9. Uluslararası Resim Çalıştayı Başladı

Akçaabat Belediyesi tarafından organize edilen 12-19 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenen 9. Uluslararası Resim Çalıştayı Başladı.

Sekiz gün boyunca devam edecek olan 9. Uluslararası Resim Çalıştayı’na 9 Ülkeden toplamda 17 resim sanatçısı katıldı.

Akçaabat’ta Arz-I Endam Eden Mahalle; Ortamahalle Akçaabat’ta Arz-I Endam Eden Mahalle; Ortamahalle

1-099.jpg

Türkiye başta olmak üzere; Hindistan, Gürcistan, Dağıstan, Cezayir, Rusya, Pakistan, Polonya ve İran’dan gelen sanatçıları bir araya getiren çalıştayda ressamlar, sanatseverlere resim sanatının en güzel örneklerini özgün bir ortamda görme imkânı sunuyorlar. Çalıştay kapsamında tüm sanatçılar atölye çalışmalarını Akçaabat Belediyesi'ne ait Resim Galerisinde icra ediyor. Ayrıca usta ressamlar canlı resim performanslarını yine bu atölye de sergiliyorlar.

2-084.jpg

Akçaabat Belediyesi'ne ait Resim Galerisi’nde canlı performans sergileyen resim sanatçılarını ziyaret eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “9. Resim Çalıştayımıuza dünyanın farklı ülkelerinden şehrimize gelen resim sanatçıları katıldı. 12-19 Ağustos 2022 tarihleri boyunca devam edecek olan çalıştayımızda Akçaabat resimlerle ve renklerle şenlenecek. Çalıştayda hemşehrilerimiz, sanatsever vatandaşlarımız Resim sanatçılarının canlı performanslarına tanıklık edecekler. 9.Uluslararası Resim Çalıştayımızın içerisinde çocuklar için de bir programımız var. Hazırlanan program dahilinde çocuklar da resim sanatının verdiği özgürlükle hayallerini tuallere yansıtabilecekler. Düzenlediğimiz etkinliklerle mavi ile yeşilin kucaklaştığımı şehrimizi Akçaabat’ımızı uluslararası platformda tanıtmaya devam edeceğiz. Akçaabat’ımızı evrensel kültür ve sanat merkezinin beşiği haline getireceğiz. “ dedi.

3-083.jpg4-072.jpg8-036.jpg7-043.jpg6-059.jpg5-059.jpgreklammmmm-035.png