2012-2013 Akçaabat Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Acil Tıp Teknisyenliği Ve Hemşirelik Bölümü Son Sınıf Öğrencilerinin Mezuniyet Töreni Erol Günaydın Sanat Merkezinde Düzenlenen Törenle Yapıldı.

Program Öğrencilerin Sahnede Yerlerinin Alması, Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşının Okunması İle Başladı. Daha Sonra Program Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükcüoğlu Ve Okul Müdürü Nuray Demirbaş’ın Konuşması İle Devam Etti. Bayrak Ve Flama Teslimi, Mezun Olan Öğrenciler Adına Nurten Seyis’in Konuşması, Dereceye Giren Öğrencilerin Takdimi Ve Ödüllerinin Verilmesi, Okul 1.Si Nurten Seyis’in Yaş Kütüğüne İsmini Çakması, Meslek Yemini Töreni, Temsili Diplomaların Dağıtılması İle 2012-2013 Akçaabat Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Mezuniyet Programı Sona Erdi.

IMG_1554

IMG_1570

IMG_1580PROGRAMIN İÇERİĞİ

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükcüoğlu’nun Konuşması

IMG_1591İnsan Sevgisi İle Uygarlık Bizim Milletimizin Binlerce Yıllık Ahlaki Geleneği Ve Hayat Biçimidir. İnsan Sevgisini Hepimiz En İyi Şekilde Taşımaya Çalışıyoruz Ama Siz Bir Başka Güzel Taşıyorsunuz. Zira Sağlıklı İnsanlara Hizmet Ederken İnsanlar Daha Kolay Daha Rahat Edebiliyorlar. Siz Sağlığına Kavuşmak İçin Yanınıza Gelenlere Hizmet Etmiş Olacaksınız. Hem Onlara Hem Yakınlarına, Daha Bir Yakın Daha Bir İçten, Daha Bir Özverili Hizmet Etmek Gerekiyor. Zira En Zor Zamanı İnsanların Hastalığa,Sağlığa İhtiyacı Olacak Şekilde Maruz Oldukları Zamanlardır.O Bakımdan Onları Her Zaman Güleryüzle Karşılamanızı İnanın Yapacağınız Teknik Hizmetin Yanı Sıra Güleryüzünüzün Onlar Kadar Önemli Olduğunu Yapacak Olduğunuz Sağlık Hizmeti Kadar Önemli Olduğunu Ve Hastaların Yakınlarınada Aynı Şekilde Davranmanızı Onların Sağlığına Kavuşmalarında Yüzde Elli Etken Olduğunu Hiçbir Zaman Unutmamanızı Uzmanlık Hizmetleri Sırasındaki Tecrübemizle Sizlerle Paylaşmak İstedim.

Akçaabat Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Okul Müdürü Nuran Demirbaş’ın Konuşması

IMG_1627Kurumum Adına Konuşmaktan Gurur Duyuyorum İlimizde İlçemizde Gerçekten Etkin Bir Okul Olduğumuzu Sizlere Söylemek İstiyorum.Neye Göre Bunu Söylüyor? Derseniz.Ben Bir Sınıftan Haziran Ayında 25 Kişi Mezun Ettim,Bunun 21’i Eylül Ayında Göreve Başlaması Oldu.Bir Önceki Mezunlarımdan 2 Sınıf Hemşire Mezun Ettim Bunların 60 Kişisi Anında Mezun Olduğu Gün Görevlerine Başladılar.Öğrencilerimle, Kadromla,Okulumla Gurur Duyuyorum.Biz Etkin Bir Okuluz Projeler Yaptık Sayın Velilerimin,Evlatlarını Trabzon Valiliğinin Götürmediği Valiliği Bilmediği Bir Ortamda Ben 3 Öğretmen Arkadaşımla 15 Gün 19 Kişi Avrupada Sağlık Hizmetlerinin Sulumunu Gözleme İmkanı Bulup Hizmetlerimi Katılımları Sağladık.Okulumuz Ve İlçemiz Adına İlimiz Adına Onur Verici Gurur Verici Bir Durumdur.

Bayrak Ve Flama Devir Teslim Töreninde Nurten Seyis Türk Bayrağını Gamze Yavuz’a,Sena Aşık İse Okul Flamasını Damla Nur Güloğlu’na Teslim Ettiler.

IMG_1648Program Daha Sonra Akçaabat Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 21.Dönem Mezun Öğrenciler Adına Hemşirelik Bölümü Öğrencisi Nurten Seyis Bir Konuşma Yaptı.Nurten Seyis Konuşmasında Şunları Söyledi.

IMG_1678“Bazı Şeyler Vardır Hayatımızda Yaşamın Bir Parçasıdır Ama Biz Onların Farkına Bile Varamayız.Sanki Elimizden Uçup Gideceğini Kaybedeceğini Anlayacağa Kadar.Okulda Öyleymiş Ama Biraz Geç Anladık Her Sabah Gün Doğarken Kalkmak,Kışın Soğukta Titremek,Yazın Güneşte Terlemek Birbiri Ardına Gelen Yazılılara Hazırlanmak Nede Zor Geliyordu.Bir Bitsede Kurtulsak Derdik İşte Bitiyor Ama Biten Yalnız Okul Değil İçimizden De Bir Şeylerde Bitiyor.Sanki Alıştığımız Ve Heran Yaşadığımız Bir Şeyler Bitiyor.Geç Kaldığımızda Önünde Ecel Terleri Döktüğümüz Birbirimizin Resmini Çizdiğimiz Tahta Yazılılarda Kaçamak Fısıltılar Omuz Omuza Gülüp Ağladığımız Can Gibi Tek Yürek Tek Bilek Olduğumuz Arkadaşlarımız Öğretmenlerimiz Artık Gitme Vakti.”

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ.

IMG_1713

IMG_1724

IMG_1733

IMG_17492012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Hemşirelik Bölümü Ve Okul 1.Si Nurten Seyis’e Ödülünü Trabzon Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Acil Tıp Teknisyenliği Bölüm 1.Si Aleyna Aydın’a Ödülünü Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Okul 2.Si Sena Aşık’ın Ödülünü Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Köse, 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Okul 3.Sü Meryem Serdar’ın Ödülünü İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Aslan’

OKUL 1.Sİ YAŞ KÜTÜĞÜNE İSMİNİ ÇAKTI

IMG_17512012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Okul 1.Si Nurten Seyis Okul Yaş Kütüğüne Kendi Adının Yazılı Olduğu Amblemi Çaktı.

YEMİN TÖRENİ

IMG_1769Akçaabat Anadolu Sağlık Meslek Lisesinden Mezun Olan Öğrencilere Meslek Yeminini Okul Öğretmenlerinden Yasemin Kartal Ettirdi.

IMG_1981

IMG_1992Program Daha Sonra Öğrencilere Verilen Diplomaların Ardından Topluca Keplerini Havaya Fırlatmaları İle Sona Erdi.Bu Arada Öğrenciler Ve Öğretmenler Program Sonunda Doyasıya Eğlendiler.