkinlikler, çocukların sanata ve kültüre ilgi duymalarını teşvik ederken, aynı zamanda onların sosyal ve duygusal gelişimine de katkı sağlamaktadır. Akçaabat'ın böyle etkinliklerle çocuklara sanatsal deneyimler sunması, ilçenin kültürel ve eğitimsel değerini artırmaktadır. Sergiledikleri başarılı performans için, mesajların en kıymetlisini verdikleri ve kitap okumanın önemini anlattıkları için tiyatro ekibine  teşekkür ederim. “ dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu