Akçaabat Fk Sebat Teknik Direktörü M.Akif Başaran Adıyaman Deplasmanından Alınan 1 Puan Sevindirici Olmadığını Belirterek İlerleyen Günlerde İstediğimiz, Arzuladığımız Başarıları Yakalayacak Olduklarını Söyledi.

M.Akif Başaran Haber Sitemize Yaptığı Açıklamada Adıyaman Deplasmanını Ve Önümüzdeki Hafta Oynanacak Olan Tekirova Maçı Öncesi Çalışmalar Hakkında Bilgi Verdi.

M.Akif Başaran’ın Açıklaması

Özellikle Bergama Belediyespor Maçından Sonra İki Tane Deplasman Oynayacaktık. Onlardan Bir Tanesi Adıyaman Bir Tanesi de Tekirova.

Adıyaman Deplasmanı, Adıyaman’a İndiğimiz Andan İtibaren Yaşadığımız Olaylar Ondan Sonra Gelişen Olaylar Ve Sahadaki Performans Ondan Sonraki Olaylar Şeklinde Taki Akçaabat’a Gelene Kadar Devam Etti.

Her Ne Kadar Kazanmak İçin Sahaya Çıktıysak ta İlk Yarıda Kötü Bir Oyunun Sonunda İkinci Yarıda Olayı Düzelttik Ve 85.Dakikada Güzel Bir Gol Atarak Beraberliği Yakaladık.

IMG_6403Kazanabilirmiydik? İlk Yarıdaki Oyunumuzu İkinci Yarıdaki Gibi Oynamış Olsaydık Tabiki Kazanabilirdik. Tekrar Bir Deplasmanımız Var Tekirova Deplasmanı, Biz Her Maça Kazanmak İçin Çıkıyoruz İlk Yarıda da Böyle Çıkmıştık Ve Ligi İkinci Bitirdik. İkinci Yarıda da Mücadelemiz Devam Ediyor. Belki Kötü Bir Başlangıç Yaptık Gibi Gözüküyor Ama Ligde Daha Çok Maçımız Var. Dolayısıyla Her Takımın Bu Ligde Puan Kaybetme Şansı Çok Yüksek Onun İçin Biz Her Maçımızı Kazanmak Üzere Kuruyoruz.

IMG_6384Tabi Bu Kazanmak Üzere Kurduğumuz Müsabakalarda Kaybetme Şansınız Veya Berabere Kalma Şansımızda Var. Ama O Günün Formu O Günün Güncel Formu Tabiki Maçı Etkiliyor. Bizde O Günün Şartlarında Adıyaman Maçında Bir Puan Aldık.

IMG_6396Tekirova Maçına Tabiki Kazanmak İçin Gidiyoruz Ama Dikkat Ettiğinizde Adıyaman Küme Düşmeye Oynuyor Mutlak Kazanmak Zorundaydı Ama Kazanamadı.Tekirovada Aynı Şekilde Belki de Playofa Oynuyor Oda Kazanmak Zorunda Bizimde Niyetimiz Şampiyon Olmak Bunu Net Bir Şekilde Söylüyorum. Şampiyonluğa Oynarken Getirdiği Stres Hem Kulübümüz Açısından Hem de Oyuncularımız Açısından Doruk Noktaya Varınca Şartlar İstediğimiz Şekilde Gelişmiyor. Özellikle Oyun İçerisindeki Şartlar Oyunun Gidişhatında Bu Farklılığı Gösterebiliyor. Biz Bu Şartlara Uyum İçin Mücadele Ediyoruz ki Düşündüğümüz Hedefi Yakalayabilelim.

IMG_6395Bu Yüzden Tekirova Maçıda Aşağı Yukarı Hem Tekirova’nın Playofa Oynama Şansı Hem Bizlerin Şampiyon Olma Düşüncesi Şeklinde Bir Müsabaka Olacak. Tabiki İyi Oynayan Kazanacak Diye Düşünüyorum Onun İçinde Bizde Tekirova Hazırlıklarını Bugünden İtibaren Başladık Hayırlısıyla Hafta Sonu Oynayıp İstediğimiz Neticeyi Almaya Çalışacağız.