Marmara üniversitesinde 35 Yıllık Spor Akademisyenlik Tecrübesi ve 5 yıllık İBB Spor Akademi İstanbul Müdürlüğü Tecrübesine sahip olan Cumhuriyet Halk Partisi Akçaabat Belediye Başkan Adayı Akademisyen Osman Kalyoncu ve CHP Akçaabat ilçe başkanı Emre Şahin Köroğlu seçim çalışmalarına farkındalık katarak saha çalışmalarının gündüz bölümünde Akçaabat sahil kesiminde yer alan Park, piknik alanları ve spor yapılan yerleri ziyaret ederek geçirdiler. Başta belediye başkan adayı Osman Kalyoncu olmak üzere tüm partililerin eşofmanlarını giyinip gerçekleştirdikleri ziyaretler renkli görüntülere sahne oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akçaabat Belediye Başkan Adayı Akademisyen Osman Kalyoncu,” Akçaabat ilçemizde spor ve sporcu dostu belediyecilik anlayışı ile hareket edeceklerini ifade etti.”

AKADEMİSYEN KALYONCU;

“Özellikle Akçaabat ilçemizde gençlerin ve çocukların hem beden sağlığı açısından hem de ruh sağlığı açısından spor ile iç içe olması gerektiğini vurgulayarak, Akçaabat ilçemizde çocuklarımızın spor yapma alanları yok gibi. Akçaabat ilçemizde yer alan spor sahasını yıktık yerine millet bahçesi yaptık. Var olan futbol sahamız elimizden gittiği gibi yerine ne yazık ki, hala bir futbol sahası yapamadık. Yaylacık sahil kesiminde yer alan nizami olmayan sentetik sahada çocuklarımız zorda olsa spor yapma imkânı bulabiliyor. Sosyal belediyecilik anlayışında çocuklarımızın ve gençlerimizin spor alanlarının fazla olması gerekmektedir. Maalesef bunu mevcut belediye gerçekleştirememiştir.31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimde seçildiğimiz takdirde Akçaabat İlçemizde öncelikli olarak gençlerin ve çocuklarımızın spor yapabilecek alanlarını çoğaltacak olduğumuzun müjdesini vermek istiyorum. Dedi.

“GENÇLERİMİZİN SPORTİF FAALİYETLERİNİ ÇEŞİTLENDİRECEĞİZ”

EKONOMİNİN DÜŞMANI TEKELCİ ZİHNİYETTİR EKONOMİNİN DÜŞMANI TEKELCİ ZİHNİYETTİR

Kalyoncu,” Akçaabat ilçemizde Çocuklarımızın ve gençlerimizin sportif faaliyetlerini çeşitlendireceğiz” diyerek, spor dostu belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerinin altını çizdi.

Akçaabat ilçesinde bir açık hava spor kompleksi yapmak istediklerini de aktaran Kalyoncu, seçimin hemen ardından çalışmalara başlayacaklarını dile getirdi.

Z Z Z Z

Editör: Köksal Ustaoğlu