• BIST 2.554,08
 • Altın 979.451
 • Dolar 16.5971
 • Euro 17.5345
 • Trabzon 18 °C

MHP Milletvekili Aday Adayı Dr.Hasan Akyüz

MHP Milletvekili Aday Adayı Dr.Hasan Akyüz

MHP Trabzon Milletvekili Aday Adayı Hasan Akyüz’le Yüz Yüze…..

Soru –Neden  MHP’den Milletvekili aday adayı oldunuz?

Yanıt –Benim öğrencilik yıllarımdan başlayan, her zaman içerisinde olduğum ülkücü görüşün belirlediği bir düşünce yapım vardır. Temelinde Ülke ve Millet yararını gözetmek idealizmi olan Ülkücü fikir bana ileriye dönük belirli bir vizyon ve perspektif kazandırmıştır. Bu bakış açısı ile baktığımda Ülkemin iyi yönetilmediğini görmekteyim ve bu nedenle sorumluluk duygusu içinde siyasete atılma kararı aldım. Çok tabidir ki Ülkücü fikir yapısına sahipseniz ve idealist çizgide siyaset yapacaksanız yeriniz MHP dir.

Soru – Aday  olmanızda birilerinin telkin ve yönlendirmesi oldu mu,?

Yanıt –Milletvekili aday adayı olmamda yönlendirilmem veya icazet almam söz konusu değildir. Fakat tabi ki siyasete girme fikrimi MHP içinde bulunan ve görüşlerine değer verdiğim tecrübeli büyüklerimize sordum ve görüşlerini aldım. İstişarelerim sonucunda kendi birikimim ölçüsünde faydalı olabileceğimi düşündüğüm için Milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Benim amacım Milletimizin ve Devletimizin içinde bulunduğu kötü gidişe dur demek için çalışmak ve çare bulmaktır.

IMG_5145

Soru –Peki Hasan AKYÜZÜ Trabzon ve Akçaabatlılar tanıyormu ?

Yanıt –Ben Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanıyım.1992 yılından beri Trabzon  ve Akçaabat’ta Sağlığın her kademesinde Hekim ve yönetici olarak görev yaptım. Akçaabat Devlet Hastanesinde 4.5 yıl Başhekimlik yaptım, Başhekimlik görevim bittikten sonra Trabzon Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde Başhekim yardımcılığı görevinde bulundum. Siyasete atılmak üzere istifa etmeden önce Akçaabat Haçkalı baba Devlet Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak hizmetime devam ettim. Bu çerçeveden baktığımda yeterli ölçüde tanındığıma inanıyorum.  

Soru –MHP nin bu seçimde aday belirleme stratejisi ne olacak?

Yanıt –Genel merkez MHP nin teşkilatlarıyla istişare ederek listeleri oluşturacağı bilgisine sahibim. Bu konuda son ve belirleyici söz genel merkezin olacak.

IMG_5115

Soru – Size göre Türkiye’nin MHP ye ihtiyacı varmı?

Yanıt –Bu soru çok önemli bir soru. Bana göre şu anda siyasal anlamda ele geçirilmemiş tek oluşum MHP’dir. Zaman zaman MHP nin içi çeşitli komplolarla karıştırılmaya, zayıf düşürülmeye çalışılmıştır. Fakat yıkılmamış ve milletin umudu olmaya devam etmiştir. Bu gün MHP li olmayan birçok insan bile ‘’iyi ki MHP var, MHP varsa ülke bölünmeyecektir’’ demektedir. MHP nin güçlü bir şekilde iktidar olduğu Ülkemizde Terör sorun olmaktan çıkacaktır. Çünkü karşısında MHP gibi güçlü bir iradeyi gören teröristlerin teslim olmaktan başka çaresi yoktur. MHP iktidarında işsizlik, açlık, yoksulluk kader olmaktan çıkacaktır. Yoksul ve fakir kesime yardımlar artarak devam edecektir. MHP nin yardım yaparken en önemli farkı ve felsefesi aç ve yoksul insanlara yardımı oylarını almak için değil Milleti olduğu için yapması olacaktır.   

IMG_5126

Soru- İleriye dönük olarak vizyon ve projelerinizden bahsedermisiniz?

 Yanıt-Her şeyden önce MHP nin Hilalkart uygulamasını hayata geçireceğiz. Hilalkart ile gelir seviyesi düşük olan ailelere maddi yardım yapılacak ve Hilalkart kapsamındaki harcamalarda küçük esnaf eksenli ticaret öngörüldüğünden kazanan  büyük AVM ler değil mahalle dokusu içinde yaşamaya çalışan küçük esnafımız  ve halkımız olacaktır.

Doğu Karadeniz Bölgesine  demiryolu projesi bir an önce hayata geçirilmelidir. Samsun dan Batum a ve Trabzondan Erzuruma  uzanacak bir demiryolu hattı Doğu Karadeniz ve Trabzonun kaderini değiştirecektir. Demiryolu ve liman entegrasyonu Trabzonda sanayi oluşumunun önünü açacak ve özellikle işsizliğe çare olacaktır. Üzülerek söylemek gerekirse 12 yıllık AKP iktidarında demiryolu konusunda teoride kalan pek çok söylem olmuştur fakat pratikte hiçbir olumlu hareket olmamıştır ve Trabzon çok zaman kaybetmiştir.

Trabzon ekoturizm için uygun bir coğrafyaya sahiptir. Doğaya saygılı , büyük otel zincirlerinin değil yerel halkın ekonomik olarak kazançlı çıkacağı,  sertifikasyon uygulamaları ile kaliteli hizmet içeren bir turizm anlayışı bölgemiz için çok faydalı olacaktır.Benzer uygulamalar  Orta Avrupa ülkelerinde başarıyla uygulanmaktadır.

Sağlık Turizmi Dünyada sürekli gelişen bir seyir izlemektedir. Doğu Karadeniz ve özellikle Trabzon bu uygulama için çok ideal şartlar taşımaktadır. Dünyada her yıl %20 artış gösteren sağlık turizminden ülkemiz yeterli pay alamamaktadır. Son birkaç yıldır bu kapsamda bazı planlama ve uygulamalar varsa da kendi ölçeğimizdeki ülkelerle kıyasladığımızda  yetersiz ve yavaş  kalmaktadır. Bizim sağlık turizmi alanında çalışmalarımız mevcuttur. MHP iktidarında teorik çalışmalarımızı hızla hayata geçireceğiz.Hem sağlık turizmi hem de eko turizm ile özellikle Ortadoğu Ülkelerinden ileri düzeyde rağbet görebilir, ekonomik kazanç sağlayabiliriz.

Trabzon a 2. Üniversite için altyapı çalışmaları yapılmalı  ve hayata geçirilmeli. 2. Üniversite için Akçaabat hem sosyal alt yapısı hem de konumu ile uygun gözükmektedir.Özellikle sanayisi olmayan şehirler için üniversiteler ekonomik girdi açısından önem arz etmektedir. Trabzon maalesef  ekonomik anlamda çok ihmal edilmiş 12 yıllık AKP iktidarında üretim yapan bir tesis yapılmamıştır, şehrimize tüten bir baca dahil edilmemiştir.

IMG_5137

Soru –MHP iktidara geldiğinde asgari ücretli ve emekli vatandaşlarımız hakkında bir çalışma yapacakmı?

Yanıt –Emekli vatandaşlarımız ve asgari ücretli çalışanlarımızın durumu çok kötüdür. Her iki kesiminde ekonomik durumları iyileştirilecektir. Bu konuda çözüm şart ve önceliklidir. Fakat ülkemizde ekonomik sıkıntı çeken sadece bu kesim değildir. Ülkemizde yaklaşık 29 milyon kişi yardım almaktadır. Bu bir ülke ve yöneticileri için utanç vericidir. Yönetimde bulunan kişilerin sık sık slogan atmak yerine bu vatandaşlarımızın sorunlarına gerçekçi bir şekilde eğilmesi ve çare bulması gerekmektedir. MHP iktidarında bir plan ve program çerçevesinde fakirlik ve adaletsiz gelir dağılımı düzeltilecektir.

IMG_5150

Soru- Son olarak okuyucularımıza neler söylemek istersiniz?

Son olarak halkımızdan 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde MHP ye teveccüh gösterip oy vermelerini istiyorum. Unutmayın ki MHP ye verilen her oy Devletin birliğine , Milletin dirliğine verilecek destektir .

 

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Akçaabatın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0546 284 1461 Köksal Ustaoğlu