KURBAN BAYRAMINIZI KUTLAR TÜRK-İSLAM ÂLEMİNE SAĞLIK- HUZUR VE BARIŞ TEMENNİ EDERİZ…

Mübarek Kurban Bayramını idrak ettiğimiz bu günlerde İslam coğrafyasında yaşanan olaylar maalesef bayram sevincimize gölge düşürmektedir. Her gün yüzlerce Müslüman ölmekte, binlerce aile evsiz yurtsuz kalmakta, yüz binlerce çocuk ise kimsesiz olarak kaderleri ile baş başa bırakılmaktadırlar. Bu coğrafyada yıllardır devam eden kargaşa ortamı her yıl bir başka İslam ülkesine de sıçrayarak dalga dalga bölgemizde genişlemektedir. İslam coğrafyasında yaşanan elim olayların biran önce son bulması için idrak etmekte olduğumuz bu bayram bir fırsat olmalıdır. Müslümanlar şuurlanmalı, İslam’ı ortadan kaldırmak isteyen güçlerin oyununa gelmeden problemlerini kendi içlerinde çözmelidirler. Bir tarafta kan ve gözyaşı varken gönül rahatlığı ile bayram yapmak İslami bir davranış değildir. Bu bayramın tüm mazlum insanların kurtuluşuna vesile olmasını temenni eder, huzur için İslam’ın getirdiği mesajların, Müslümanlar tarafından doğru anlaşılmalı ve hayatlarında doğru olarak yansıtılmalıdır.

Böyle güzel günlerde, yanı başımızdan başlayarak, bu bayram coşkusunu elimizin uzandığı her yere taşımalı, sevinçlerimizi olduğu kadar, keder ve acılarımızı da paylaşmalıyız. Büyük bir heyecan ve mutluluk içerisinde karşıladığımız Kurban Bayramının, ülkemize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisi ile İlçe Halkımın ve tüm hemşehrilerimizin bayramlarını kutluyor, selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

(NOT: Bayramlaşma törenimiz ilçe binamızda bayramın 2.günü saat:11.00 da gerçekleştirilecektir. Tüm halkımız davetlidir)

 

                                                     MHP AKÇAABAT İLÇE BAŞKANLIĞI ADINA

                                                                            MİRAÇ ÇINAR