• BIST 110.477
 • Altın 275,921
 • Dolar 5,8011
 • Euro 6,4759
 • Trabzon 18 °C

Bekçilik Sınav Sonuçları Açıklandı!

Tıkla Bekçi Sınav Sonucu Sorgula | Fiziki Yeterlilik Sınavı Nasıl Olacak?
Bekçilik Sınav Sonuçları Açıklandı!

Bekçilik Sınav Sonuçları Açıklandı!

Tıkla Bekçi Sınav Sonucu Sorgula | Fiziki Yeterlilik Sınavı Nasıl Olacak?

MEB Son Dakika Açıklaması İle Bekçilik Sınav Sonuçları Açıklandı. Sonuçların Açıklanmasının Ardından Parkur Aşamasına Geçilecek Olan Bekçi Alımı Sürecinde, Adaylar Aşamaları En Kısa Sürede Tamamlayabilmek İçin Ter Dökecek. Çarşı Ve Mahallelerde Asayişi Sağlamakla Görevli Olan Bekçilik İçin Sınav MEB Ve Polis Akademisi İşbirliği İle Hazırlandı. 30 Yaşını Aşmamış Adayların Giriş Yapabildiği Sınavda 6 Kategoriden Oluşan 100 Soruyu Soruldu. Bekçilik Sınavı Sonuçlarında En Az 50 Puan Alması Gereken Adaylar İçin Yayınlanan Kılavuza Göre; "Adayların Başarı Sıralamasına Esas Giriş Puanı; Yazılı Sınav Puanının %25’i, Fiziki Yeterlilik Sınav Puanının % 25’i Ve Sözlü Sınav Puanının % 50’sinin Toplamı Olarak Hesaplanacak." Bekçilik Sınavı Sonuçlarına Aşağıdaki Link Üzerinden Veya MEB Resmi Sitesi Üzerinden Erişebilirsiniz.

Heyecanla Beklenen Bekçilik Sınav Sonuçları MEB Tarafından Açıklandı. Emniyet Genel Müdürlüğünce (EGM) İstihdam Edilecek Bekçilere Yönelik Çarşı Ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavının Sonuçlarının Açıklandığı Bildirildi. EGM’den Yapılan Açıklamada, 2019’un 1. Ve 2. Dönem Çarşı Ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Sonuçlarının Açıklandığı, Adayların www.meb.gov.tr Üzerinden Sonuçları Görüntüleyebilecekleri Belirtildi. İşte Bekçilik Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı.

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI 1. DÖNEM

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI 2. DÖNEM

BEKÇİLİK SINAV SONUCU NASIL HESAPLANIR?

Başarı Puanı Hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) X 100] Formülü Kullanılıyor. Unutmayın Yanlış Cevaplar Doğru Cevapları Etkilemeyecek.

BEKÇİLİK FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI NASIL OLACAK?

Bir Önceki Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavında Aşağıdaki Detaylar Yer Almıştı.

Başlangıç Çizgisi İle Ağırlık Taşıma Etabının Son Dubanın Bulunduğu Yere Kadar 29 Metre Uzunluğunda Ve Ağırlıkların Başındaki Duba İle Takla Minderinin Başındaki Duba Arası 14 Metre Eninde, Takla Atma Minderinin Başındaki Duba İle Bitiriş Çizgisine Kadar 29 Metre Uzunluğunda Toplam 7 İstasyon İle 72 Metre Uzunluğundaki Parkurdan Oluşmaktadır.

Fiziki Yeterlilik Sınavında Adayın Süresinin Takibi, Fiziki Yeterlilik Sınavı Komisyonu Ve Sınava Katılan Aday Tarafından Görülebilecek Nitelikteki Dijital Fotoselli Süreölçer İle Yapılacaktır. Dijital Fotosel Cihazının Başlama Ve Bitiş Kısmındaki Fotoseller Arasındaki Mesafe En Az (3) Üç Metre Genişlikte Olacaktır.

Yapılacak Hareketlerle İlgili Olarak;

Öncelikle Adaylara Gruplar Halinde Fiziki Yeterlilik Parkuru Tanıtılacaktır. Adaylara Parkuru Tanıtım Esnasında Veya Sınav Esnasında Oluşabilecek Herhangi Bir Sakatlık Durumunda Fiziki Yeterlilik Sınav Komisyonu Sorumlu Değildir. Daha Sonra Komisyonca İsmi Okunan Aday Komisyona Kimliğini Vererek Kendini Tanıttıktan Sonra Parkurun Başlama Noktasına Gelip Ve Kameraya Doğru Dönüp Kendisini Bir Kez Daha Tanıtarak Parkura Doğru Döner.

1)Aday “BAŞLA” Komutu İle Başlama Çizgisini Geçtiği Anda Süresi Başlayacaktır. İlk Etap Olarak Aday Jimnastik Sıçrama Tahtası Üzerinden 5 Kez Sağa, Sola Çift Ayakla Sıçrama Hareketi Yapacaktır. (Aday İstediği Taraftan Sağdan Veya Soldan Çift Ayakla Sıçrama Hareketine Başlayabilecektir.) Sıçrama Tahtasının Uzunluğu 2,5 Metre, Yüksekliği 40 Cm, Genişliği 20 Cm Ve Sıçrama Tahtasının Yere Basma Ayakları 52 Cm Eninde Olacaktır.

Adayın;

• Jimnastik Sıçrama Tahtası Üzerinden Her Bir Eksik Sıçramasının Ceza Karşılığı Olarak Bitiş Süresine (2) İki Saniye İlave Edilecektir.

• Tek Ayakla Yapılan Sıçrama Hareketi Sıçrama Olarak Sayılmayacak Ve 5 Sıçrama Hareketinden Bir Tanesi Bile Nizami Olarak Yapmayan Aday Bu İstasyonu Yapmamış Sayılır Ve Diskalifiye Edilerek Elenir.

2) Lastik İçinden Geçme Etabında Adaylar 6 Adet Lastik İçerisinden Tek Ayakla (Sağ Ayak Sağ Lastik, Sol Ayak Sol Lastik) İçine Basarak Geçecektir. Lastiklerin İç Genişliği 16 İnch (40.64 Cm) Olacak, Lastikler Çapraz Ve Birbirine Bağlı Şekilde Olacaktır.

Adayın;

• Her Bir Lastik İçin, İçerisine Basmadan Geçmemesinin Ceza Karşılığı Olarak Bitiş Süresine (2) İki Saniye İlave Edilecektir.

• Bu İstasyondaki Lastiklerden Hiçbirinin İçine Nizami Basmadan Geçmesi Durumunda Aday Diskalifiye Edilerek Elenecektir.

3) Adaylar; Ağırlık Taşıma Etabında, Erkek Adaylar İçin 30 Kg (15×2) Ağırlığındaki İki Kum Torbasını Aralarında 12 Metre Mesafe Bulunan İki Dubanın Dışından Dolaşarak Taşıyacak Ve Ağırlıkları Taşımaya Başladığı Noktaya Herhangi Bir Mesafeden Atmayacak, Aldığı Noktaya Bırakacaktır.

Adayın;

• Ağırlıkları Aldığı Noktadaki Dubanın Arkasından Dolaşmadan Geriye Dönerek İstasyonu Tamamlayıp Ağırlıkları Aldığı Noktaya Bırakmayan Adaya Ceza Karşılığı Olarak 1 (Bir) Saniye,

• Ağırlıkları Aldığı Noktadaki Dubanın Arkasından Ağırlıklarla Dolaşmamasına 1 (Bir) Saniye, Boş Olarak Dolaşmamasına Da 1 (Bir) Saniye İlave Edilecektir.

• Ayrıca Aralarında 12 Metre Mesafe Bulunan Dubalardan İkincisinin Arkasından Dolaşarak Tamamlamayan, Herhangi Bir Mesafeden Dönen Ve Yarım Bırakan Aday Bu İstasyonu Tamamlamamış Sayılır Ve Diskalifiye Edilerek Elenir.

• Ağırlıkları 12 Metrelik Mesafeyi Tamamlayarak Aldığı Yere Bırakan Aday, Dubanın İçerisinden Geçerek Diğer İstasyona Geçmesi Halinde Bitirme Süresine Ceza Karşılığı Olarak 1 (Bir) Saniye İlave Edilecektir.

• Dubalardan Herhangi Birini Deviren Adaya Ceza Karşılığı Bitiş Süresine 1 (Bir) Saniye İlave Edilecektir.

• Aday Ağırlıklarla Dubaların Arkasından Dönerken Ağırlıkların Her İkisi De Dubanın Dışından Olmak Kaydıyla Dönecek, Ağırlıkların Bir Tanesini Dubanın İçinden Döndürmek Kaydıyla Dönmesi Halinde Bitiş Süresine 1 (Bir) Saniye İlave Edilecektir.

• Ağırlık Torbaları İkinci Dubanın Sağ Tarafına 20 Cm Mesafeden Sonra Torbaların Arasında İçten İçe 50 Cm Mesafe Olacak Şekilde Yerleştirilir.

4) Sağlık Topuna Dokunma Hareketinde Adaylar, İki Nokta Arasında Mesafesi 5 Metre Olan Ve Yerde Duran Sağlık Toplarından Önce Koşu İstikametinde İkinci Topa, Sonra İlk Topa Ve Tekrar İkinci Topa Dokunarak 3 Kez Dokunuş Yapacaktır.

Adayın;

• Her Bir Eksik Dokunma İçin Ceza Karşılığı Olarak Bitiş Süresine 2 (İki) Saniye İlave Edilecektir.

• Sağlık Topuna Dokunma Hareketinde Aday Önce En Uzaktaki Topa Dokunarak Sonra Geçerken Dokunmadığı İlk Topa Dokunacak Ve Sonra İlk Dokunduğu Topa Tekrar Dokunarak İstasyonu Tamamlayacaktır. Bu İstasyonu Bu Şekilde Yapmayan, Önce Birinci Topa Dokunan Sonra İkinci Topa Dokunarak Diğer İstasyona Geçen Adayın İkinci Topa Dokunması Bir Dokunuş Sayılacaktır. İlk Topa Dokunması Sayılmayacak Ve Bu Şekilde İki Top Arasındaki Mesafeyi Kat Etmeyecek Şekilde Diğer İstasyona Geçen Adayın Bitirme Süresine Ceza Karşılığı Olarak 6 (Altı) Saniye İlave Edilecektir.

• Adayın Topa Dokunmasından Dolayı Topların Top Haznesinden Çıkması Durumunda Aday, Topun Peşinden Değil Topun Bulunması Gereken Hazneye Dokunacaktır.

• Bu İstasyondaki Sağlık Toplarının Hiçbirine Dokunmadan Geçmesi Durumunda Aday Diskalifiye Edilerek Elenecektir

5)Takla Hareketine Gelirken Aday Dubanın Dışından Dolaşarak Gelip, Yer Minderinde Öne Doğru 1 (Bir) Defa Takla Atacaktır.

• Takla Hareketine Gelirken Dubanın Dışından Dolaşmayan Veya Dubayı Deviren Adaya Ceza Karşılığı Olarak Bitiş Süresine 1 (Bir) Saniye İlave Edilecektir.

• Takla Hareketinde Takla Hareketini Yapmayan Veya Hiç Yapamayan Aday Diskalifiye Edilerek Elenecektir.

6) Slalom Koşu Etabında 6 Adet Slalom Çubuğu Dışından Dolaşılarak Tamamlanır. Çubuklar 1.5 Metre Yüksekliğinde Olup, Düz Ve Çapraz Olarak 2.5 Metre Aralığında Olacaktır.

Adayın;

• Her Bir Eksik Geçiş İçin Ve Çubuğunu Deviren Adaya Ceza Karşılığı Olarak Bitiş Süresine 2 (İki) Saniye İlave Edilecektir.

• Slalom Çubuklarının Bulunduğu Parkuru Hiç Yapmadan Geçmesi Halinde Aday, Diskalifiye Edilerek Elenecektir.

7) Engel Etabında 4 Adet Engel (Üstten Geçilecek Engel Yüksekliği Çıtanın Üstünden 50 Cm. Ve Alttan Geçilecek Engel Yüksekliği Çıtanın Altından 110 Cm. Olup Engeller Arasındaki Mesafe 2 Metredir) Üstten-Alttan, Üstten-Alttan Olmak Üzere Geçilir Ve Koşarak Bitiş Noktası Geçildiğinde Parkur Tamamlanmış Olur.

Adayın;

• Bu Etap Sırasında Engel Çubuğunu Düşürmesi Yerinden Çıkarması (Engel Çubuğunun Bir Tarafının Bile Yerinden Çıkması) Ceza Süresi Alma Nedenidir. Engel Çubuklarının Bir Birlerine Takılış Yönü Adayın Geliş Yönüne Bakacak Şekilde Olacaktır. Engel Etabında Her Bir Eksik Geçiş, Engeli Hatalı Geçme, Engelleri Devirme Ve Düşürme İçin Ceza Karşılığı Olarak Bitiş Süresine 2 (İki) Saniye İlave Edilecektir.

• Bu İstasyondaki Engellerin Hiçbirini Nizami Geçmemesi Durumunda Aday Diskalifiye Edilerek Elenecektir.

8) Adayın Başlangıç Çizgisinden Geçmesiyle Birlikte Skorboardda Çalışmaya Başlayan Kronometre, Adayın Bitiş Çizgini Geçmesiyle Durur. Adayın Sensörlerin Algılayamayacağı Şekilde Altından Geçmesi Veya Üstünden Sıçrayarak Geçmesi Ya Da Herhangi Bir Nedenle Dijital Fotoselli Kronometrenin Durmaması, Durdurulamaması Halinde Fiziki Yeterlilik Sınavı Komisyonu Tarafından Adayın Bitiş Çizgisinden Geçişi Göz Önüne Alınarak Bitiş Süresi Olarak Kaydedilir. Herhangi Bir Tereddütte Düşülmesi Halinde Kamera Kayıtları Kontrol Edilerek Bitiş Süresi Tespit Edilir Ve Bitiş Süresi Olarak Yazılır.

Adayın Bitiş Çizgisine Kendini Atarak Kronometreyi Durdurması Halinde Adayın Vücudunun Herhangi Bir Kısmının Parkurun Bitiş Çizgisinin İçerisinde Kalması Durumunda Adayın Bitiş Süresine Ceza Karşılığı Olarak 1 (Bir) Saniye İlave Edilir.

9) Fiziki Yeterlilik Parkuru İçerisinde Herhangi Bir İstasyonu Yapmayan Veya Yapamayan Aday Elenecektir. Fiziki Yeterlilik Parkurunda Sayılı İstasyonlarda Sıçrama Tahtası, Lastik Engeli, Sağlık Toplarına Dokunmalar, Slalom Çubuğu Geçişleri Gibi Engelli Geçiş İstasyonlarından Adayların Bu İstasyonları Geçebilmeleri İçin Her İstasyonda En Az Bir Hareketi Nizami Yapma Zorunluluğu Vardır. Her İstasyonda En Az O İstasyon Hareketinden Bir Tanesini Nizami Yapamayan Aday Bir Sonraki İstasyona Geçemez Ve Diskalifiye Edilerek Elenir.

10) Teknik Bir Arızanın Dışında Hiçbir Adayın Fiziki Yeterlilik Parkuru Sınavını Tekrar Yapmasına İzin Verilmeyecektir.

11) Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkurunda Sınav Esnasında Oluşabilecek Herhangi Bir Sorunda Sınav Komisyonu Başkanı Ve Üyeleri Komisyonda Görevli Üye Beden Eğitimi Öğretim Elamanın Görüşünü Alarak Karara Bağlayacaktır.

12) Adayların Parkuru Bitirme Sürelerinde Saliseler Göz Önüne Alınmayacak Yalnızca Saniyeler Baz Alınarak Bitirme Süresi Olarak Yazılacaktır.

Çarşı Ve Mahalle Bekçiliği Aday Değerlendirme Ve Seçme İşlemlerinin Bir Aşaması Olan Fiziki Yeterlilik Aşamasında Çarşı Ve Mahalle Bekçiliği Mesleğini İcra Edecek Adayların Denge, Kondisyon, Çeviklik, Çabukluk Ve Esneklik Açısından Çarşı Ve Mahalle Bekçiliği Mesleğine Uygunluklarını Ölçecek Parkur, Yukarıda Belirtilen Ebat Ve Etaplardan Oluşturulmuştur. Çarşı Ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı Fiziki Yeterlilik Parkuru Ve Zaman/Puan Cetveli Oluşturulmuş Ve Ekte Sunulan Şablonda Belirtilmiştir.

Adayların Başarılı Sayılabilmeleri İçin Oluşturulan Parkuru Erkek Adayların 50 Saniyede Tamamlamaları Gerekmektedir. Fiziki Yeterlilik Parkurunu 40 Saniye Ve Daha Aşağı Sürede Tamamlayan Erkek Adaylar 100 Tam Puan Alırlar. Fiziki Yeterlilik Sınavı Sonucunda 60 Puanın Altında Alan Adaylar Yönetmelik Gereği Başarısız Sayılırlar. Fiziki Yeterlilik Sınavında 60 Puanın Altında Alan Adaylara “0” Sıfır Puan Verilir. Fiziki Yeterlilik Sınavı Komisyonu Başarısız Adaylar Hakkında “Çarşı Ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz” Kararı Verir Ve Başarısız Adaylar Sözlü Sınavına Geçemezler.

Not: Fiziki Yeterlilik Sınavına Girecek Adaylar Spor Kıyafetlerini Yanlarında Getireceklerdir.

ayder-turizm-logo-koksal-071-349.png

Bu haber toplam 342 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Akçaabatın Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0546 284 1461 Köksal Ustaoğlu