CHP Akçaabat Belediye Başkan Adayı Osman Kalyoncu Parti Binasında Yaptığı Açıklamasında; Partililere Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in 2019 Yerel Seçimler Öncesi Hazırladığı Dergiyi Gösterdi. Kalyoncu;Bu Dergiye Baktığınızda ve Yapılacak Olduğu Söylenen  Projeleri de İncelediğinizde Sayın  Osman Nuri Ekim’in “BELEDİYECİLİK GÖNÜL İŞİ” Diyerek Hazırlattığı Projelerin Çoğunu Akçaabat İlçesine Yapmadığını Görüyoruz.

1 (98)

OSMAN KALYONCU AÇIKLAMALARINI ŞU ŞEKİLDE SÜRDÜRDÜ;

9 Aralıktan beri tüm ekiple sahadayım. Akçaabat buna hazır, Akçaabat değişime Hazır, Akçaabat ne istediğini çok iyi biliyor.

Biz bu şehri bugün çalışmadık bu şehri hemen hemen 10 seneden beri çalışıyoruz. Ama bu şehre söz veripte yapmamazlığımız olmayacak.4 yıl Demokrat bir belediyeciliğin nasıl yapıldığını insana nasıl değer verildiğini görünen ve bunu bana da benimle çalışırmısın diyen Ekrem İmamoğlu’nun 39 ilçesinde yaşadım. Aç insanların nasıl doyurulduğunu yanlışlıkla kanal İstanbul projeleriyle yalan konuşulduğunu gördüm.

1 (103)

ŞİMDİ GELELİM BİZE…

Biz diyoruz ki; bana bugün diyorlar genç kart demişsin burada, yaşlılara kart demişsin Akçaabat kart diyorsun. Evet diyorum. Çünkü burada insanlara otobüslere bin diyorsun ama kartı bir yerden dolduruyorsun nereden dolduracak belli değil. Otobüsçülerle oturuyoruz konuşuyoruz minibüsçülerle konuşuyoruz hepsi sıkıntı. Niye bunları açıklıyorum biliyormusunuz; eğer bu şehirde birlikte hareket etmezsek sadece ben tek başıma veya burada genç pırıl pırıl bir ilçe başkanımla il başkanımla kazanma şansımız yok. Bu topyekûn bir harekettir.

1 (111)

BUNUN İLK TARİHİNİDE VERİYORUM.

17 Şubat’ta Cumartesi günü bundan daha fazla bir toplulukla Akçaabat’ın kurtuluş gününde eğer ki ilçe başkanımızda uygun görüyorsa Akçaabat’ı boydan boya ATATÜRK Yürüyüşüne çevirelim. Akçaabat’ı yeniden değişime çevirelim. Çünkü burada burayı sandılar ki sahipsiz. 10 sene önce 5 sene önce hep sahipsiz. Biz herkese saygı gösterdik ama artık bizlere saygı gösterilmesini bekliyoruz.

BANA SORUYOR ESNAF

“Hoca herkes geliyor buraya söylüyor gidiyor” Kardeşim benim kapım aynı üniversitedeki gibi hiçbir zaman kapanmayacak anahtar hep dış taraftaydı. Ne zaman istiyorsanız gelebileceksiniz diyorum. Çünkü ben üniversitede öğrencilerimle böyle iletişim kurdum halkla da böyle iletişim kuruyorum. İnsanların yağlı, balıkçı elleriyle de kucaklaşacağız. Ama asla yalan konuşmayacağız. Niye? Söylüyorum…

1 (89)

2014-2019 PROJELERİ.

Ben yazmadım bu dergiyi o zamanın belediye başkanı sayın Şefik Türkmen projelerini yazmış. Ondan sonra sayın belediye başkanımız ilk gün oturdu sandalyeye yazdı. Peki oturmadan önce ne dedi? Sayın belediye başkanımız dedi ki “Belediyecilik Gönül İşi” dedi.

Millet bahçesini diyorlar insanların elinden spor yapılan arenayı aldılar hatta cumhurbaşkanımızı bile kandırdılar. Cumhurbaşkanımız soruyor diyor ki açılışta orası kaç metre idi.

SONUÇ OLARAK GELDİĞİMİZ NOKTA ŞU..

Ben Akçaabat’ta çok önemli değişimin gerektiğini inanan birisi olarak yola çıktık. Gelin hep birlikte çalışalım. Gelin hep birlikte mahalle mahalle gece kaç olursa olsun sabaha kadar yeterki birlikte bu Akçaabat’ın değişimini sağlayalım. Bunun için hazırız, bunun için ne yapacağımızı çok net biliyoruz. Nerde? Neyin? Nasıl tedarik edeceğimizi çok iyi biliyoruz.

Arkadaşlar hazırız. Yeterki herkes mahallesinde çalışsın mücadele versin. İnsanlar istiyor bazıları korkuyor söyleyemiyor. Âmâ insanlar değişime hazır ben zaten hazırım. Değişim yapmak için buradayım onun için hep birlikte mücadele edelim çalışalım ve 31 Mart’ta Akçaabat yeniden kıvılcımları ile yeşersin.

425509117 10161038451958674 1212736708782489857 N

Editör: Köksal Ustaoğlu