Yeni mezunlarını yurdun dört bir yanına uğurlayan Trabzon Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi gurur ve hüznü bir arada yaşadı. Öğrencilere mezuniyet yeminini ettiren Öğr. Gör. Ferdi Sakallıoğlu’nun arkasında kendisiyle birlikte mezuniyet andı içen oğlu da vardı.

AKÇAABATLILAR VAKFI BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Trabzon Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 70 yeni mezun verdi. Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreni ile enerji dolu genç mezunlar yurdun dört bir yanında görev yapmak üzere hocalarına ve arkadaşlarına sarılarak vedalaşırken duygu dolu anlar yaşandı. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Atilla Çimer ve Prof. Dr. Hasan Karal ile Akçaabatlılar Vakfı Başkanı Yaşar Erbaşaran’ın dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyelerin yanı sıra başarı belgesi ve plaket verdiği törende yeni mezun öğretmenler ve aileleri büyük heyecana ortak oldu.

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Çimer; evlatlarının 4 yıllık eğitim sürecinde en büyük özveriyi gösteren aileler için büyük bir alkış istedi. Törene katılan aileler coşkulu bir alkıştan sonra mezun çocuklarını çiçeklerle karşıladı. Mezuniyeti büyük sevinç içerisinde kutlayan gençler ise ailelerini Türk Bayrakları ile selamladı.

MEZUNİYET TÖRENİNDE GURUR VE GÖZYAŞI

Spor Bilimleri Fakültesi’ne bağlı Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği bölümlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler diploma ve başarı belgelerini hocalarının elinden alarak hep birlikte mezuniyet yemini etti. Yemin için kürsüye gelen Öğr. Gör. Ferdi Sakallıoğlu aynı bölümden 1993’te mezun olduğunu belirterek “Yönetimimiz o tarihten bu yana bütün mezuniyetlerde and içme törenlerini bana yaptırarak beni onurlandırdı. Bugün ise çok farklı duygular yaşıyorum. Kızım Erzen bu yıl burada Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümüne başladı. Ağabeyi Görkem ise bugün mezun oluyor ve yemin ediyor. Bir baba olarak çok duygulu ve gururluyum” dedi. Deneyimli akademisyen gözyaşlarına hâkim olamazken ailenin gurur gününe anne Şükran Sakallıoğlu da eşlik etti.

Editör: Köksal Ustaoğlu