2023-2024 yükseköğretim dönemi itibariyle Trabzon Üniversitesi lisans ve önlisans programları için toplamda 2 Bin 650 kişilik kontenjanın tamamının dolduğu bildirildi

ASLA PİŞMAN OLMAYACAKLAR

YÖK tarafından ayrılan yeni kontenjan listelerinin ve doluluk oranlarının ilanının ardından TRÜ yüzde 100’lük doluluk oranına ulaştı. Tercih edilen programlara yerleştirilme yüzdesi açısından ise toplamda 101,85’lik bir oranı ortaya çıktı; lisans programları için ayrılan Bin 370, önlisans programları için ayrılan Bin 280 kontenjan tamamen doldu. Trabzon Üniversitesi’ni tercih eden gençlere ve tercihlerine yön veren öğretmenlerle ailelere ayrı ayrı teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, yeni öğrencilerinin şehir olarak Trabzon’u, üniversite olarak Trabzon Üniversitesi’ni tercih etmelerinden dolayı asla pişman olmayacaklarını dile getirdi.

EMİN ADIMLARLA GELECEĞE

Trabzon Üniversitesi olarak 8 fakülte, 2 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu ve 1 devlet konservatuarının yanı sıra 11 araştırma merkezi ile yeni döneme hazır olduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, “Bilimsel gelişimi ve insanı merkeze alan bir üniversiteyiz. Tüm programlarımız doldu. Tercihlerde kontenjanları aşan oranlarda taleple karşılaştık. YÖK tarafından bize atanan 2 bin 650 kontenjan için 2 Bin 699 tercih yapıldı. Sosyal tabanlı üniversiteler arasında akademik liderlik hedefimize yeni öğrencilerimizle ilerleyeceğiz. Öğrencilerimize şimdiden Trabzon’a ve Üniversitemize hoş geldiniz diyoruz” diye konuştu.

Editör: Köksal Ustaoğlu