Astım, Sedef, Stres Ve Daha Birçok Hastalığa İyi Geldiği Söylenen Tuz Odası Tedavisi Vakfıkebir’de Başladı.

'Tuz Odası' Adı İle Açılan İşletmenin Sahibi Çağlar Tosun, Vakfıkebir’de Bir İlki Gerçekleştirerek, Tuz Odasını Hizmete Açtıklarını Söyledi.

 20 Metrekare Alanda Açılan Tuz Odaları İle Astım, Bronşit, Uykusuzluk, Cilt Hastalıkları, Alerjik Sorunlar, Ekrem Ağrıları, Kronik Kulak, Burun, Boğaz İle Stresin Ortadan Kalkacağını Dile Getiren Tosun, Sigara İçenler İçin De Tuz Odalarının Büyük Etkisi Olduğunu Kaydetti.

Çağlar Tosun"Şu Anda Tuz Odaları Avrupa'nın Pek Çok Ülkesinde Ve Dünyada Hızla Yayılmaktadır. Odanın Tavanı, Zemini Ve Duvarları Doğal Tuzlarla Kaplanarak Mağara Ortamı Oluşturuldu; Bunun İnsanlar Üzerinde Rahatlatıcı Bir Etkisi Söz Konusudur. Odayı Kaplayan Tuz Kalıbı Atmosferdeki Neme Karşı Bir Tampon Görevi Görür, Ortamın Aseptik Özelliğinin Korunmasına Yardımcı Olur. Ayrıca Havadaki Nemden Dolayı Duvarlardaki Tuz Kaplamaları, Mikroskopla Dahi Görülemeyecek Küçüklükte Sprey Zerrecikleri Üretir Ki Bunların Da İnsan Vücuduna Olumlu Etkileri Vardır.'' Dedi.

Terapi Süresince Loş Ortamda Terapiler Yapıldığını Dile Getiren Çağlar Tosun, Tuz Odalarının Solunum Rahatsızlığı Çekenler İçin Bire Bir Olduğunu Kaydetti. Tosun, Tuz Odaları İle Artık Uykusuzluk, Stres, Astım Gibi Rahatsızlık Çekenlerin Rahat Bir Nefes Alacaklarını Belirtti. Tuz Odalarında Ayrıca Tuzdan Oluşan Tüm Hediyelik Eşyaların Da Satışının Yapıldığını Anlattı.Çağlar Tosun, Hedeflerinin İse Solunum Yolu Hastalıklarının Tek Adresi Olmak Olduğunu Sözlerine Ekledi.https://www.youtube.com/watch?v=c6LYfKw3xdU&feature=youtu.be

İşletme Sahibi Çağlar Tosun ,İnternet Ve Diğer Alanlarda Yaptıkları Araştırmalar Sonucunda Tuz Odalarının İnsan Sağlığına Büyük Faydası Olduğunu Gördüklerini Dile Getirdi. Azerbaycan'da Tuz Odaları Bulunduğunu Ve Bu Konuda Turizm Geliştirdiklerini Söyleyen Tosun, Tuzun İçerisindeki Mineraller Sayesinde İnsanların Aslım, Bronşit, Sedef, Sinir Stres Ve Eklem Ağrıları Gibi Birçok Hastalığın Tedavisinde Destek Amaçlı Hizmet Sunduklarını Belirtti. Çağlar Tosun''7 Tonluk Bir Tuz Kütlesi İle Kaplı Bir Alanın Tam Bir Tuz Mağarası Gibi Mineral Verdiğini Bilim Adamları Kanıtlamıştır. Biz De Burayı Yaparken Daha Nezih Bir Ortam Ve Ev Ortamı Haline Getirmek İçin; İnsanlar Ailesi İle, Arkadaşları İle Gelebilir Diye Tam 1 Ton Tuz Kullandık. Hiçbir Kimyasal Madde Kullanmadık. Üç Çeşit Tuz Kullandık Ve Bu Tuzların Tamamını Çankırı'dan Aldık.''Dedi.

IMG_2722

IMG_2725

IMG_2727

IMG_2733

IMG_2735

IMG_2742

IMG_2755

IMG_2760