• BIST 110.418
 • Altın 326,223
 • Dolar 6,1779
 • Euro 6,7870
 • Trabzon 22 °C

Kuzey Göz Merkezi’ne Sağlık Bakanlığı’ndan Tam Not

Kuzey Göz Merkezi Kısa Sürede Büyük Bir Adım Attı Türkiye’de İlkler Arasına Girdi.
Kuzey Göz Merkezi’ne Sağlık Bakanlığı’ndan Tam Not

Kuzey Göz Merkezi’ne Sağlık Bakanlığı’ndan Tam Not

Kuzey Göz Merkezi Kısa Sürede Büyük Bir Adım Attı Türkiye’de İlkler Arasına Girdi.

Trabzon’da Açıldığı Günden Bugüne Bölgeye Hizmet Veren Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi, Ayda Yaklaşık 3 Bin Poliklinikle Büyük Bir İvme Yakaladı.  Trabzon İle Kalmayıp Ülkenin Dört Bir Yanından Ve Yurt Dışından Bir Çok Hastayı Tedavi Eden Merkez, Trabzon’da Sağlık Turizmine De Önemli Bir Katkı Sunuyor.

Son Teknoloji Cihazların Kullanıldığı Merkezi Ziyaret Ederek Her Şeyiyle Taktir Eden Sağlık Bakanlığı Yetkilileri De Kuzey Göz Merkezini, “Nitelikli Göz Merkezi” Statüsüne Aldı.

can_kaya_2.jpg

KADRO 5’TEN 12’YE YÜKSELTİLDİ

Bakanlığın Yönetmeliklerde Yaptığı Değişiklikle Yeni Tip Tıp Merkezleri Hayata Geçirilirken Böylelikle Kuzey Göz Merkezi’nin Doktor Kadrosu Da 10’a Çıkarılması Beklenirken, “Özellikli Göz Merkezi’ Olmasından Dolayı 2 Ek Kadro Daha Verilerek Kadro 12’ye Çıkarıldı.

Kuzey Göz Merkezinin Bundan Sonra Ki En Önemli Hedefi İse Kornea Nakli Gerçekleştirmek. Bu Noktada Alt Yapı Olarak Her Hangi Bir Eksiği Bulunmayan Kuzey Göz Merkezine Bu Teklif İse Yine Sağlık Bakanlığı Yetkililerinden Geldi.

can_kaya_operasyon_2.jpg

Sağlık Bakanlığının Oldukça Önem Verdiği  ‘Kornea Nakli’ İçin, Kuzey Göz Merkezi’nin Hedefi 1 Yıl İçinde Trabzon’da Kornea Naklini Yapan Merkez Olmak…

AYDA 3 BİN POLİKLİNİK

Bizde Tüm Bu Konuları Kuzey Göz, Göz Hastalıkları Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Can Kaya İle Konuştuk. Kuzey Göz Merkezinin Açıldığından Beri Yaklaşık 6 Aylık Bir Süre Geçtiğini İfade Eden Kaya, Bu Süre İçinde Bir Çok Hastalarının Olduğunu Aktardı.

Aylık 3 Bin Poliklinik-Muayene Sayısına Ulaştıklarını İfade Eden Kaya, “Şu Anda 5 Hekim Arkadaşız.  İlk Aylarımızda Bin 500 Poliklinik İle Başlamıştık. Şu Anda Yaklaşık 3 Bin Polikliniğe Ulaştık. Bizim 20 Senelik Göz Hekimliği Tecrübemiz Var. Hastalar Bizi, Biz Hastalarımızı Uzun Zamandır Tanıyoruz. Yeni Gelen Hastalarda Merkezimizden Memun Ayrılıyor. Genelde Hasta Yatırmıyoruz. Gözün Özelliği İtibariyle, Gelen Hastalar Günlük Ameliyat Olup Gidiyorlar.  En Fazla Bir Gün Yatırdığımız Hastalar Oluyor. Daha Kapsamlı Ve Ağır Ameliyatlar Yaptığımız Zaman Genel Anestezi Alan Hastalarda 1 Günlük Yatma Süresi Olabiliyor” Dedi.

3 AMELİYATHANE VAR

Merkezde 3 Ameliyathanelerinin Bulunduğunu İfade Eden Kaya, Bugüne Kadar Bin 1500’den Fazla Ameliyat Gerçekleştirdiklerini İfade Etti.

engin_sozen.jpg

Hastaların Artık Dışarıya Gitmek Zorunda Kalmadıklarına Dikkat Çeken Kaya, "1,5 Yıllık Bir Çalışma Sonucunda Bu Kliniği Kurduk. Amacımız; Devlet Hastanesinde Olsun, Özel Hastanelerde Olsun Türkiye’de Veya Bölgemizde Yapılamayan Tedavileri Burada Yapmak Hizmet Vermek, Şehrimizden Hasta Göçünü Önlemek. Dolayısıyla Geçmişte Bölgemizde Yapılamayan Bir Çok İşlemi Artık Kliniğimizde Yapıyoruz.

Genel Olarak Yapılan Ameliyatlar: Katarakt, Göz Tansiyonu, Şaşılık Ameliyatları…

Fakat Biz Özellikle; Son Teknolojiyi Kullandığımızdan Dolayı, Dünyada Kaç Yıldır Tedavileri Yapılan Hastalıkları Da Burada Tedavi Etmeye Başladık.

gorme_alany.jpg

SON SİSTEM EXCİMER LAZER ÜNİTESİ

Örnek Vermek Gerekirse, Bunlardan Bir Tanesi Akıllı Mercek Dediğimiz, Katarakt Hastalarının Ya Da 40 Yaşın Üstünde Gözlükten Kurtulmak  İsteyen Hastaların Göz İçerisine Mercek Yerleştirerek Yerleştiriyoruz. Bu Şekilde Hastaların Uzak Ve Yakını Net Görmelerini Sağlıyoruz.

Bu Tedavide Çok Odaklı Mercekler Kullanıyoruz.

can_kaya_detay_2-001.jpg

Ayrıca Excimer Lazer Ünitemiz Var. Bu Ünitede 40 Yaşın Altında Gözlük Takmak İstemeyen Hastaların Gözlükten Kurtulmalarını Sağlıyoruz

Korneada Kesi Yapmadan Lazer Yapabiliyoruz. Yada Korneada Kesi Yaparak Lazer Ameliyatları Uygulayabiliyoruz. 

KERATOKONUS HASTALIĞININ TEDAVİSİ

Bir De Keratokonus Hastalığı Var. Bu Yakın Zamanda Tedavisi Yapılmakta Olan Bir Hastalık.Daha Önce Hastalık İlerlediğinde Kornea Nakline Gidebiliyordu. Bugün Hastalığı Durdurduğumuz Lazer Tedavisi Yöntemi Var. Bu Tedaviyi Trabzon’da Uygulayarak, Hastalarımızın Dışarı Gitmeden Burada Tedavilerini Yapabiliyoruz. Önceden Bu Hastalar Şehir Dışına Veya Yurt Dışına Gidiyordu” Dedi.

kadir_durmuy.jpg

GÜRCİSTAN, AZERBAYCAN VE ARAP DÜNYASINDAN TEDAVİYE GELİYORLAR

Kuruluş Amaçlarının Bir Tanesinin De Sağlık Turizmine Hizmet Sunmak Olduğunu İfade Eden Can Kaya, “Kuruluş Amaçlarımızdan Bir Tanesi Sağlık Turizmine Hizmet Sunmaktı. Bunun En Önemli Ayaklarından Biri Gürcistan, Azerbaycan Ve Arap Turistler.. Ciddi Anlamda Onlara Sağlık Hizmeti Sunuyoruz. Hem Turizm Amaçlı Hem De Sağlık Amaçlı Gelen İnsanlar Var. Biz Yeni Hastaneyiz Ama Hekim Olarak Geçmişimiz Olduğundan Dolayı Buraya Dışardan Gelebilecek Hasta Portföyünü Yakından Tanıyoruz. Aldığımız Tedbirler Ve Yaptığımız Yatırımla Sağlık Turizmine Katkılarımız Oldu. Bölgemize, Dışarıdan Hasta Girişi Sağladık. Bu Bize Olduğu Gibi Diğer Sektörlerede De Katkı Sağlıyor” Dedi.

goz_anjiyo.jpg

SAĞLIK BAKANININ TALİMATIYLA…

Sağlık Bakanlığı Yetkililerinin Merkezi Ziyaret Ettiklerini İfade Eden Kaya, “Buraya Gelip Görme İmkanları Oldu. Gördükleri Yatırımdan Çok Memnun Oldular. Merkezimizde İlerleyen Yıllarda Nakillerde Gerçekleştirmeyi Planladıklarını Aktaran Kaya, “Sağlık Bakanlığı Kornea Nakil Birimi İle Görüşmeler Yaptık. Kornea Nakil Biriminde Ki Yetkili Bürokrat,  Bize “Eğer İsterseniz Kornea Nakli Yapabilirsiniz.  Bu Konuda Size Gerekli  Alt Yapıyı Hazırlamanız Noktasında Elimizden Gelen Desteği Vermeye Hazırız” Dedi. 

Belki Aylar İçinde Değil Ama, Bir Kaç Yıl İçinde Kornea Nakli Yapabilecek Duruma Hem Bürokratik Hem De Donanım Olarak Gelmiş Olacağız. Zaten Suanda Alt Yapı Olarak Kornea Nakli Yapmaya Engel Hiç Bir Şey Yok. Sadece Bunun Bakanlık İznine Tabi Açması Gerekiyor. Bakanlıkta Bunun İçin Bize Kapıları Sonuna Kadar Açtı. “Siz Kendinizi Hazır Hissettiğinizde Yapabilirsiniz” Diye Bakanlık Bize O Güveni Verdi” Dedi.

lazer_odasy_2.jpg

İSTANBUL, ANKARA’YA GİTMEK ZORUNDA KALMIYORLAR

Muayene Ücretinin  Diğer İllere Nazaran Çok Düşük Olduğunu Özel Hastanelere Bile Giriş Fiyatlarından Düşük Olduğunu Kaydeden Kaya, "Yasa Çerçevede Alabileceğimiz Ücretlerin Asgarisini Almaya Çalışıyoruz. Bunu Alırken Bölgemizde Ki Ekonomik Yapıyı Göz Önünde Bulundurmamız Lazım. Bir İstanbul İle Burayı Bir Tutamıyoruz. Verdiğimiz Hizmet Kalitesi Gerçek Anlamda,  İstanbul, Ankara Ve İzmir Gibi Büyükşehirlerde Ki Bir Çok Merkezden Daha Kaliteli Ve Üst Düzeyde. .Ama Ona Rağmen Fiyatlarımız 3 - 4 Kat Daha Düşük" Dedi.

KUZEY GÖZ ÇOK BÜYÜK BİR ADIM ATTI

Bakanlığın 2 Yıl İçinde Yönetmelikte Bir Takım Değişikliklere Gittiğine Dikkat Çeken Kaya, “Eski Tıp Merkezlerinin Artık Bir Zaman Sonra Tasfiye Edilmesi Söz Konusu. Son Çıkan Yönetmelikte Ki Değişiklikle Buralar Yeni Tip Tıp Merkezine Şekline Dönüştü. Bu Değişiklikle Beraber Tıp Merkezlerinin Hekim Kadrosu, En Az 10 Olacak.  Dönüşümden Sonra Da Her Türlü Ameliyatı Klinikte Yapabileceksin. Bizde Bunu Sağlamak İçin Eski Mevcut Kadromuz Üzerine Yeni Bir Ruhsat Daha Satın Aldık. Bakanlığın Da Bizim Kliniği Hem Bina Yapı Olarak Hem Donanım Olarak Memnuniyeti Dile Getirmek İçin Bizzat Sağlık Bakanının İzniyle Bizi Onura Ettiler. 2 Kadro Daha Ek Verdiler. Yeni Statümüz Özellikli Bir Göz Tıp Merkezi Olduk. Kadrolarımızı Aldıktan Sonra Yakın Zamanda 2 Hekim Daha Bünyemize Katmaya Amaçlıyoruz. Gelecekte De Bütün Kadrolarımızı Göz Hekimiyle Donatmayı Planlıyoruz” Dedi.

lazer_odasy.jpg

SON TEKNOLOJİ CİHAZLAR..

Kaya, Sözlerini Şu Şekilde Tamamladı: “Cerrahi Yaparken Teşhis Koyarken Bunun Ya Tam Olması Lazım Ya Da Hiç Olmaması Lazım. “Yarım Doktor İnsanı Kör Eder” Misali Bizde O Düşünceyle En Son Teknolojiyi Kullanmayı Amaçladık. Excimer Lazer’de, Normal Ameliyatta Da Böyle.  Katarakta  Kullandığımız Tetkik  Ve Tedavi Cihazlar Son Sistem.  Biyometrik Ultrason Grafik, Speküler Mikroskop, Ultrasonografi Cihazı, Kornea Topografi Cihazı... Hastaya İdeale Yakın Görmeyi Sağlayacak Göz İçi Merceğini Yerleştirmek İçin Olmazsa Olmaz Lensler. Argon Lazer, Şeker Hastalarında Kanamaları Önleme İçin Kullandığımız Cihaz. Bu Cihazda Son Yıllarda Görme Merkezine Lazer Atabilen Şekle Dönüştürüldü. Uyarıcı Eşik Altı Lazer Diyoruz. Bu Karadeniz Bölgesi’nde Sadece Bizim Merkezimizde Var”

lensler.jpgmirac_yavruoylu.jpgoperasyon_any.jpgozlem_akcay.jpgpoliklinik.jpgtarama_cihazy_1.jpgtarama_cihazy_2.jpgtarama_cihazy_3.jpgtetik_bolumu.jpgyatakly_oda.jpgyatakly_oda_2.jpgb-044.jpg

Bu haber toplam 2290 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Akçaabatın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0546 284 1461 Köksal Ustaoğlu