• BIST 2.405,98
 • Altın 977.208
 • Dolar 16.8026
 • Euro 17.4956
 • Trabzon 21 °C

Yerel Seçim Öncesi Akçaabat'lı Vatandaşlara Mikrofonumuzu Uzattık.

Yerel Seçim Öncesi Akçaabat'lı Vatandaşlara Mikrofonumuzu Uzattık.

Akçaabat’ta Halk Konuşuyor www.akcaabatinsesi.com İnternet Haber Sitesi Yayınlıyor.

www.akcaabatinsesi.com İnternet Haber Sitesi Olarak Akçaabat’ta Sokağın Nabzını Tutmaya Devam Ediyoruz.

www.akcaabatinsesi.com İnternet Haber Sitesi Akçaabat’ta Bir İlke İmza Atarak “Akçaabat Konuşuyor!Köşemizle Vatandaşlarımıza Kulak Vereceğiz.

Akçaabat’ta Vatandaşlar Sorularımıza Verdiği Cevaplarda, Bir Çok Konuyu Dile Getirdi. Akçaabatlı Vatandaşlara Göre Yaklaşan Yerel Seçimler Öncesi Mevcut Belediye Başkanından Memnunmusunuz? Ak Parti’den, CHP’den Ve MHP’den Akçaabat Belediye Başkan Aday Adayı Olanları Nasıl Değerlendiriyorsunuz? Şefik Türkmen’in Tekrar Belediye Başkan Adayı Olmasını İstermisiniz Yoksa Akçaabat Belediye Başkan Adayı İçin Düşündüğünüz Farklı İsimler Varmı? Sorularını Akçaabatlı Vatandaşlara Sorarak Seçim Öncesi Halkın Nabzını Alıyoruz.

www.akcaabatinsesi.com İnternet Haber Sitesi Olarak Başlattığımız Bu Çalışma İçin Bu İlk Bölümümüzde Bir Araştırma Turu Yaptık.Akçaabatlı Vatandaşlar Büyük İlgi Gösterdiler.İşte Akçaabat Konuşuyor Köşemizden Sizin İçin Seçtiklerimiz..

-( Mikrofonu Uzattığımız Açıklamaları Bizlerle Paylaşan Vatandaşların Ağzından Çıkan Konuşmaları Ve Açıklamaları Aynen Yayınlıyoruz )

Aydın KULEYİN(Eczacı)

Aydın KULEYİN (1)Ben Öncelikle Seçimin Barış Ve Huzur İçerisinde Geçmesini Diliyorum.Çünkü Yapılacak Her Hizmet Akçaabat’a Dır.Benim Şahsi Görüşüm Ve İzlenimlerim Akçaabat’ta İki Parti Yarışır AK PARTİ İle MHP.Şefik Türkmen’in Akçaabat’a Verecek Olduğu Hizmetleri Vermiştir Artık Yeni İsimlerin Yeni Yüzlerin Gelmesi Lazım.Özellikle Gençlere Yer Verilsin.Biz Nasıl Yıllar Önce Siyasette Mücadele Ettik Daha Sonra Yaşlandık Haddimizi Bildik Ayrıldık Onunda Bunu Yapması Lazım.Cıvıl Cıvıl Gençlere Yer Verelim Akçaabat’ın Geleceğine Sahip Çıkacak Gençlerimiz Var Onların Gelmesinden Yanayım.Şuana Kadar Edinmiş Olduğum Bilgilere Göre Belediye Başkanlığına Müracaat Eden Aday Adayı Olan Arkadaşların Hepsi Bir Birinden Değerli İnsanlar Olduğunu Söyleyebilirim.Ben Belediye Başkanımızın Yeni Olmasından Ve Yenilikten Yana Olduğumu Söyleyebilirim.Akçaabat Değişim Yaşamalı.

İsmail GEDİKLİ(Gazete Bayi)

İsmail GEDİKLİ (1)Bence Akçaabat Belediye Başkanı Değişmeli. Aday Adayları İçerisinde Benimsediğim Ve Destek Verecek Olduğum Kişi Var Onu Destekleyeceğim. Yalnız Şefik Türkmen’in Tekrar Belediye Başkan Olmasından Yana Değilim.

Murat GAYDAN(Esnaf)

IMG_6321Şuanda Kaç Kişi Var 6 Kişi Var Dimi.6 Kişinin İçerisinde En Güçlü Aday Şefik Türkmen’dir. Hepsini Toplasan Bir Kişi Etmez. Şefik Türkmen’in Haricinde Olan Aday Adaylarının Belediye Başkanlığı Yapma Kapasiteleri Yok. Aday Adaylarının Arasında En Şanslı Olan Şefik Türkmen’dir. Şefik Türkmen Bağımsız Olarak Belediye Başkan Adayı Olsun Yine Kazanır. Şefik Türkmen Akçaabat’a İyi Kötü Hizmetler Yaptı Bunları İnkâr Edemeyiz. Bana Göre Şefik Türkmen AK PARTİ’DEN De Aday Olsa Bağımsızda Aday Olsa Akçaabat’ta Kazanır. Benim Adayım Şefik Türkmen’dir.

VATANDAŞ

IMG_6328İçinde Bulunduğumuz Ortamı Sen Benden Daha İyi Yaşıyorsun. Türkiye, Dünya Belli Kim Ne Yapıyor Ne Ediyor Ne Oluyor Ne Nereye Gidiyor Hepsi Belli. Zengin Fakir Adalet Hukuk Varmı Yokmu Hepsi Belli. Ben Hiç Birinden Memnun Değilim Ben 90 Yaşına Merdiven Dayadım Biz Bu Düzenin Her Türlüsünü Gördük. Menderes’in Kırmadığı Şişe Bardak Kalmadı Ama Oda Asıldı Ve Öldü. Bu Memleket Çok Şeyler Gördü Yedi Düvelden Türkiye’yi Kurtaran Atatürk Ve Teşkilatıdır Bunu İnkâr Edersen Bunu Hiçe Sayarsan Sen Muhafak Olamazsın. Benim Babamın Nasihatleri Bende Olmazsa Ben Bu İşyerinin Sahibi Olmazdım.

Zeki BİRİNCİ(Emekli)

IMG_6325Şefik Türkmen’in Devam Etmesinden Yanayım. Çünkü Şefik Türkmen’in Zamanında Akçaabat’a Hizmet Geldi. Ben Kendisinden Memnunum. Çünkü Biz Hacı Emin’in Zamanlarını da Gördük. Şahsen Kendisinin Tekrar Aday Olup Akçaabat’a Hizmet Etmesini İsterim.

Ahmet KARDEŞ(İşçi)

IMG_6329Şuana Kadar İşten Güçten Fırsat Bulup Aday Adaylarını Değerlendirme Fırsatı Bulamadım. Çünkü Yaz Sezonundan Çıktık Sürekli İş Temposu Yaşadığımız İçin Hiç Seçim Hakkında Özellikle Aday Adayları Hakkında Bilgim Olmadı. Hani Aday Neyi Vaat Ediyor Koşulları Nedir Ne Değildir İşte Öteki Ne Verecek Neyi Söz Veriyor Şuana Kadar Bu Tür Görüşmelerle Karşılaşmadım. Şuandaki Mevcut Belediye Başkanı Şefik Türkmen’in Eksikleri Olduğu Gibi Doğrularıda Var Bunları Göz Ardı Edemeyiz. Bunları Değerlendirirken Yeni Gelecek Veya Seçilecek Olan Neleri Vaat Ediyor. Şefik Türkmen’in Belediye Seçimlerine Bağımsız Aday Olarak Girmesinden Yanayım.

Ömer KALYONCU(Esnaf)

ÖMER KALYONCU (1)Öncelikle Şunu Söylemek İstiyorum. Akçaabat’taki Belediye Başkan Adaylarının Yoğunluğunun Fazla Olması Gerçekten Akçaabat’a Olan İlginin Alakanın Son Derece İyi Olduğunun Göstergesidir. Burada Yeni Olacak Belediye Başkanımızın Daha Faal Bir Çalışma İçerisinde Olması, Halkla İlişkilerinin Daha İyi Olması, Sadece Günübirlik Çalışmaların Dışında İleriye Dönük Çalışmalarının Olması Akçaabatımız İçin Çok Daha İyi Olacağını Düşünmekteyim. Akçaabatın Şu Aşamada 20 yıldır Belediye Başkanı Olan Sayın Şefik Türkmen’in Bu Seneki Seçimlerdeki Başarısı Ne Olur. Fakat Akçaabat’ın Yeni Yüze İhtiyacı Var. Yeni Yüzler Yeni Heyecan Demektir, Yeni Bir Heyecan Demek Akçaabat’a Daha Yeni Bir Hizmetin Geleceği Kanısındayım. Kesinlikle Şefik Türkmen’in Değişmesinden Yanayım.

Süleyman ÇELİK(Esnaf)

Süleymen ÇELİK (2)Akçaabat’ta Halkla Bütünleşen, Halkın Derdine Ortak Olan, Vatandaş İle Oturup Vatandaşın Derdi İle İlgilenen, Vatandaşa Üstten Aşağıya Bakmayan Belediye Başkan Adayı Belediye Başkan Profili İstiyoruz Akçaabat’ta. Mevcut Aday Adayların Bir Kısmını Tanıyorum Bir Kısmını Tanımıyorum. Tanıdıklarımın Hepsi Birbirinden Değerli İnsanlar Hepsinin Bir Kariyeri Bir Ölçüsü Var Hepsi Arkadaşımız Tanıdığımız Bildiğimiz Kişiler. Ancak Bizim İsteğimiz Akçaabat’ta Yeni Bir Yapılanma Şart. Çünkü Akçaabat Köhneleşmiş Bir Şehir Haline Geldi. Bu Yapılaşmayı Devlet Ve Bakanın Gücü İle Yapabilecek Bir Belediye Başkanını İstiyoruz. Şefik Türkmen Aday Adayı Olur Takdir Partinin Ama Bu İktidar Partisindeki 5 Yıllık Sürece Baktığın Zaman Aday Olmasına Bence Gerek Yok. Çünkü Devlet Arkasında Zaten Ak Partiye Gidiş Süreci Belli. Devletten Yardım Alacağım Yatırımları Hızlandıracağım Dedi. Duyduğumuz Bildiğimiz Hiçbir Projeye Beş Kuruş Para Almamış Yani Akçaabat Sivriburun Ve Ortamahalleden İbaret Değil, Sahildeki İki Tane Köfteciden İbaret Değil. Bu Şehrin Merkezine Girilmiyor, Şehrin Merkezi Köhneleşmiş. Seçime Kalmış 6 Ay Kalkmışsın İnşaat Başlamışsın İnönü Caddesinde. Akçaabat’a Rutuj İşler Yaparak Olmaz Daha Gerçekçi Olmak Ve Düşünmek Lazım.

Rasim BAŞ(Esnaf)

IMG_6346Uzun Yıllardan Beri Aynı Belediye Başkanımızın Yaptığı Bazı Güzel Hizmetler Olabilir. Ama Bu Yeterlimidir? Bana Göre Değildir. Bu Yaşadığımız Süreç İçerisinde Yeni Bir Heyecana İhtiyaç Vardır, Yeni Bir Belediye Başkanına İhtiyaç Vardır, Yeni Belediye Başkanının Seçilmesi Gerekli. Yeni Başkan Bizlere Daha Heyecan Getirecek Olduğuna İnanıyorum. Yeni Gelecek Olan Arkadaşlarımın Akçaabat’a Yeni Projeler Kazandırmalarını İstiyorum. Belediye Başkanı Şefik Türkmen’i Asla Yeterli Ve Başarılı Bulmuyorum. Neden? Sahillere Biraz Hizmetler Gözüküyorsa da Akçaabat’ın İçerisine Girdiğiniz Zaman Mahalleler Nezlinde Hiçbir Hizmetin Yapıldığını Düşünmüyorum. Olsa Bile Yetersiz Olduğunu Görüyorum. Akçaabat’a Genç, Deneyimli, Eğitimli, Projelere Sahip Halkın Önüne Defterini Koyabilecek Vatandaşa Hizmetlerini Adamış Adayacak Bil İnsan Bekliyorum.

Muharrem MUMCU(Emekli İmam)

IMG_6348Öncelikle 29 Mart’ta Gerçekleşecek Olan Seçim Milletimize Hayırlı Olsun. Akçaabat İçinde Hayırlı Olsun. Şimdi Şefik Bey’in Tekrar Aday Olması Anormal Bir Şey Olmaz. Bugüne Kadar Yaptığı İşlerin Halk Tarafından Kabul Gördüğünü Dolayısı İle Dört Seçim Boyunca Seçildiğini, Hakkında Herhangi Bir Şaibe Veyahutta Herhangi Bir Soruşturma Olmadığını Gördük. Kişi Olarak’ta İyi Bir Kişiliğe Sahip Bir Arkadaşımız Kardeşimiz. Ama Tabiî Ki Siyasettir Bu. Siyasette Belli Bir Zaman Sonrada İnsanlar Artık Kendini Değerlendirmesi Gerekir. Sağlığını, Performansını, Hayatını Yaşamasını Kendine Zaman Ayırması Gerektiğini de Unutmamak Lazım. Şefik Türkmen’in Tekrar Aday Olması Konusunda Diyecek Olduğumuz Bir Şey Olmaz. Uygundur Diye Düşünüyorum.

 

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Akçaabatın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0546 284 1461 Köksal Ustaoğlu