“Akçaabat’ımızın bilmesini isterim ki bu bir son değil yeni bir başlangıçtır. Sözleri ile Akçaabat’ta esnaflara yaptığı ziyaretlerle ilçede gönüllerin başkanı olmak başarısını gösteren Osman Kalyoncu kendine ait sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

YOMRA BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİ YOMRA BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

Seçimi demokrasimize yakışır olgunlukta tamamladık. Milletimiz sözünü sandık yoluyla söyledi.31 Mart bizim için dönüm noktası oldu. Bu seçimin galibi demokrasimizdir. Secim sonuçlarımızın ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

31 Mart seçimleri ilk seçim imtihanım oldu.

Mesleki Eğitim, istihdam politikaları, seçimde açıklanan projelerin, kurumsal altyapının güçlendirilmesi, yeni sanayi havzalarının oluşturulması, Kilit teknolojilerin ilçemize kazandırılması, yeşil ve dijital dönüşüme şehrimizin hazırlanması gibi birçok alanda reformların takipçisi olacağım. Bilinmelidir ki Akçaabat sahipsiz değildir ve olmayacaktır. Mecliste güçlü bir muhalefet ve parti gözetmeksizin Akçaabat ittifakı ile gelişime katkı sunulacaktır.

Şimdi siyasi görüşümüz ne olursa olsun, milletimizin kararına saygı durup 135 bin el birliği ve akıl birliği ile aydınlık geleceğimize birlik ve beraberlik içinde yürüme zamanıdır. İlçemizde, Mahallelerde, her bir sandıkta ele alınarak halkın verdiği mesajın iyi bir şekilde anlaşılması önemlidir.

Bu sonuçları ciddi şekilde ele alacağımdan hiçbir kimsenin kuşkusu olmasın. Milletimizin sandık yoluyla verdiği mesaj karşısında bazılarının da bunu anlayıp boyunları kıldan ince olacaktır. Bize not verecek yegâne merci halkımızdır. Demokrasimizi korumaya, sandığa güç vermeye devam edeceğiz. Farklı kesimlerin verdiği mesajlar var. Bunlar doğru değerlendirecek olduğumuz gibi değerlendirmeyenlerin de takipçisi olacağım. Milletimizin mesajı yol göstericidir.

Bu süreçte başta ailem olmak üzere oy veren vermeyen tüm halkımıza, desteklerini esirgemeyen il ve ilçe başkanlarıma, Parti yönetimi kadın kolları, Gençlik kolları ve gönüllülere çok çok teşekkür ederim.

Akçaabat’ımızın bilmesini isterim ki bu bir son değil yeni bir başlangıçtır.

Editör: Köksal Ustaoğlu