Saral yaptığı konuşmada, “Trabzon’un gerek kültür sanat, gerek her konuda öne çıkmış kıymetli isimleri var. Kentimizi başka değerleriyle de ön plana çıkarmamız gerekiyor. Vakfıkebir denince ilk akla gelen şeyler, ekmek, tereyağı ve peynirdir ve marka haline dönüşmüştür. Şehir dışında Vakfıkebir bunlarla ciddi anlamda öne çıkıyor. Bu kenti, tarımıyla, turizmiyle, yazılımıyla, uluslararası üniversiteleriyle bir eğitim kenti haline dönüştürme hedefindeyiz. Trabzon’u Türkiye’nin sayılı kentlerinden bir tanesi yapacağız.” dedi.

EĞİTİM, BİLİM VE YAZILIM KENTİ TRABZON

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hasan Süha Saral konuşmasına “Trabzon’u yazılım kenti yapabiliriz, Trabzon’u bilim kenti yapabiliriz. Şehri geleceğe hazırlayalım. Nasıl bir Trabzon istediğimizi ortaya koyalım ve kenti hep birlikte geleceğe hazırlayalım. Bir imparatorluk kenti olan Trabzon’un geçmişten gelen ruhunu mutlaka beraberimizde taşıyarak yapalım. Hepimizin üzerine çok iş düşüyor. 31 Mart’ta üzerimize düşeni yerine getireceğiz. Biz hazırız. Sizler de hazırsınız biliyorum. Değişimi birlikte başlatacağız.” diyerek devam etti.

CHP Vakfıkebir İlçe Başkanı Olcay Bahadır, Saral’a desteğini gösterirken yaptığı konuşmada, “AKP iktidarı ülkemizi yoksulluğa, yolsuzluğa ve yokluğa bırakmıştır. İlçemizin değerlerini bir bir yok etmiştir. Bu dertlerden hep birlikte kurtulacağız. Değişim bizimle olacak.” dedi.

Vakfıkebir Esnaf Odası Başkanı Kadem Sağlam, Kredi Koop. Başkanı Hasan Topaloğlu, Ziraat Odası Başkanı Muhammet Kılıç, Şoförler Odası Başkanı İsmail Çobanoğlu da, Saral’a destek verdi. STK’lar ile yapılan görüşmelerin ardından, ilçe gazeteleri Büyükliman Postası ve Günaydın Trabzon’u ziyaret edip, fikir alışverişinde bulundu. Hasan Süha Saral esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde verdiği güvenle Vakfıkebir halkından da tam not aldı.

Asdgah

Editör: Köksal Ustaoğlu