• BIST 2.405,98
 • Altın 976.702
 • Dolar 16.7813
 • Euro 17.5042
 • Trabzon 21 °C

Fakirimiz'ide Çok İyi Tanırız Zenginimiz'ide

Fakirimiz'ide Çok İyi Tanırız Zenginimiz'ide

Akçaabat’lı Muhtarlar Kendilerinden Habersiz Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı Tarafından Mahalle Ve Köylerine Gelinerek, Ak Partili Mahalle Ve Köy Temsilcileri İle Birlikte Yapılan Gıda Yardım Dağıtımlarına Tepki Gösterdiler.

İsmini Vermek İstemeyen Muhtarlardan Bir Tanesi De, Ak Parti Nin Fakir Vatandaşlara Gıda Yardımında Bulunduğu Haberini Aldığı Ve Bunun Üzerine Mahallemde Bulunan Fakir Vatandaşların Listesini Yaptım Ve Hazırladım. Daha Sonra Parti Yetkililerini Telefonla Aradım Bana Cevap Olarak “Biz Sizin Tespit Ettiklerinize Değil Kendi Seçmenlerimize, Partililerimize Gıda Yardımında Bulunacağız”Açıklamasında Bulundular. Ayrıca Bana, Mahallelerde Ve Köylerde Partili Görevlilerimiz Var Onların Bizlere Verdiği Listeye Göre Dağıtım Yapıyoruz. Açıklamasında Bulundu.

Konu İle İlgili Akçaabat Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gedikli, Akçaabat Söğütlü Beldesi Fatih Mahallesi Muhtarı Selahattin Demir, Kavaklı Beldesi Yalı Mahallesi Muhtarı Ali Yılmaz Ve Demirkapı Köyü Muhtarı Nazım Öztürk Yaptıkları Açıklamalarında”Seçim İçin Köylerimize Ve Mahallelerimize Gelmek İçin Bizi Arayan Ak Partili Yetkililere Ne Oldu da Ramazan Kumanyalarını Dağıtırken Bizleri Görmemezlikten Gelir Oldular. Köylerimizde Ve Mahallelerimizde Fakiri Ve Zengini En İyi Tanıtan Bizleriz Seçim Zamanı Bizlerle Kapı Kapı, Kahve Kahve Dolaşan Sayın Ak Partili Yetkililer Sanırım Reklamı Seçip Kendilerini Ön Plana Çıkartmak İçin Bu Yolu Tercih Ettiler Açıklamasında Bulundular.

Başta Akçaabat Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gedikli Olmak Üzere Diğer Muhtarların Ak Parti İl Başkanlığı Tarafından Trabzon Genelinde Dağıtımı Gerçekleştirilen Ramazan Yardım Paketleri İle İlgili Açıklamalarını Kendi Ağızlarından Aktardıkları Gibi Yayınlıyoruz.

Akçaabat Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gedikli’nin Açıklaması.

IMG_5862En Sağlıklı Yardımların Dağıtılması Konusundaki Kendi Düşüncem Kendi Fikrim, Yardıma Muhtaç Aileler ile İlgili En Sağlıklı Bilgi Alınması İçin Bende Yardıma Muhtaç Ailelerin İsimlerinin Listesi  Var. Tabi Bu Dağılımlar Yapılırken Ne Kadar Sağlıklı Yapılıp Yapılmadığı Konusunda Arkadaşlarımızın Değişik Beyanları Vardır. Ayrıca Yardıma Muhtaç Kişiler,Sadece Bu Fona Başvuran Yeşil Kartı Olanlar Değil, Bugün Asgari Ücret Alan Kişilerinde Ev Kirası Verdiğini Düşünsen Bunlarında Yardıma Muhtaç İnsanlar Olduğunu Söyleyebilirim. Ak Parti Yetkilileri Tarafından Yardıma Muhtaç Kişi Veya Kişilere Yapılan Yardımların Ne Kadar Sağlıklı Olup Olmadığı Konusunda Herhangi Bilgimiz Olmadığı Gibi Bazı Muhtarlarımız Bu Konudan Oldukça Rahatsız Olduklarını Dile Getiriyorlar.

Burada Öyle Zaman Geliyor ki Muhtarlarımıza Temsiller Arasında Sıkıntılar Yaşanıyor Bilgileri Olmuyor. Ak Parti Yetkililerin Vatandaşlara Ramazan Yardım Kolilerini En Sağlıklı Dağıtım Şeklinin Akçaabat İlçe Kaymakamlığı Olduğunu Görüyorum. Çünkü Akçaabat Genelinde Fakir Vatandaşlara Ait Tüm Bilgiler Kendisinde Mevcut.

Kavaklı Beldesi Yalı Mahallesi Muhtarı Ali Yılmaz’ın Açıklaması.

belediye_5676996112Yapacak Olduğumuz Herhangi Bir Şey Yok, Görünen Köy Kılavuz İstemez. Ak Partili Yetkilileri Kahvenin Önünde Liste Yapıyorlar Daha Sonra Bende Başka Vatandaşımdan Bana “ Kahvenin Önünde Liste Yapıyorlar Senin Bir Yerden Haberin Yok”Ben Buradan Ak Parti Yetkililerine Soruyorum”Mahalleleri Kahvenin Önünde Oturup Yardım Etmek İçin Liste Yaptığınız Kişilermi Yönetir Veya Mahallenin Fakirini Zenginini Kahve Köşelerinde mi Ararsınız Yoksa Mahalle Muhtarına mı Sorarsınız”Bu Soruma Cevap Versinler. Biz Dağıtımı Değilde Fakir Vatandaşların Listesini Neden Bizden Gelip Almadıklarına Karşıyız Dağıtımı Yine Onlar Yapsınlar Sorun Değil. Ancak Burada Muhtarlıklarımız, Muhtarlarımız Yok Sayılmıştır. Ayrıca Bazı Ak Partililer Dağıtılan Kumanya Paketlerinden Muhtarların Haberi Olduğu Yönünde Açıklamaları Oldu. Mesela Benim Yok Nasıl İş Bu Anlamış Değilim.

Söğütlü Beldesi Fatih Mahallesi Muhtarı Selahattin Demir’in Açıklaması.

IMG_5866 - Kopya - KopyaBiz Muhtarlar Olarak Yardım Verirken Şu Partili, Bu Partili Diye Ayrım Yapmıyoruz. Bende Diğer Arkadaşların Yapmış Olduğu Açıklamalara Katılıyorum. Kendi Mahallemde 7 Bin Nüfus Var Kimin Fakir Kimin Zengin Olduğunu Benden İyi Kim Bilebilir. Adaletli Dağıtım Adaletli İş Yapmıyorlar. Söğütlü Belediyesi Ramazan Aylarında Muhtarlar Olarak Bizlere Diyorlar ki “Fakir Ve İhtiyaçlı Vatandaşların Listesini Yapın Belediye’ye Getirin” Bende 55 Tane İsim Yazdım Belediye’ye Getirdim Ve Yardımlar Yerine Ulaştı. İcabında Söğütlü Belediyesi Diyebilirdi’ki “Fakirler Bana Oy Veren İnsanlar Değildir Onların İhtiyaçlarını Geri Çevirin”Ama Belediye Başkanı Ne Yaptı, MHP-AK PARTİ-CHP Lisine’de Ayrım Yapmadan Muhtarların Verdiği İsim Listesine Göre Adilane Dağıtım Yaptı. Ak Partinin Yetkilileri Şöyle Yapması Lazım. Söğütlüde Belde Başkanı Var Belde Başkanına Söyleyecek ki İşte Sana 50 Adet Kumanya Çağır Muhtarları Mahallede Fakir Vatandaşlara Dağıtımını Yapın. Ancak Bunlar Yanlış Yaptılar.

Demirkapı Köyü Muhtarı Nazım Öztürk’ün Açıklaması

IMG_5866Benim Köyüm Demirkapı Köyünde’de Aynı Şeyler Yapıldı.Ak Parti Köy Temsilcisi Benim Köye Geldi Belli İnsanları Dolaştı Ak Partililere Kumanyaları Dağıttı Bende Tesadüfen Onları Gördüm.Onlara “Bu Kumanyaları Kime Veriyorsun Sorusunu Sordum”Oda Bana Cevap Olarak “ Kumanya Dağıtıyoruz”Dedi.Tekrar Ona “Kime Nasıl Ne Şekilde Dağıyoyorsun”Sorusunu Sordum Kendisi Bana Cevap Olarak “Bizim Kendi Seçmenimize Kumanya Dağıtıyoruz”Cevabını Verdi.Açıkcası Benim Köyümde Benim Haberim Olmadan Hiç Kimseye Duyurmadan Kendi Kendilerine Kendi Partililerine Seçmenlerine Açık Açık Kumanya Dağıtımı Yaptılar.Birde Vatandaşlarla Bizleri Karşı Karşıya Getirdiler.Vatandaşlar Bana”Muhtar Köyde Kumanya Dağıtımı Yapıyorsun”Bende Kendilerine Benim Hiçbiryerden Haberim Yok Dedim.Burada Muhtar Olarak Bizler Eğer Bir Muhatap İsek En Azından Bilgilendirilmemiz Gerekirki,Muhtar Böyle Böyle Bir Çalışmamız Var Bilgin Olsun.Ben Kimsenin 30 Liralık Kumanyasında Değilim Ama Hiç Değilse Muhtar Olarak Bizlerin Bilgilendirilmesi Gerekli İdi.

Anladığım Kadarı İle Ak Parti Burada Tamamen Siyaset Yaparak Köy Temsilcilerini Araya Koyup Onlarla Bu Kumanya Dağıtım İşini Yapıyorlar.Ben Aslında Onlara Kumanyaların Köyümden Dağıtımını Partililere Yaptırmayacaktım.Ben Bu Köyün Muhtarı İsem Benden İzin Almadan Kumanya Dağıtımını Yapamazsın Diyebilirdim Ama Yapmadım.Seçim Zamanı Köydeki Muhtarı Muhatap Alıyorsun,Milletvekili Geldiğinde Muhtarları Arayp” Sayın Muhtarım Milletvekilimiz Köyünüze Ziyarette Bulunacak Herhangi Bir Kahveye İnsanları Toplayın Kalabalık Olsun”Diyorsun Ama 60 Liralık 30 Liralık Kolinin Dağıtımına Geldiğinde Muhtarları Yok Sayıyorsunuz.Ben Bir Eşya Değilimki Gerektiği Zaman Kullanın Gerektiği Zaman Kullanmayın Acıkcası Burada Muhtarlar Olarak Bizler Ayaklar Altına Alındık.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Akçaabatın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0546 284 1461 Köksal Ustaoğlu