“Çocukları önceleyen bir belediyecilik yapacağız”

İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Muhammet Erkan sahada seçim çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Yoğun ilgiyle karşılaşan Erkan, seçim projelerini de çalışmalar esnasında anlatıyor. Özellikler kadınlar, çocuklar ve gençler için hazırlamış olduğu projeler dikkat çekiyor. Erkan, bir ziyaretinde çocuklara yönelik hazırlamış olduğu projeleri anlattı. Çocukları korumak için destek hattı kuracaklarını ifade etti.

“ÇOCUKLAR İÇİN KENT MECLİSLERİ VE KONSEYLER KURACAĞIZ”

İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Muhammet Erkan, çocuklar için toplanacak bir kent konseyi kuracağını vurgulayarak, “Çocuklarımızı her türlü istismardan, şiddetten, uyuşturucudan, radikal grupların ve çetelerin tehlikesinden korumak için 7/24 hizmet veren bir destek hattı kuracağız. Geliştireceğimiz bir uygulama ile çocuklarımızın emniyet ve güvenliğinin ailelerince takip edilebilmesini sağlayacağız. Çocuklarımız için kent meclisleri ve şehir konseyleri hazırlayacağız. Kuracağımız Çocuk Meclisi’nde her ay yapılacak toplantılarda belli bir yaş grubundaki çocuklarımızın  görüşlerini alacağız, fikirleriyle projeler üreteceğiz. Türkiye’de giderek derinleşen ekonomik kriz ve yoksulluk çocuklarımızı etkileyen büyük bir soruna dönüşmüş ve neticede çocuklarımızda gelişme gerilikleri başlamıştır. Çocuklarımızın sağlıklı beslenebilmeleri ve gelişmeleri için TRASÜT Projesi’ni hayata geçireceğiz. Bunun için entegre süt tesisi kuracağız. Süt Birlikleri aracılığıyla toplayacağımız sütleri tesislerimizde işleyerek, çocuklarımıza süt dağıtacağız. Okul kantinlerinde çocuklara sağlıklı gıda satılması için üst düzeyde önlem alacağız. Çocukları çağın önemli tehditlerinden biri olan obeziteden ve buna bağlı hastalıklardan korumak için seferberlik başlatacağız. Çocukları önceleyen bir belediyecilik yapacağız.” şeklinde konuştu.

UZAK BÖLGELERDE YAŞAYAN ÇOCUKLARA ÖZEL PROJELER

SUİÇMEZ, ÇARŞIBAŞI İLÇESİNDE YAŞANAN SEÇİM SÜRECİNE DİKKAT ÇEKTİ SUİÇMEZ, ÇARŞIBAŞI İLÇESİNDE YAŞANAN SEÇİM SÜRECİNE DİKKAT ÇEKTİ

Uzak bölgelerde yaşayan çocukların Trabzon’u tanıması ve şehir hassasiyeti kazanması yönelik projeler hazırladığını ifade eden Erkan, “Çok geniş bir coğrafyaya yayılmış olan şehrimizin her köşesinde henüz şehir merkezini bile görme imkanı bulamamış çocuklarımıza gezi programları düzenleyeceğiz. Onlara yaz kampları hazırlayacağız. Kentimizin tarihi ve turistik bölgelerini çocuklarımıza da tanıtacak, onların hem sosyal hem de kişilik gelişimlerine katkı sağlayacağız. Trabzon’un her noktasını çocuklarımız için yaşanabilir kılmak temel hedefimiz. Çocuklara kalıcı oyun parkları ve spor alanları da tesis edeceğiz. Çocuklarımızı, yaş almışlarla ve engellilerle buluşturacak, onların kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak sosyal projeler hazırlayacağız. Sanayi ve Ticaret Odaları ile ortak çocuk projeleri geliştireceğiz. Kurulacak atölyelerde, çocuklarımız usta eğitmenlerin gözetiminde basit imalat ve onarım yaparak (bisiklet tamiri vs.) hem sosyalleşecek hem de kişisel becerilerini geliştirecekler. Belediyemiz bünyesinde; halk oyunları, müzik, resim, fotoğraf, spor, folklor, yabancı dil, kitap ve gezi kulüpleri kuracağız. Bu sayede çocuklarımızın sosyalleşmelerine, kişisel gelişimlerine ve yeteneklerini keşfetmelerine katkı sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

“BAKICI YETİŞTİRME MERKEZİ KURUCAĞIZ”

Çalışan ailelere yönelik projelerine de değinen Erkan sözlerini şu şekilde bitirdi:

“Çocuk ve bebek kütüphaneleri kuracağız. Anneleri ile birlikte kütüphanelere gelecek çocuk ve bebeklere özel programlar düzenleyeceğiz. Buralarda anne çocuk sağlığı ve gelişimi ile ilgili seminer ve toplantılar düzenleyeceğiz. Çalışan ailelerin çocukları için kreşler, gündüz bakımevleri ve ana okulları açacağız. Bu konuda yatırım yapmak isteyen girişimcilerimizle belediye destekli projeler hazırlayacağız, yer tahsis edeceğiz, teşvik edeceğiz. Belediyemiz bünyesinde kuracağımız Bakıcı Yetiştirme Merkezi (BAYEM)’de özel eğitim alan sertifikalı bakıcılarımızın ihtiyaç halinde ailelere çocukları için geçici destek olmasını sağlayacağız.”

421919972 122100993530203243 8926112774124828181 N

Editör: Köksal Ustaoğlu