• BIST 97.149
 • Altın 282,758
 • Dolar 5,7454
 • Euro 6,3899
 • Trabzon 25 °C

Selami Haşimoğlu Acente Yetkililerini Misafir Edecek!

Selami Haşimoğlu Acente Yetkililerini Misafir Edecek!
Selami Haşimoğlu Acente Yetkililerini Misafir Edecek!

Ayder Turizm Genel Müdürü Selami Haşimoğlu, Ankara merkezli Türkiye’nin önemli tur acente yetkililerinin yer aldığı 50 kişilik grubu Karadeniz’de misafir edecek.

10 – 15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan Karadeniz Turu’nun bir ayağında da Akçaabat’ta yer alacak.

11 Mayıs 2019 cumartesi günü sabahı Akçaabat Nihat usta köfte salonunda kahvaltı yapacak olan 50 kişilik acente yetkilileri, sonrasında Trabzon’un önemli turizm yerleri, Atatürk Köşkü – Ayasofya - Sümela Manastırı – Hamsiköy – Zigana’yı gezdikten sonra Rize iline hareket edecek.

Burada Ayder yaylası Haşimoğlu Otel’de konaklayacak olan acente yetkililerini misafir edecek olan Ayder turizm genel müdürü Selami Haşimoğlu Akçaabatın sesi haber sitesine yaptığı davet niteliğinde basın açıklamasında şunları söyledi.

Değerli Meslektaşlarımız;

10- 15 Mayıs 2019 tarihleri arasında Tursad ve Ayder organizatörlüğünde düzenlenen Karadeniz turu info heyetini otelimizde misafir edeceğiz.

Ankara’daki acente sahiplerinin katılımları ile gerçekleştirilen bu gezi esnasında otelimiz 11.05.2019 Cumartesi günü akşamı iftar yemeği organize etmektedir.

Misafirlerimizin ve siz değerli meslektaşlarımızın da katılımları ile bölgemizin otellerini tanıtacağımız, yeni bağlantılar kurma imkânı da bulacağımız iftar yemeğimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Ayder Turizm Genel Müdürü SELAMİ HAŞİMOĞLU

2019 KARADENİZ&BATUM TURU PROGRAMI

(4 GECE 5 GÜN) 10-15 Mayıs

Ankara - Trabzon - Atatürk Köşkü – Ayasofya - Sümela Manastırı – Hamsiköy – Zigana - Karaca Mağarası – Gümüşhane- Sürmene - Fırtına Vadisi - Timisvat Köprüsü - Tar Deresi – Göksu Şelalesi - Ayder Yaylası – Kalegon – Gelintülü Şelalesi - Çağlayan Köyü – Gürcistan  Batum – Altın Post – Avrupa Meydanı - Piazza Meydanı – Batum Bulvarı -  Rize - Uzungöl – Kiremitli Köprü – Giresun - Topal Osman Anıt Mezarı - Giresun Kalesi - Ordu – Boztepe - Bolaman –  Samsun – Bandırma Vapuru – İlk Adım Anıtı – Atatürk Anıtı – Amazon Köyü - Vezirköprü – Şahinkaya Kanyonu - Ankara

Hayde Karadeniz’e!

1.Gün

ANKARA - TRABZON

Turumuz Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden saat 22.00'da hareket edecektir.

2.Gün

TRABZON - AYASOFYA - ATATÜRK KÖŞKÜ - SÜRMENE - FIRTINA VADİSİ - TİMİSVAT KÖPRÜSÜ - TAR DERESİ - BULUT ŞELALESİ ( GÖKSU) - AYDER YAYLASI - KALEGON - GELİNTÜLÜ ŞELALESİ

Sungurlu ve Samsun Terme'de verilecek molaların ardından, ilk rotamız Ünye, Fatsa üzerinden Doğu Karadeniz'in en büyük şehri olan Trabzon. Sabah kahvaltısı alındıktan sonra Trabzon'dan katılacak misafirlerimizin en geç saat 10.00’da havalimanından karşılanması. Orijinal mimarisiyle günümüze kadar gelebilen Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Trabzon halkı tarafından Atatürk'e hediye edilen köşkün bir diğer özelliği de, Atamızın vasiyetinin bir bölümünü burada yazmış olmasıdır.  Anadolu’nun üç Ayasofyası’ndan biri olan Trabzon Ayasofya’sını görüyoruz. Günümüzde dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye işçiliğinin tanıtılması ve gümüş alışveriş imkânı. Fırtına Vadisi’ne hareket.  Yol üzerinde Sürmene'de ünlü dövme bıçaklarının satıldığı küçük işletmelerden birini ziyaret edip ve alışveriş imkânı buluyoruz.  Timisvat Köprüsü’nün görülmesi ve öğle yemeği için serbest zaman. Hava koşulları ve zaman müsaitliğine göre dileyen misafirlerimiz rafting yapabileceklerdir. Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Güzergâhımız üzerinde bulunan Tar Deresi Kanyonu’na giderek;  gidiş geliş ortalama 1,5 saat sürecek olan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzü muhteşem Bulut  (Göksu) Şelalesi’nin eşsiz manzarası ile taçlandırıyoruz. Milli Park içinde yer alan Ayder Yaylası'ndaki ilk durağımız Kalegon mevkii ve Hala Deresi’ne dökülen muhteşem Gelintülü Şelalesi. Kısa çevre yürüyüşleri ve zipline yapma imkânı sonrası otelimize hareket. Ayder Yaylası'nda yaşamını sürdüren bölge insanının yaşayışına şahit olacak ve bu doğa harikasında kaplıca kullanımı imkânını bulacaksınız. Akşam yemeği ve konaklama  Ayder Haşimoğlu Otel'de.

3.Gün

ÇAĞLAYAN KÖYÜ – GÜRCİSTAN BATUM – ALTIN POST – AVRUPA MEYDANI - PİAZZA MEYDANI BATUM BULVARI- PAZAR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Batum’a geçmek istemeyen misafirlerimize  tur rehberimizin buluşma bilgilendirmesi yapmasının ardından  Ayder Yaylası’nda serbest zaman veriyoruz.  Karadeniz’deki köy yaşamının görüleceği Çağlayan Köyüne gidiyoruz. Kivi ve fındık bahçeleri arasından geçip, Laz konaklarının en güzel örneklerini görme ve fotoğraflama imkânı buluyoruz. Ardından misafirlerimiz ile kısa bir yolculukla Sarp Sınır Kapısı’ndan komşu Gürcistan’ın Batum kentine geçiyoruz. Gürcistan’a giriş işlemleri ardından şehir merkezine doğru yol alırken; Osmanlı izlerini de taşıyan Gonyo Kalesi'ni ve Sovyet Rusya dönemine ait eserleri panoramik olarak görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Mitolojiye de konu olan Altın Post Heykeli, Avrupa Meydanı, Piazza Meydanı ve Batum Bulvarı'nın gezilmesinin ardından Batum gezimizi tamamlıyoruz. Türkiye'ye giriş işlemlerimizi yaptıktan sonra Ayder’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Haşimoğlu Otel'de.

4.Gün

UZUNGÖL – KİREMİTLİ KÖPRÜ -  SÜMELA MANASTIRI- HAMSİKÖY – ZİGANA - GÜMÜŞHANE

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, İsviçre Alplerini aratmayan güzellikteki Uzungöl'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde halk arasında adı ''Feretiko'' olarak bilinen Rize Bezi'nin imal edilip satıldığı fabrikayı ziyaret edecek ve alışveriş imkânı bulacağız. Uzungöl'e varışımızın ardından öğle yemeği için serbest zaman. Göl etrafındaki yürüyüşümüzde doğanın muhteşemliğine şahit olup, belirlenen saatte buradan ayrılıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Kiremitli Köprü’yü (Hapsiyaş’ı) görüyoruz. Çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret ederek, ikram edilen taze çayımızı tadıyoruz. Ardından; Maçka üzerinden Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan muhteşem manzaraya sahip Sümela Manastırı’nı gezip görerek rehberimizden manastır hakkında detaylı olarak bilgi alıyoruz.  Hamsiköy ve Zigana üzerinden Gümüşhane’ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gümüşhane Ramada Otel’de.

5.Gün

KARACA MAĞARASI - GİRESUN KALESİ – TOPAL OSMAN ANITI - GİRESUN ADASI- ORDU BOZTEPE - SAMSUN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne girmeye aday, 1550 m. yükseklikteki, sarkıt ve dikitlerine hayran kalacağınız Karaca Mağarası'nı geziyoruz. Bir sonraki rotamız Ordu ile birlikte fındığın iki başkentinden biri sayılan ve kiraz meyvesinin anayurdu olan Giresun. Yol üzerinde fındık mamulleri için alışveriş imkanı. Tarihi şahsiyet Topal Osman’ın Giresun Kalesi'ndeki anıt mezarını ziyaret edeceğiz. Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası'nı ve şehri kuş bakışı seyredebileceğimiz bu noktada çayımızı yudumlarken eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz ve daha sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Zeytinlik Mahallesi sokaklarında yürüyerek otobüsümüze ulaşıyor ve Ordu’ya doğru hareket ediyoruz. Türkülere konu olan Boztepe'ye teleferikle çıkıp, muhteşem Ordu manzarasının seyrine dalacağız. Günün son durağı olarak Karadeniz'in en büyük ili olan Samsun'a ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Samsun Serra Otel’de.

6.Gün

TÜTÜN İSKELESİ – BANDIRMA VAPURU -  İLKADIM ANITI – ATATÜRK ANITI – SAMSUN ARKEOLOJİ VE ETNOGRAFYA MÜZESİ - AMAZON KÖYÜ – ŞAHİNKAYA KANYONU – TEKNE TURU -ANKARA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Samsun Havalimanından ayrılacak misafirlerimizin havaalanına transferi. Turumuza devam eden misafirlerimizle Kurtuluş Savaşı’nın simge kenti olan ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı şehir Samsun gezimize başlıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’a indiği Tütün İskelesi, Kurtuluş Yolu ve İlkadım Anıtı, Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı, Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Amazon Köyü gezeceğimiz yerler arasında. Daha sonra Vezirköprü’de bulunan Şahinkaya Kanyon’una hareket ediyoruz. Altınkaya barajı üzerinde bulunan Şahinkaya Kanyonu; Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yer alan Altınkaya Barajı'nın en derin noktasını oluşturan ve Ulubey Kanyonu'nun ardından Türkiye'nin ikinci büyük kanyonudur. Şahinkaya Kanyonu yaklaşık 1500 metre uzunluğundadır. Kanyonda yaklaşık 1 saat sürecek olan tekne turunun ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Gezimiz sonrasında Çorum Sungurlu üzerinden Ankara’ya doğru hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:

Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

ÖNEMLİ NOTLAR:

1 - GÜRCİSTAN GİRİŞİNDE ÜZERİNDE TC KİMLİK NUMARASI OLAN (BEBEKLER DAHİL FOTOĞRAFLI) NÜFUS HÜVİYET CÜZDANI GEREKTİĞİNDEN, SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA KİMLİKLERİNİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ! FARKLI KİMLİK KARTLARI (EHLİYET VS.) İLE GEÇİŞ YAPILMAMAKTADIR!

2 - VERİLİŞ TARİHİ 10 YILI GEÇMİŞ, YIPRANMIŞ VE SOĞUK MÜHÜRÜ HİSSEDİLMEYEN KİMLİK KARTLARIYLA GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR. (YENİ (ÇİPLİ) KİMLİKLERLE İLGİLİ HERHANGİBİR PROBLEM BULUNMAMAKTADIR.)

3 - YIPRANMAMIŞ OLSA DAHİ VERİLİŞ TARİHİNDEN İTİBAREN 10 YILI GEÇMİŞ KİMLİKLER İLE BATUM'A GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR.

4 - SARP SINIR KAPISI GEÇİŞ KURAL VE PROSEDÜRLERİ DEĞİŞKENLİK GÖSTEREBİLİR. ACENTA GÖREVLİLERİMİZ GEREKLİ DURUMLARDA BİLGİLENDİRME YAPACAKLARDIR.

5 - 18 YAŞINDAN KÜÇÜK KATILIMCILARIN GÜRCİSTANA GEÇİŞLERİNDE ANNE VEYA BABASINDAN BİRİNİN BİLE YANINDA OLMAMASI DURUMUNDA NOTER ONAYLI MUVAFFAKATNAME BELGESİ GEREKMEKTEDİR.

6 - SÜREKLİ OLARAK KULLANILAN İLAÇLARINIZ VAR İSE GÜRCİSTAN GEÇİŞİ SIRASINDA YANINIZA RAPORUNUZU ALMAYI UNUTMAYIN.

c5bca193-62bb-4ddd-b33a-20c6e5454a02.jpga-465.gif

 

 

Bu haber toplam 364 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Akçaabatın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0546 284 1461 Köksal Ustaoğlu