Nihat Hatipoğlu Trabzon'da Mekke Medine Kudüs'ü Anlattı

Trabzon’un Ortahisar Belediyesi tarafından organize edilen gecede Nihat Hatipoğlu gönülleri fethetti.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in konuğu olarak Trabzon`a gelen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, konferans için geldiği Trabzon`da yoğun ilgi ile karşılaştı. Samimi sohbetleriyle her kesimden beğeni toplayan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, KTÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde Mekke, Medine ve Kudüs üzerine bir söyleşi ve sohbet gerçekleştirdi.

Program öncesi konuşma yapan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, "Peygamber Efendimiz buyuruyor ki; ’İman etmedikçe Cennet’e giremezsiniz. Ama birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş sayılmazsınız.’ Ne güzel bir söz değil mi. Sevgi dini olan, hoşgörü dini olan İslam dininin mensupları olarak Allah’a şükürler olsun. Özellikle yeryüzünün, Dünya’nın geçirdiği bu zamandaki dilime dikkat ettiğimizde bugün İslam’ın ve İslam’ın getirdiği sevginin hoşgörü’nün yeryüzüne ne kadar daha çok gerekli olduğunu bir kez daha görmekteyiz. Bizde tam da bu gerekçe ile bu güzel dinimizi ve bu güzel İslam anlayışını ekranlarda her hafta bizlerle buluşarak, halkımıza, milletimize, toplumumuza anlatan ve dinimizi daha çok sevdiren bir yüzü, çok değerli Nihat Hatipoğlu hocamızı sizlerle buluşmak istedik. Kendilerine bizleri kırmayıp buraya geldiği için ve bu geceyi böyle bir manevi atmosfer dahilinde geçirmemize sebep olacağı için sizler adına teşekkür ediyorum. İnşallah bu tür etkinliklerle sizlerle daha çok beraber olacağız" ifadelerini kullandı.

Genç’in konuşmasının ardından başlayan ve yaklaşık 2 saat süren söyleşide Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Peygamber efendimizin hayatından kesitler anlatarak, Kuran-ı Kerim’de insanlığa verilen mesajlardan bahsetti. Zaman zaman izleyicilere duygusal anlar yaşatan Hatipoğlu, kendisini Trabzonlular’la buluşturan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’e teşekkür etti.

Program sonrasında Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç tarafından Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na plaket takdim edildi.