• BIST 2.554,08
 • Altın 979.451
 • Dolar 16.5971
 • Euro 17.5345
 • Trabzon 18 °C

Trabzon Türk Siyasetinde Önemli Bir Merkezdir.

Trabzon Türk Siyasetinde Önemli Bir Merkezdir.
Ak Parti Trabzon Milletvekili Aday Adayı Abdulkadir Uraloğlu Basın Açıklamasında Bulundu. Uraloğlu Yaptığı Basın Açıklama Metninde Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu.

Trabzon Türk Siyasetinde Önemli Bir Merkezdir.

Trabzon’un Türk Siyasi Hayatında Her Zaman İstisnai Bir Yeri Olmuştur. Her Hükümetin Gayreti Olmasına Rağmen Ak Parti İktidarı İle Trabzon Da Ezber Bozuldu, Alışıla Gelmiş Siyasetin Dışına Çıkılarak Dev Projeler Tek Tek Kısa Süre İçinde Hayata Geçirildi, Hayal Bile Edilemeyen Yatırımlar Trabzon Halkının Hizmetine Sunuldu. Türk Siyasi Hayatındaki Önemine Yakışır Şekilde Artık,  Trabzon Sağlık Şehri, Trabzon Turizm Şehri, Trabzon Eğitim Şehri, Trabzon Ulaşım Şehri Haline Geldi.

Tek Hedef Vardı İnsan Merkezli Siyaset İnsan Merkezli Hizmet. Ak Parti Bunu Başardı Bu Alanda Alışalı Gelmiş Siyaset Anlayışını Ortadan Kaldırdı. İnsan Merkezli Siyaset Hizmetini Her Noktaya Ulaştırdı. Toplumun Her Kesimine, Her Alana Hizmeti Esirgemeden Götürdü.

10998884_434398456714282_1297346279200338845_n

Demokrasi Ve Milli İradenin Güçlenmesi İle Yeni Türkiye Hayali Ve 2023 Hedefleri Hızla Yakınlaşmaktadır. 7 Haziran Yeni Ve Büyük Türkiye’nin Kapılarının Yeniden Ardına Kadar Açılacağı Bir Tarih Olacaktır. Ülkemize Ve Yerel De Trabzon’umuza Olan Hizmet Sevdamız, Milletimizden İnşallah Bir Kez Daha Takdir Ve Yetki Alacak, Şehrimiz De Ak Parti Hükümeti İle Büyümeye Ve Güçlenmeye Devam Edecektir.

12 Yılda İlimize Yapılan 14 Milyar Tl’lik Yatırım Bizim Seçim Çalışmalarımızda En Önemli Argümanımızdır. Bu Katkıyı Trabzon’a Sağlayan Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Ve Sayın Başbakanımıza Bir Kez Daha Şükranlarımı Sunuyorum. Bu Trabzon’a Ayrı Bir Önem Ayrı Bir Değer Verildiğinin Göstergesidir. Trabzon Halkı Bugüne Kadar Bu Yatırımları Karşılıksız Bırakmamıştır. 7 Haziranda Ki Seçimlerde De Trabzon Her Zaman Olduğu Gibi Ak Parti’ye Desteğini Artırarak Vereceğine İnancımız Tamdır. Seçim Çalışmaları Çerçevesinde Dolaştığımız Her Yerde Ak Partinin, Başbakanımızın Takdirle Karşılandığını Görmekteyiz.

Bütün Bu Yatırımlarda Pay Sahibi Olan Başta Kurucu Liderimiz Ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’na Ve Sayın Bakanlarımız Faruk Nafiz Özak,  Sayın Erdoğan Bayraktar, Milletvekillerimiz Sayın Asım Aykan, Sayın Kemalettin Göktaş, Sayın Prof. Dr. Aydın Dumanoğlu, Sayın Prof.Dr. Aydın Bıyıklıoğlu, Sayın Safiye Seymenoğlu Hanımefendiye Ve Sayın Prof. Dr. Cevdet Erdöl’e Bir Kez Daha Şükranlarımı Sunuyorum. Ayrıca Her Karış Toprağında İzi Olan Rahmeti Rahmana Kavuşan Hemşerim Mustafa Cumur Beyi Bir Kez Daha Rahmetle Ve Minnetle Yâd Ediyorum.

Ak Parti İktidarının 2002’den Bu Yana Uygulamada Tuttuğu Dev Ulaşım Hamlesi; Trabzon’u Diğer Şehirlere Bağlayan Devlet Yollarının 250 Kilometreye, İlçe, Belde Ve Köyleri Şehir Merkezine Ulaştıran İl Yollarının Da 650 Kilometreye Ulaşmasını Sağlamıştır. Böylece Trabzon’un Karayolu Ağının Toplamda 856 Kilometreye Ulaşmasını Sağlayarak İlimize Erişimi Daha Hızlı Ve Güvenli Hale Getirmiş Olduk. Bu Standartları Çok Daha İleri Seviyelere Taşıyacağız.

Türkiye De 4 İl De Yapılacak Olan Yat Limanlarından Biride Karadeniz’in İncisi Trabzon’a Kurulacak. 175 Yat Kabul Kapasiteli Olacak Olan Trabzon Yat Limanının Alt Yapı İnşaatları Tamamlandı. 2015 Yılında Projenin İhalesi Yapılacaktır. Önemli Bir Deniz Ve Liman Şehri Olan Trabzon İçin Bu Yatırımın Kısa Sürede Tamamlanması İçin Gayret İçinde Olacağız.

Doğu Karadeniz’e Demiryolu Bir An Önce Gelmeli

Önemli Hedeflerimizden Biri De Demiryolunun Doğu Karadeniz Bölgesine Bağlanmasıdır. Amaç Ve Hedef Demiryolunu Sadece Bölgemize Getirmek Olmayıp Bir Program Dâhilinde Batum’a Da Bağlanmasıdır. Erzincan Üzerinden Karadeniz Sahiline İnmesi Düşünülen Demiryolu Hattı İçin Alternatif Güzergâh Çalışmaları Yapılmıştır. Arazi Yapısı Olarak En Uygun Güzergâh Trabzon Olarak Görülmektedir. Projenin Takipçisi Olarak Bir An Önce Hayata Geçirilmesine Katkı Sağlayacağız.

???????????????????????????????

Demiryolu Olmazsa Olmaz

Bölgemizde Trabzon’umuz Liman Kenti Olarak Ta Öne Çıkmaktadır. Tarihi İpekyolu Güzergâhı Üzerinde Bulunan İlimize Liman Her Zaman Artı Değer Katmıştır. Artık Bu Yeterli Olmamaktadır. Trabzon Limanını Mutlaka Demiryoluna Bağlayarak İşlevini Artırmalıyız. Böylece Hem Ulusal Demiryolu Ağına Bağlanılacak Hem De Komşu Ülkelere Ulaşılmış Olacaktır.

Mega Liman Kenti Trabzon

Demiryolunun Bölgemize, İlimize Ulaşması İle Yeni Yatırımlar Yapılacak Ve Böylece Liman Kapasitesi De Katlanacaktır. İhracat Rakamlarımız Artacak, Dolayısıyla Ticaret Ve İstihdam İmkânları Da Gelişecektir. Trabzon’umuza Havayolu, Denizyolu Ve Karayolu İle Ulaşım Sağlanmıştır. Ulaşımda Demiryolu Artık Olmazsa Olmaz Hale Gelmiş Olup Bunu Da Gerçekleştirecek Bütün Ulaşım Modlarını Devreye Sokarak Modlar Arası Entegrasyonu Da Sağlamış Olacağız.

Doğal Lojistik Üs Olan Kentimize Modern Lojistik Merkezini De Planlayarak Kavuşturmamız Halinde İlimiz Doğu Karadeniz’in Marka Değerini Artıracaktır. Demiryolu Ve Lojistik Merkezi Projelerinin Hayata Geçirilmesi Ve Böylece Ulaşım Modları Arasındaki Entegrasyonun Sağlanması İçin Elimden Gelen Gayreti Sarf Edeceğim.

Şehir Merkezine En Yakın Havaalanı Trabzon’da

Trabzon Havalimanı Şehir Merkezine En Yakın Havalimanlarındandır. Havalimanı Hem Şehir Merkezine Hem Limana Hem De Arsin Organize Sanayi Bölgesi’ne Çok Yakın Konumda Olup Şehir Merkezi-Havalimanı Ulaşım Süresi Sadece Dakikalarla İfade Edilmektedir. Bu Konum Büyük Avantaj Sağlamaktadır. Pistin Uzatılması, İkinci Pistin Yapılması Veya Yeni Havaalanı Projelerinin Herhangi Birinin Yapılması Çalışmalarında Bu Avantaj Mutlaka Dikkate Alınacaktır. Alternatifler Üzerinde Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığımız Yetkilileri Gerekli Çalışmaları Yaptılar. Karar Aşamasına Gelinmiş Olup Önümüzdeki Günlerde Karar Netleşecektir.

Ülkemizdeki Havaalanlarına Baktığımızda İstanbul, Ankara, İzmir Ve Antalya’dan Sonra En Yoğun Havalimanı Trabzon Havalimanıdır. Bundan Dolayı Projenin Netleşerek Hayata Geçmesi Konusunu İnşallah Yakından Takip Edeceğiz.

Turizm De Eylem Ve Söylem Birliği Olacak

Trabzon’un, Türkiye’ye Özgü Sahil Ve Deniz Turizminin Dışında Farklı Turizm Çeşitlerine Uygun Bir Coğrafi Yapısı Bulunmaktadır. İlimiz, Yayla Turizmi, Kış Turizmi, Doğa Turizmi Gibi Her Bölgeye Göre Başka Etkinliklerin Olabileceği Bir Turizm Çeşitliliğine Sahiptir. Bunun Aktif Bir Şekilde Altyapısı İle Uzman Personeli İle Ulaşım Ağı İle Desteklenmesi Gerekir.

Sadece Yaz Değil Tüm Mevsimler İçin Bu Anlamda Hazırlık Yapılmalı, Turizm Adına Söylem Birliği Olmalı, Tanıtım İçin Sadece Yerel Ve Ulusal Değil Uluslararası Anlamda Çalışmalar Yapılmalıdır. Son Yıllarda Fazla Tanıtım Yapmadan Gelen Arap Turist Sayısı Şehrimize Ve Bölgemize Önemli Katkıdır. Emeği Geçenlere Tek Tek Teşekkür Ediyorum. Bu Anlamda Yoğun Gayreti Olan Bakanımız Sayın Faruk Özak’a Teşekkür Ederken Ve Emeği Geçen Eski Valimiz Dr. Recep Kızılcık Beyi Rahmetle Anıyorum.

Yabancı Ülkeler Ciddi Tanıtım Masrafları Yapıyor. Bu Masrafları Yapmadan Olmaz, Bu Bir Süreçtir. Ben İnanıyorum Ki Bölgemizin Gizemi Yeterince Bilenmemektedir. Tesisleşme Anlamında Sadece Sahil Şeridinde Değil Tüm Alanlarda Da Artış Olmalı. Konu Sadece Bir Trabzon Olarak Değil Doğu Karadeniz Olarak Ele Alınmalı Tanıtımlar Bu Anlamda Yapılmalı. Bölgenin; Üniversiteleri, Sivil Toplum Kuruluşları, İş Dünyası Bu Anlamda Çalıştaylar, Kongreler Ve Tanıtım Organizasyonları Düzenlemeleri Faydalı Olacaktır.

IMG_2591

Dünyada Gündem Olan Değil Gündemi Belirleyen Lider Ülkeyiz

İki Kutuplu Dünya’nın Çatışmaya Dayalı Siyasal Anlayışları, Yerini Mal Ve Hizmetlerin, Bilgi, Emek Ve Sermayenin Serbest Dolaşımını Öngören Bölgesel Ekonomik Ve Siyasal Bütünleşme Hareketlerine Bırakmaktadır.

Dünyada Köklü Dönüşümler Yaşanırken, Türkiye, Zamanını Ve Enerjisini İç Meseleleriyle Uğraşarak Tüketmekteydi. Artık Eski Türkiye Geride Kaldı Şimdi Yeni Türkiye Yeni Hedefler Doğrultusunda, Hızla Yoluna Devam Eden Yeni Bir Hareket Var.

Genç Ve Dinamik Nüfusuna, Zengin Doğal Kaynaklarına Rağmen, Refah Düzeyini Yükseltememiş, Uluslararası Piyasalarda Rekabet Edecek Üretim Kapasitesine Ulaşamamış Türkiye Çok Geride Kalmıştı. Şimdi Dünya’da Gündem Olan Değil Gündemi Belirleyen Bir Ülke Konumundayız. Rusya Lideri Sayın Putin’in Geçenlerde Doğalgaz Boru Hattı İle Sayın Cumhurbaşkanımızla Yaptığı Görüşme Sonrası Açıkladığı Gibi Türkiye’nin Cesur Bir Lideri Dik Duran Bir Cumhurbaşkanı Var.

 2002 Yılından Önce Türkiye, İç Ve Dış Yatırımcılar Açısından Cazibesini Kaybetmişti. Bunun Sonucunda, Ürkütücü Boyutlarda Mali Ve Beşeri Sermaye Kaybına Uğramış, İyi Yetişmiş Nitelikli İnsanlarımız Arasında Bile İşsizlik Had Safhaya Ulaşmış Bir Ülkeydi Ve Yetenekli Genç Beyinler, Geleceklerini Yurt Dışında Aramanın Telaşına Düşmüşlerdi.

Ülkemiz Artık Genç Ve Dinamik Nüfusu, Eşsiz Coğrafi Konumu, Zengin Doğal Kaynakları Ve Engin Kültür Birikimi İle Yeni Dünyanın Etkin Bir Üyesidir.

Dürüst, Cesur, Genç, Dinamik, Bilgili Ve Temiz Kadroların Öncülüğünde, Siyaseti Yeniden Milletle Buluşturarak Umut Ve Güven Dolu Bir Geleceği Yeniden Tesis Etmenin Yolunda İlerliyoruz.

Süreklilik İçinde Değişim Ve Birliktelik İçinde Farklılıkları Koruyan, Toplumun Dinamizmine Güvenen, Dünyadaki Gelişmelere Ve Yeniliklere Açık Bir Siyaset Anlayışını Hâkim Kılmayı Amaçlayan Ak Parti, Demokrat, Muhafazakâr, Yenilikçi Ve Çağdaş Bir Anlayış Yolunda Hızla İlerlemektedir.

 

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Akçaabatın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0546 284 1461 Köksal Ustaoğlu