Devlet Patates Fiyatına Müdahale Edecek

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Patates Fiyatının 5 Liraya Dayanması İle İlgili, Gerektiği Takdirde Müdahale Yapacaklarını Belirterek, "Türkiye'de Her Kim Ne Şekilde Olursa Olsun Milletin Ekonomik Menfaatlerini, Speküle Ve Maniple Ederse, Bunu Onun Ellerini De Yakacak Şekilde Ellerinde Bırakırız" Dedi.

Denizli'de Seçim Çalışmalarına Katılan Ekonomi Bakanı Zeybekci, Tavas İlçesinin Sarıabat Mahallesini Ziyaret Etti. Köy Meydanında Vatandaşlara Hitap Eden Zeybekçi, Çıkmış Oldukları Hizmet Yolunda İlk Önce Sarıabat Geldiğini, Gönlünün Ve Aklının Hep Sarıabat'ta Olduğunu "Yeni Türkiye" İçin Buradan "Bismillah" Diyerek Seçim Çalışmalarına Başladıklarını İfade Etti.

'YIRTIK DONLU NİHAT'

Birilerinin, Kendisini Küçük Düşürmek İçin Lakap Taktığına İşaret Eden Zeybekci, "2004-2011 Yılında Birileri Bizi Küçük Düşürmek İçin, Bazıları 'Yırtık Donlu Nihat' Dedi. Yırtık Donlu Fotoğrafım Burada Çekildi. Siz Bu Güne Kadar Hep Evladınıza Sahip Çıktınız. Biz De Hamdolsun Sizin Bütün Sıkıntılarınızı Çözmeye Çalıştık. Burası Benim Köyüm, Burada Ne Yapılması Gerekiyorsa Yapıldı, Yapılmaya Da Devam Edeceğiz" Diye Konuştu.

HDP'YE SALDIRI

 Bakan Zeybecki, Konuşmanın Ardından Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı. Ankara'da HDP Genel Merkezi'ne Yapılan Saldırıya İlişkin Bir Soru Üzerine Zeybekci, Şunları Söyledi: "Türkiye'nin Huzuruna, Demokrasisine, Yaklaşan Seçim Sürecine Bilerek Kasten Yapılan Bir Saldırı Olarak Görüyorum. Demokrasiden, Milletin İradesinden Rahatsız Olanlar, Böyle Şeyleri Yapacaktı, Zaten Beklediğimiz Bir Şeydi. Bizim Söyleyemeye Çalıştığımız Gibi Böyle Suçların Ve Saldırıların Olduğu Ortamlarda Bundan Kim Zarar Görecek, Bundan Kim Faydalanacak Bakmamız Lazım. Milletimiz Bunu O Şaşmaz, Muhteşem Terazisi Ve Vicdanı Çok İyi Bir Şekilde Değerlendirir, Tartar. Bunun Gereğini De Yapar. Onun İçin Ben Saldırıyı Nefretle, Şiddetle Kınıyorum. Bu Anlamda Milletin İradesine, Teveccühüne Sahip Olan Bütün Siyasilerin Ve Siyasi Kurumların Duruşunu Göstermesi Gerektiğini Düşünüyorum."

Tekstil Sektöründe Güçlü Üretim Altyapısı Korunmalı, Üretici Desteklenmeli Tekstil Sektöründe Güçlü Üretim Altyapısı Korunmalı, Üretici Desteklenmeli

PATATES FİYATININ ARTMASI

Bakan Zeybekci, Patates Fiyatındaki Artışa İlişkin Sorulan Soruyu, Ekonomi Bakanlığı'nın Geçen Sene Bazı Tarım Ürünlerinin Fiyatlarının Beklenenden Fazla Artması Nedeniyle Aldıkları Tedbirlere İşaret Ederek "Yani Aşırı Artışların Olduğu, Spekülasyonunda Olduğunu Hissettiğimiz Ürünlerinden Birisi De Patatestir. Tarım Bakanımızla, Hükumetimizle Bunları İstişare Ederiz. Gerekiyorsa Eğer, Müdahaleyi Yaparız. Türkiye'de Her Kim Ne Şekilde Olursa Olsun Milletin Ekonomik Menfaatlerini, Speküle Ve Maniple Ederse, Bunu, Onun Ellerini De Yakacak Şekilde Ellerinde Bırakırız" Şeklinde Yanıtladı. Bakan Zeybekci Daha Sonra Sarıabat Mahallesinde Yaşayan Ve Çocukluk Yıllarında 2 Yıl Kendisine Bakan 103 Yaşındaki Fatma Kozalı'yı Ziyaret Etti.