Trabzon Üniversitesi İletişim Fakültesi mezuniyet törenine katılan Kore Gazisi Ahmet Yılmaz, mezunlar arasında yer alan torunu Nazlıcan’a çiçek verdi. Başta Rektör Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu ve İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Cüneyt Düzbastılar olmak üzere törene katılan herkes gaziye büyük ilgi ve saygı gösterdi.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden sonra Gazetecilik bölümünü eğitime açan Trabzon Üniversitesi şimdi de Radyo ve Televizyonculuk programı için gün sayıyor. Müjdeyi İletişim Fakültesi mezuniyet törenindeki konuşmasında veren Rektör Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, YÖK’ten onay beklediklerini belirterek, “Hazırlıklarımız tamam. İnşallah Radyo ve Televizyonculuk bölümümüz de yeni eğitim-öğretim dönemine yetişecek.” dedi.

YENİ PROGRAM ONAY AŞAMASINDA

Mahmut Goloğlu Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet töreninde yeni mezunlar heyecan ve gururla sahneye çıktı. Törende konuşan Rektör Âşıkkutlu, “Mezun bir öğrenci başarılı bir öğrenci demektir. Bugünden sonra hepiniz birer profesyonel iletişimci oluyorsunuz. Millî ve mânevi değerlere bağlı, gelişime açık birer iletişimci olun. Burada aldığınız eğitim hayatınız boyunca kullanacağınız bir anahtar olacaktır. Daha üstün başarılara ulaşma yolunda kendinizi sürekli yenilemeniz gerektiğini unutmayın. Böylece iki bölümümüzün siz genç mezunlarını başarılı bir geleceğe uğurlarken, üniversite olarak YÖK’ten Radyo ve Televizyonculuk programımızın da onayını bekliyoruz. Yeni bölümümüzün yeni döneme yetişeceğini umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

BAYRAK VE BAĞIMSIZLIK VURGUSU

Daha sonra kürsüye gelen İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdem Taşdemir ise millî birlik ve beraberlik olgusuna dikkati çekerek, “Akademik olarak hepiniz başarılı oldunuz. Meslekte de bunu sürdürün. Fakat ne yaparsanız yapın, arkanızda özgürce dalgalanan bir bayrağınız yoksa hiçbir şeyiniz yok demektir; bu düsturu unutmayın. Önceliğiniz daima vatan ve bağımsızlık olsun.” dedi. Basın İlan Kurumu İl Müdürü Ali Nuhoğlu’nun da hazır bulunduğu törende öğrencilerin 4 yıl boyunca aldıkları örgün ve uzaktan eğitime ilişkin videolardan sonra gösterime sunulan üniversite tanıtım filmi beğeni topladı. Dönemi birincilikle tamamlayan Merve Safa Turan’a sahnede anne babası tarafından çiçek verildi. Rektör Âşıkkutlu da başarılı mezuna bir başarı plaketi takdim etti.

Törende en büyük ilgiyi, torunu Nazlıcan Yılmaz’ın mezuniyetine katılmak üzere törene gelen 90 yaşındaki Kore Gazisi Ahmet Yılmaz gördü. 3 çocuk ve 3 torun sahibi gazi dedeyi Rektör Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu ve Dekan Prof. Dr. Erdem Taşdemir özel olarak ağırlarken Albay Cüneyt Düzbastılar da uzun süre kendisiyle sohbet etti.

Editör: Köksal Ustaoğlu