• BIST 103.972
 • Altın 270,919
 • Dolar 5,7738
 • Euro 6,3613
 • Trabzon 15 °C

İBB Başkanı İmamoğlu: Bu Sefer Sevgi, Saygı Kazanacak!

İBB Başkanı İmamoğlu: Bu Sefer Sevgi, Saygı Kazanacak!
İBB Başkanı İmamoğlu: Bu Sefer Sevgi, Saygı Kazanacak!

İBB Başkanı İmamoğlu: Bu Sefer Sevgi, Saygı Kazanacak!

İstanbul Maltepe'de, Düzenlenen 'İstanbul'a Yeni Bir Başlangıç' Buluşmasında, İBB Başkanı İmamoğlu Konuştu. Yüz Binlerin Katıldığı Buluşmada İmamoğlu, Birlik Ve Beraberlik Mesajları Verdi.

İstanbul Maltepe'de, Düzenlenen 'İstanbul'a Yeni Bir Başlangıç' Buluşmasında, İBB Başkanı İmamoğlu Konuşuyor. Yüz Binler Maltepe'de.Maltepe’deki Mitingi Alanına Çıkan Yollar Sabah Saatlerinden İtibaren Kapatıldı, Polis Ekipleri Geniş Güvenlik Önlemleri Aldı.Miting Alanına Girmek İsteyen Vatandaşlar 3 Farklı Arama Noktası Ve Son Olarak X-Ray’den Geçerek Miting Alanına Alınıyor.Ekrem İmamoğlu Alana Geldiistanbul'da Milyonların Beklediği İstanbul’a Yeni Bir Başlangıç Buluşması İçin Ekrem İmamoğlu Maltepe'ye Geldi.Maltepe'de İstiklal Marşı Okunmasının Ve Saygı Duruşunda Bulunulmasının Ardından Dualar Okundu. Ekrem İmamoğlu Platforda Ailesi İle Birlikte Dualara Eşlik Etti.Ekrem İmamoğlu'nun Açıklamasının Satır Başları:Sevgili İstanbullular, Hanımefendiler, Beyefendiler, Sevgili Gençler Çocuklar, Bebekler, Dünyanın En Güzel Şehrinin Çok Değerli Sakinleri, Bu Şehrin Güzelliklerini Yaşamaya, Bu Şehrin Nimetlerinden Yararlanmaya En Çok Hakkı Olanlar, İstanbul'un Gerçek Sahipleri, Benim Güzel Hemşerilerim Hepiniz Hoş Geldiniz.İstanbul'a Yeni Bir Başlangıca Adım Atarken Gelecek Güzel Günleri Hep Birlikte Karşılayalım İstedim. Bir Bayrama Gider Gibi El Ele Kol Kola Olalım. Umudumuzu, Mutluluğumuzu Hep Birlikte Paylaşalım İstedim. Beni Kırmadınız, İstanbul'un Her Tarafından Buraya Geldiniz. Hepinize Çok Teşekkür Ediyorum.

Bugün Burada Bir Sevinci Paylaşıyoruz Ama Ne Yazık Ki Bir Yanımız Keder Dolu. Irak Sınırında Devam Eden Operasyonlarda Şehit Olan Askerlerimize Allah'tan Rahmet Diliyorum, Yaralı Askerlerimize Acil Şifalar Diliyorum. Hepimizin Başı Sağ Olsun. Gelin Lanetleyelim. Allah'ım Milletimizi Terör Örgütlerinden Her Daim Korusun. Birliğimiz, Bütünlüğümüz Daim Olsun. Bir Millet Sevinçte Ve Kederde Ortak Olabiliyorsa Millettir. Vatandaşların Bir Bölümünün Sevinci, Başka Vatandaşların Gönlünü Kırıyorsa Orada Bir Sorun Var Demektir. Nasıl Sonuçlanırsa Sonuçlansın. Hiçbir Seçim Vatandaşlar Arasındaki Gönül Köprülerini Yıkmamalıdır. Bunu Sağlama Görevi De Öncelikle Siyasetçilerindir. Seçimlerden Sonra Birlik, Bütünlük, Kardeşlik Mesajları Kolaydır. Zor Olan, Değerli Olan Seçimden Önce De Ağır İthamlardan, Çirkin Sözlerden, Mesnetsiz İddialardan Uzak Durup Siyaset Yapabilmektir.

Rakibinize Oy Veren Milyonları Rencide Etmek, Onlara Hakaret Etmek, Birtakım Siyasi Matematik Hesaplar Belki Size Seçimi Kazandırabilir Ama Kazanılmış Bir Seçimi Yalnız Siz Kazanmış Olursunuz. O Seçimden Asla Millet Kazançlı Çıkmaz.

O Seçimi Vatandaş Kazanmış Olmaz. Bir Sözle Kalpleri Kırarsınız Ama Bin Sözle Kazanamazsınız. Ben Seçimleri Değil, Sizlerin Kalplerini Kazanmaya Geldim.

Sevgili İstanbullular, 31 Mart İstanbul Yerel Seçimleri Tarihe Geçmiştir. Bu Seçimden Herkesin Ama Özellikle De Siyasetçilerin Alacağı Dersler Vardır. Ben Bu Seçimden Çıkan 3 Temel Dersi Hatırlatmak İstiyorum. Birincisi, Siyaset Her Koşulda Sevgi, Saygı, Centilmenlik İçerisinde Yapılmalıdır. Hem Vatandaşlara Hem De Siyasi Rakiplere Karşı Bu Centilmenlikten Asla Vazgeçmedik Vazgeçmeyeceğiz.

İkincisi, Siyasetin Temel Amacı İnsanların Mutluluğudur. Özellikle De Şu Güzel Çocuklarımızın Mutluluğudur. Siyaseti Öncelikle Bu Sorumlulukla Düşünmeliyiz. Üçüncüsü, Herkesin Dünya Görüşü Farklı Olabilir Ama Bunları Yarıştırmanın Bunları Çatıştırmanın Asla Ama Asla Adı Siyaset Değildir.

Siyaset, Kendi Değerlerinden, Kendi Dünya Görüşünden, İnancından Yola Çıkarak Neyi, Nasıl Yaptığınla Hangi Sorunlara Nasıl Çözümler Ürettiğinle İlgili Bir Şeydir. Bu Dersi Hiç Kimse Unutmasın. Siyaset Her Şeyden Çok Çözüm Üretme İşidir.

31 Mart Seçimlerinden Bu Dersi Çıkartmayanlar Bundan Sonra Asla Seçim Kazanamazlar Demeyeceğim. Olabilir, Elbette Onlar Da Kazanabilirler Ama 31 Mart Seçimlerinde Bu Dersleri Almamış Olanlar Bundan Sonra Seçim Kazansa Da Sonuçta Kazanan Asla Milletimiz Olmayacak, Vatandaşımız Olmayacak. Bu Dersleri Yalnızca Başkaları İçin Yerine Getirmiyorum. Benim De Eksiğim, Yanlışım, Zaafiyetim Olabilir. Mutlaka Düzeltmeye, Çok Daha Kaliteli Siyaset Yapmaya Gayret Edeceğim. Hepinizin Huzurunda Söz Veriyorum.

İstanbul'da Yeni Bir Başlangıca Hep Birlikte İmza Atacaksak Eğer, Öncelikle Siyaset Anlayışını Hep Birlikte Değiştirmek Zorundayız. Yeni Nesil Bir Siyaseti, Siyasetin En Yenisini Bu Şehre, Bu Ülkeye Hep Birlikte Hakim Kılmalıyız. Hakim Kılmak Zorundayız.

31 Mart Yeni Nesil Siyaset Anlayışının Halkta Nasıl Büyük Bir Karşılığı Olduğunu Göstermiştir. Ben, Bu Anlayıştan Ayrılmadan İş Yapmaya, Çözüm Üretmeye Devam Edeceğim. Sizi, Bu 16 Milyon Şehrin Her Ferdine Söz Veriyorum.

Biliyorsunuz, 31 Mart İstanbul Seçimlerinin Oy Sayma İşlemi Tam 17 Gün Sürdü. 17 Günde Yaşananlar Hakkında Çok Şey Yazılacak Biliyorum.

Ben Bugün İtibariyle Hepsini Bir Kenara Bırakmış Ve İşime, Tüm İstanbullulara Hizmet Sorumluluğuna Odaklanmış Durumdayım. Şurası Şok İyi Anlaşılmalıdır: 17 Gün Boyunca Yaşanan Ve Kısmen Bugün Hala Devam Eden Gelişmeler Bizi Milletçe Demokrasi Sınavından Geçirmiştir. Büyük Bir Mutluluk Ve Gururla İfade Ediyorum Milletimiz Bu Demokrasi Sınavını Başarıyla Vermiştir. Bu Muhteşem Millet Demokratik Olgunluğunu Bir Kez Daha Kanıtlamıştır. 

Hiç Kimse Unutmasın Bu Ülkede Millet Ne Derse O Olur. Ülkede Son Sözü Millet Söyler. 23 Nisan 1923'ten Bu Güne Gerçek Sözü Millet Söyler. 23 Nisan 1923'ten Bu Güne  Son Sözü Millet Söylemiştir. 

Ülkenin Birliği, Çocuklarımızın Geleceği İçin Bugün, Yarın Daima, Son Sözü Millet Söyleyecektir. Herkes Bunu Bilmeli Ve Milletin Sözünü Emir Kabul Edebilmeli, İçine Sindirebilmelidir. 23 Nisan 1920'den Günümüze Aldığımız Terbiye Budur. Bu Vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımızı Kutluyorum.

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!

Kampanyam Boyunca Söz Verdiğim Gibi İstanbul'da Sadece Dini Bayramlarda Değil Milli Bayramlarda Da Toplu Taşıma Ücretsiz Olacak. Bu Uygulamaya En Kısa Zamanda Bağlayacağımızı Müjdeliyorum. 

Ben İstanbul'a Yeni Bir Başlangıç Vaat Ederek Buraya Geldim. 

Yeni Bir Başlangıcı Şu 5 Temel Alanda Sağlayacağımız Anlayış Farklılıklarıyla Mümkün Olacak: 1-İstanbul'da Yeni Nesil Siyaset Anlayışı Hakim Olacak

2- İstanbul'da Yeni Nesil Belediyecilik Anlayışı Hakim Olacak.

3- İstanbul'da Yeni Nesil Yerel Demokrasi Anlayışı Hakim Olacak. 

4- İstanbul'da Yeni Nesil Toplumsal Anlayışı Hakim Olacak. 

5- İstanbul'da Yeni Nesil Yurttaşlık Anlayışı Hakim Olacak.

Bu 5 Temel Felsefeyi Biraz Daha Açmak İstiyorum.Yeni Nesil Siyaset Anlayışından Ne Anladığımı Adaylığım Süresince Ortaya Koydum. Vatandaşlar Arasında Engeller Koyan Siyasetçilerin Devri Kapanmıştır. 

Vatandaşa Kibirle Yaklaşan. Vatandaşa Karşı Sevgisiz, Saygısız Siyasetçilerin Devri Kapanmıştır. Siyasetçiler Yöneticileri Ülkenin Hizmetkarlarınız. Yönetirken Her Zaman Hukukun Üstünlüğünü Kabul Edeceğim. 

Kanunları, Kurumları Ve Kuralları Kendi Amaçları Uğruna Eğip Büken, Kendisi İçin İyi Olanı Herkese Dayatan Bir Yönetici Olmayacağım.

Başta Anayasa Ve Kanunlar Olmak Üzere Hukukun Temel Ve Evrensel Hükümlerinin Kamu Eliyle Eğilip Bükülmesine İzin Vermeyeceğim. Kamu Otoritesi Karşısında Vatandaşın Güçsüz Korumasız Kalmasından Yararlanmalarına Karşı Çıkacağım. Yöneticilik Hak Ve İmkanlarından Yararlanarak Milli Ve Manevi Değerleri İstismar Etmeyeceğim.

Kimsenin Kalbini Kırmayacağım. 

Kimsenin Kalbinin Ve Gururunun Kırılmasına Müsaade Etmeyeceğim. Bu Ülkenin Kurucu Değerlerine Bağlı Kalacağım. Bütün Bunlar Yöneticilik Ahlakının, Vatandaşlık Bilincinin Doğal Bir Gereği Olarak Yapacağım. 

Yeni Nesil Bir Siyasetçi Olarak Korkudan Değil Sevgiden Yana Olacağım. Bölerek, Ayrıştırarak Değil Kucaklayarak Ve Birleştirerek Hizmet Edeceğim. 2 Kutuplu Dünyada Yetişmiş Eski Nesil Siyasetçiler Gibi Korkutarak Herkesten Şüphe Ederek Değil Herkesi Yan Yana Getirerek Hizmet Edeceğim.

İkinci Olarak İstanbul'da Yeni Nesil Belediyecilik Anlayışı Hakim Olacak Bu Aziz Şehirde Kente Özen Gösteren İnsana Saygı Duyan Bir Belediyecilik Hakim Olacak. Yeni Nesil Belediyecilik Anlayışı İle Birlikte Yerel Yönetimin Ne Yaptığı Kadar, Nasıl Yaptığı Da Önem Kazanacak. Ben Yaptım Oldu Anlayışı Son Bulacak. Danışarak, Tartışarak, Ortak Sese Ve Ortak Akla Kulak Vererek Kararlar Vereceğiz. Yapbozlara, Yeşili Yok Eden, İnsan Sağlığını İhmal Eden Tüm Uygulamalara Son Vereceğiz. Bu Şehrin Nimetlerini Asla Ganimet Sananlardan Olmayacağız. Bu Şehirde Yeniden Akıl. Mantık, Bilim, Sanat, Kültür Yükselecek. Üretim Ve Yaratıcılık, Eğitim, İstihdam, Ekonomi Ve Teknoloji, Yükselecek. 

Devasa Görünen Bütçeli Ama Gayri İnsani Projelere Değil İnsanlarımızın Mutluluğuna, Refahına Huzuruna Odaklanacağım.

Yeni Nesil Belediyecilik Anlayışıyla, Bilişim Teknolojilerinin En İleri Örnekleri, İnsan Olmanın Onuru Ve Saygınlığını Korumak, İnsani Gelişmişliği Yaşam Kalitesini Artırmak İçin Kullanılacak.

Kimseyi Dışlamadan Demokratik Yollarla Hepimizin Ortak Çıkarları İçin Bu Kentin Değişmez Kurallarına Karar Vereceğiz. O Kurallara Hep Birlikte Karar Vereceğiz. İkna Olacağız Ve Uzun Yıllar Severek İsteyerek Hepimiz Uyacağız. Yeşile, Meydanlara, Kent Mimarisine, Kentsel Planlamaya Dikkat Edeceğiz, Trafiğe Odaklanacağız. 

Nefes Alan Kentsel Alanlar, Yeşil Kuşakları Geliştireceğiz. Bu Şehirde Yaşayan Canlıların, Sokak Hayvanlarının Haklarına Saygı Göstereceğiz. Bizim Belediyeciliğimiz Aynı Zamanda Hesap Veren, Şeffaf Bir Belediyecilik Olacak. 

Vatandaşın Tek Bir Kuruşunu İsraf Etmeden, Oraya Buraya Hesapsızca Saçmadan Yandaşa, Yolda Peşkeş Çekmeden Bir Emin Yönetici Hassasiyeti İle Harcayacağız. 

Kılıçdaroğlu Hepinize Selamlarını İletiyor. Bunlar Talimat Almış Kişilerdir. Bu Sefer Sevgi, Saygı Kazanacak. Hepimiz Sırt Sırta Vereceğiz. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh.

Nasıl Çalıştığımı Gördükçe Beni Daha Çok Seveceksiniz

a-393.gif

Bu haber toplam 447 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Akçaabatın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0546 284 1461 Köksal Ustaoğlu