AKÇAABAT’TA VEYA TRABZON’DA İŞLETMENİZİ TANITMAMIZI İSTER MİSİNİZ? AKÇAABAT’TA VEYA TRABZON’DA İŞLETMENİZİ TANITMAMIZI İSTER MİSİNİZ?

Akçaabat merkez caddelerinde, okul önlerinde, mahallelerde ve hatta piknik alanlarında çeteleşen köpekler vatandaşlara saldırıyor. Sosyal medya sayfalarında vatandaşlar köpek saldırılarından şikayetçi olurken, Türkiye’de mama lobisi olarak adlandırılan sözde hayvan severler ise bu şikayetlere karşı cephe oluşturuyor.

Köpek saldırıları Akçaabat ilçesinde son zamanlarda çok daha arttı. Türkiye, yıllardır bu sorun ile uğraşıyor. Bu konuda bazı belediyeler çözüm üreterek sorunu azaltırken Akçaabat İlçesi’nde bu sorun büyüyerek devam ediyor. Yıllardır Akçaabat’ta köpek terörü yaşanıyor. Akçaabat genelinde adeta çeteleşmiş köpekler vatandaşlara saldırıyor. Havaların iyice ısındığı bu günlerde vatandaşlar güneşin tadını çıkarmak için park ve bahçelere akın ediyor. Kimisi ise cadde ve sokaklarda gezintiye çıkıyor. Gezmeye çıkan veya işe okula giden vatandaşlara köpekler saldırıyor.

Her geçen gün sayıları artan başıboş hayvanlara İlgili kurumlar ve hayvan severler tarafından sokak köpeklerine yemleme çalışmaları yapılmasına rağmen, vatandaşlara korkulu anlar yaşatıyor. Akçaabat İlçesi’nin birçok yerinde sürüler halinde dolaşan sokak köpekleri cadde ve sokaklarda yoğunlaşmasıyla dikkat çekiyor. Vatandaşlar, bir anda karşılarına çıkan sokak köpeklerinden tedirgin oluyor. Başıboş köpek sürüleri Akçaabat İlçesi’nin dört bir yanını kendilerine mesken edinmiş durumda. Gece bir araya toplanan köpekler, sabaha kadar havlayarak etrafta dolanıyor. Gündüz de yoldan geçen insanlara saldırıyor.

Akçaabat İlçesinde Çocuğu ile Birlikte Başıboş Köpeklerin Saldırısına Uğrayan Bir Vatandaş, Haber Sitemiz Aracılığı ile Akçaabat Belediyesinin Bu Konu Hakkında Gerekeni Yapmasını Talep Etti.

Köpeklerin Saldırısına Uğrayan Vatandaş Haber Sitemizin WhatsApp Hattına Yazdığı Mesaj;

“Bugün sabah saatlerinde Ak Caminin oradaki durakta çocuklarımla beklerken köpek saldırısına uğradık…Etraftaki vatandaşlar yardımcı oldular... Akçaabat’ta köpek saldırısının tek olmadığını, çevredeki vatandaşlar da yanımıza gelerek anlattılar…Parklarda çocuklar rahat oynayamıyorlar, saldırıyı uğrayanlar var…Belediyeyi arayıp şikâyette bulunduk…Lütfen sizde sesimiz olun...kimseye zarar gelmeden bir çözüm bulunsun... teşekkürler”

Akçaabat ilçesinde Vatandaşlar gibi öğrenciler de yıllardır köpekler yüzünden tek başına okullarına gidemiyor. Okul yolunda köpekler öğrenciler saldırıyor. Ailesini götüremediği çocuklar okul yolunda sorunlar yaşıyor. Bu konuda Akçaabatın Sesi İnternet Haber Sitemizin İhbar Hattına velilerden çok şikâyet gelmeye başladı. Akçaabat ilçesinde üzün süredir köpek sorunu çözülmemesi tepkilere neden oluyor. Sorunun yetkililer tarafından neden çözülemediği ise merak konusu.

Editör: Köksal Ustaoğlu