Akçaabat Yıldızlı Mahalle Muhtarı Ufuk Can,Hızla Büyüyen Yıldızlı Mahallesi Son Yılların En İlgisiz Yıllarını Yaşadığını Belirtti.

Özellikle İnşaat Çalışmalarının Hızla Büyüdüğü Ve Yapılaşmanın Her Gçen Gün Hız Kazandığı Yıldızlı Mahallesinde Yolların İçler Acısı Olduğunu Söyledi.

Mahallede Yaşanan İnşaat Çalışmalarına Beton Getiren Mikser Araçlarının Ağır Tonajlı Beton Taşımaları Asfalt Dökülen Yolları Bozduğunu Ve Buda Yetmezmiş Gibi Yolları Bozan Ağır Tonajlı Mikser Araçları Yollara Gelişigüzel Döktükleri Beton Artıklarının İse Yollarda Tehlike Yarattığını Sözlerine Ekledi.

Muhtar Ufuk Can,Mikser Araçlarına Konulması Gereken Tonajın Üzerinde Beton Konulduğu Ve Daha Sonra Araçların Bu Betonu Taşıdığı Sonrasında İse Mahalle Yollarımızından Geçtiğinde Yollarını Bozduğunu Dile Getirdi.

Yıldızlı Mahalle Muhtarı Ufuk Can Sözlerine Şu Şekilde Devam Etti.

Yıldızlı Mahallesinde Hızla Devam Eden Yapılaşmalardan Kaynaklanan Sıkıntıların Başında Gelen Hazır Beton Mikser Arabalarının Kontrolsüzce Ve Yetkililerin Kontrol Ve Denetim Yapmadıklarından Dolayı Yedi Metrelik Mikser Aracın On Metre Beton Vurarak Hem Yollarımızın Çökmesine Hem De Yollarımızın Betonlaşmasından Dolayı Oluşan Çakıl Taşları Arabaların Lastiklerinin Fırlatmış Olduğu Ve Okula Giden Çocukların Tehlikeli Şekilde Üzerlerine Gelmesi Tehlike Yaratmaktadır.  Dünyanın Hiçbir Yerinde Böyle Rezillik Görülmemiştir Ve Böyle Çalışma Sistemi Yoktur. Benim Gözümde Devletin Ve Milletin Malına Böyle Zarar Veren Kişilerin Dağdaki PKK İle Aynı Eşdeğerdedir. Bunların Sık Sık Kontrol Edilmesi Ve Denetlenmesini Yetkililerden İstiyorum. Mikser Araçlarında Kalan Fazla Betonu Da Yolların Üzerinde Yıkamamalarıda Anlaşılır Gibi Değil Allah Vatanımızı Ve Milletimizi Böyle İnsanlardan Korusun

1

2

4